Kreşteki Öğretmenin Mide Bulandıran Davranışına, Velilerden Suç Duyurusu

Kreşteki Öğretmenin Mide Bulandıran Davranışına, Velilerden Suç Duyurusu

Sivas'ta kreşteki çocukları uyutmaya çalışan öğretmenin, çocukların yastıklarını ve emziklerini tuvaletin girişine attığı görüntüleri izleyen aile, suç duyurusunda bulundu.

Sivas'ta Cumhuriyet Üniversitesi Vakfına bağlı kreşte görevli öğretmenin uyutmaya çalıştığı çocukların yastık ve emziklerini tuvalet girişine atıp tekrar ağzına verdiği görüntüler aileleri rahatsız etti. Görüntülere ulaşan aile, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Vakıf, okul müdürü ve ilgili öğretmenin işine son verirken, aile ise suç duyurusunda bulundu.

TUVALETİN GİRİŞİNE ATTI

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Günay Soluk Anaokulunda Nisan ayında 'kreş ablası' F.K.'nin cep telefonuna çektiği görüntülerde öğretmen K.K.'nin 4.5 yaşındaki A.Y.'ye uyguladığı şiddet içerikli görüntülere tesadüfen ulaşan öğretmen baba D.Y. ile anne Z.Y. avukatları aracılığı ile savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ailenin eline tesadüfen geçen görüntülerde kreş öğretmeni K.K., 4.5 yaşındaki erkek çocuğu A.Y.'yi uyuması için yatağına yatırırken, yastık, battaniyesi ve ağzındaki emziği yatağın yanındaki tuvalet girişine attığı daha sonra ise çocuğa bunları tekrar getirterek emziğini zorla çocuğun ağzına soktuğu, tuvaletten çıkan başka bir çocuğa da yastıkla vurduğu görüldü. K.K.'nin görüntüyü çeken sınıf ablasına bir ara, "Bunlar ya internete düşerse" diye uyarıda bulunduğu da kayıtlara yansıdı.


İŞLERİNE SON VERİLDİ

Aile bu görüntüleri izledikten sonra Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı'yla bir görüşme yaptı. Bu görüşme sonrasında okul yönetimi öğretmen K.K. görüntüleri çeken kreş ablası F.K. ve Okul Müdürü S.E.'ye adli ve idari soruşturma başlatılacağını aileye iletti. Okul Müdürü, öğretmen ve sınıf ablasının işine son verilirken adli soruşturma yapılmadığını öğrenen mağdur aile 9 Kasım'da avukatları aracılığı ile savcılığa suç duyurusunda bulundu.

''YASAL İŞLEM YAPILMAMIŞ''

Ailenin avukatı Hamza Nuh Özer, görüntülerle birlikte savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Özer, şöyle dedi:

"Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı'na bağlı Günay Soluk Anaokulu'nda Nisan ayı içerisinde çok üzücü ve kabul edilemez bir olay yaşandı. Okulun görevli öğretmeni ve ablası çocuklara şiddet içerikli, adeta işkencelere varan uygulamalar yapıyorlardı ve bu görüntüleri de kendileri çekmişler. Bu görüntüle tesadüfen kişilerin eline geçmiş ve bizim elimize de ulaştı. Görüntüleri izlediğimizde, suç içereceği kanaatine vardık. Yapılan araştırmada da okulun güvenlik kamera kayıtlarında da benzer içerikler olabileceğini öğrendik. Ancak, müvekkillerimin aile olarak yaptığı başvurular sonuçsuz kaldı. Şöyle ki; bu işkenceyi yapan öğretmen görevden ayrılmış, işten atılmış aynı zamanda görüntüleri çeken ablayı da işten atılmışlar. Fakat okul bunlarla ilgili yasal bir prosedür başlatmamış. Bu prosedürün başlatılması için okuldan talepte bulunduk. Başlatıldığını da bugüne kadar düşünüyorduk ama ne yazık ki başlatılmamış. Hatta bu kişilerin başka yerde işe başladıklarını öğrendik. Tabii buna müdahale etmemiz gerekiyordu. "

AİLE KENTTE AYRILDI

Vakıf yönetimi ise olayın ardından Okul Müdürü S.E., öğretmen K.K. ile kreş ablası F.K.'nin iş akitlerinin sona erdirildiğini, ancak adli işlem başlatmadıklarını bildirdi. İkisi de öğretmen olan mağdur çocuğun ailesinin ise İzmir'e tayin oldukları ve kentten ayrıldıkları belirtildi.