Kremerata Baltıca ve Gabor Boldoczkı İtalyan Konçertoları ile İş Sanat'ta

Kremerata Baltıca ve Gabor Boldoczkı İtalyan Konçertoları ile İş Sanat'ta

Kremerata Baltıca ve Gabor Boldoczkı İtalyan Konçertoları ile İş Sanat'ta
ANKA - Haberler | Güncel

Avusturya'nın efsanevi Lockenhaus Oda Müziği Festivali'nde kemancı Gidon Kremer tarafından 1997 yılında müzik dünyasına tanıtılan Kremerata Baltica, trompet sanatçısı Gábor Boldoczki yönetiminde ve solistliğinde İş Sanat sahnesinde klasik müzik...

Avusturya'nın efsanevi Lockenhaus Oda Müziği Festivali'nde kemancı Gidon Kremer tarafından 1997 yılında müzik dünyasına tanıtılan Kremerata Baltica, trompet sanatçısı Gábor Boldoczki yönetiminde ve solistliğinde İş Sanat sahnesinde klasik müzik tutkunlarıyla buluşuyor.

Eleştirmenlerce trompet rönesansının en parlak figürü olarak nitelendirilen ve 2010 yılında besteci ve piyanist Fazıl Say'ın ilk Trompet Konçertosunun dünya prömiyerini Almanya'da gerçekleştiren Boldoczki'yi Türk seyircileri de yakından tanıyor. Henüz 14 yaşında iken Macaristan Ulusal Trompet Yarışması'nı kazanan trompet virtüözünün, 2003 Echo Klassik başta olmak üzere pek çok ödülü bulunuyor.Vivaldi'nin farklı enstrümanlar için bestelediği konçertolarını trompete uyarlayarak kaydettiği "Tromba Veneziana" isimli son albümü 8 Kasım'da müzikseverlerle buluşturan Boldoczki, dünya turnesi kapsamında İş Sanat'ta Kremerata Baltica eşliğinde 27 Kasım Çarşamba akşamı sahne alıyor.

Litvanya, Letonya ve Estonyalı 23 genç sanatçının bir araya gelmesiyle oluşan Kremerata Baltica; coşku ve enerjilerini seyirciye yansıttıkları özel sahne performanslarıyla müzikseverlerin büyük beğenisini kazanıyor. Kremer'in uzun vadeli vizyonu doğrultusunda bir eğitim projesi olarak ele aldığı orkestra, müzik dünyasına adım attıktan birkaç yıl sonra kendini kanıtlayarak, dünyanın en iyi oda orkestraları arasında yerini aldı. Orkestra bu başarılarını 2002 yılında aldığı Grammy ve ECHO ödülü ile taçlandırdı.

Rossini, Verdi, Donizetti gibi önemli bestecilerin İtalyan Konçertoları'nın yorumlanacağı konserin başlama saati 20.00. Konser biletleri 120 TL ile 70 TL arasında değişiyor. İndirimli bilet 60 TL,sınırlı sayıda satışa sunulan öğrenci bileti ise 20 TL.

Kaynak: ANKA

Manşet Haberler

title