Krizde Yüzde 46 Büyüyen Şirket, Yolcularını Otobüs Fiyatına Uçuruyor

Dünyayı Sarsan Küresel Ekonomik Krizde Yüzde 46 Büyüme Oranına Ulaşan Sunexpres, Otobüs Fiyatına Uçuş Gerçekleştiriyor. Dünyanın En Gözde Hava Yolu Şirketlerinden Olan Türk Hava Yolları (THY) ile Alman Lufthansa'nın Ortaklığıyla Kurulan Sunexpres Yurt İçi 20 Tl'ye, Yurt Dışı Yolcuları İse 20 Euro'ya 20 Noktaya Aktarmasız Uçuruyor.

Krizde Yüzde 46 Büyüyen Şirket, Yolcularını Otobüs Fiyatına Uçuruyor
08.01.2010 13:48 | Son Güncelleme: 08.01.2010 13:48

Dünyayı sarsan küresel ekonomik krizde yüzde 46 büyüme oranına ulaşan SunExpres, otobüs fiyatına uçuş gerçekleştiriyor. Dünyanın en gözde hava yolu şirketlerinden olan Türk Hava Yolları (THY) ile Alman Lufthansa'nın ortaklığıyla kurulan SunExpres yurt içi 20 TL'ye, yurt dışı yolcuları ise 20 Euro'ya 20 noktaya aktarmasız uçuruyor. 2010 yılı kış tarifesine ilişkin iç ve dış hatlarda başlatılan kampanya ile cumartesi günleri iç hatlarda her şey dahil 20 TL, dış hatlarda ise 20 Euro'ya yolcu taşımaya başladı. SunExpres Hava Yolu Şirketi Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say, kampanyanın mart ayı sonuna kadar devam edeceğini söyledi.

Kriz ortamında büyüme trendini yakalayarak filosunu genişletmeye yönelik yatırımlar gerçekleştiren SunExpres Hava Yolu Şirketi, aktarmasız seferlerine Samsun'u da ekledi. THY'nin ardından en yoğun uçuş programı olacak olan Samsun seferleri ile ilgili Büyük Samsun Oteli'nde basın toplantısı düzenleyen SunExpres Hava Yolu Şirketi Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say, SunExpres'in Türkiye'de bölgesel uçuşların lideri konumuna yükseldiğini söyledi. 2007 yılında ilk kez İzmir'de uçmaya başladıklarını hatırlatan Hacı Say, 2010 yılı itibariyle hareket noktalarına Samsun'u da eklemeye karar verdiklerini söyledi. Say, Samsun'dan İzmir, Antalya ve İstanbul Sabiha Gökçen havalimanlarına haftada karşılıklı 32 sefer düzenleyeceklerini kaydetti. Ayrıca 2010 yılı kış tarifesine ilişkin iç ve dış hatlarda düzenleme yaptıklarının altını çizen Say, Samsun'dan 17 Avrupa ülkesine (Hollanda, İsviçre, Avusturya, Yunanistan, İsveç, Norveç, Finlandiya, Fransa, Slovenya, Kosova, Belçika, İspanya, Romanya, Azerbaycan, Portekiz, İtalya ve Polonya), oradan da Samsun'a İstanbul ve İzmir üzerinden kolaylıkla uçabilme imkanı sağladıklarını açıkladı.

Toplantıda şirketin ekonomik yapısı ve yolcu kapasitelerindeki artıştan bahseden SunExpres Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say, "Dünyayı kasıp kavuran ekonomik krize rağmen firma olarak 2009 yılında güçlü büyümemizi yüzde 46 artırarak sürdürdük. Yeni bir şirket olmamız sebebiyle bu çok önemli bir yükseliştir. Yine gelirlerimizi yüzde 5.9 artışla 329 milyon Euro'ya, uçuş sayısını da yüzde 26.8 artışla 28 bin 246'ya çıkardık. Aynı dönemde yolcu doluluk oranını da yüzde 1.1 puan artışla yüzde 79.4'e yükselterek yıl sonu itibarıyla yolcu sayımızı 5.5 milyona yükselttik. Şu an 3 bin 855 koltuk kapasitesine sahip tamamı Boeing'lerden oluşan 20 uçaklık filoyla hizmet veriyoruz. 2010 yılı sonuna kadar filosumuza 6 Boeing 737-800 tipi uçak daha ekleyeceğiz." dedi.

Samsun uçuşlarına da değinen Hacı Say, "Son yıllarda hızla gelişen ve büyüyen Samsun'a SunExpres'in yüksek güvenlik ve kalite standartlarını sunmaktan mutluyuz. Samsun'da hava yolu ulaşımına olan talep istikrarlı bir şekilde artıyor. Biz de bu talebe en iyi şekilde cevap vermeye gayret ediyoruz. Son iki yıllık süreçte taşıdığımız yolcu sayısının Samsun'daki toplam pazarın çok üzerinde bir oranda artması, bunun en önemli göstergesidir. " şeklinde konuştu.

2010 yılı kış tarifesine ilişkin iç ve dış hatlara ilişkin yaptıkları düzenleme ile kampanya başlattıklarını, buna göre cumartesi günleri iç hatlarda her şey dahil 20 TL, dış hatlarda ise 20 euroya yolcu taşıdıklarını ifade eden Say, kampanyanın mart ayı sonunda biteceğini sözlerine ekledi. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Krizde Yüzde 46 Büyüyen Şirket, Yolcularını Otobüs Fiyatına Uçuruyor - Ekonomi
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.8.2020 18:49:05. #1.14#
title