Krefeld Pengunleri'nin Sponsoru Yayla Türk

EYLÜL ortasında başlayacak yeni sezon öncesi hazırlıklarını sürdüren Krefeld Penguenleri, ilk hazırlık maçını bugün Köln'de, ezeli rakipleri Köln Köpekbalıkları'yla (Kölner Haie) yapacak.

Krefeld Pengunleri'nin Sponsoru Yayla Türk

EYLÜL ortasında başlayacak yeni sezon öncesi hazırlıklarını sürdüren Krefeld Penguenleri, ilk hazırlık maçını bugün Köln'de, ezeli rakipleri Köln Köpekbalıkları'yla (Kölner Haie) yapacak. Penguenler maça üzerinde 'Yayla' logosu bulunan yeni forma ve başlıklarıyla çıkacak.

Yaklaşık 40 yıl önce Krefeld'de kurulan ve giderek büyüyerek sektörün dünya çapındaki aktörleri arasında yer alan 'Yayla' ile kenti sporda en üst düzeylerde temsil eden Pinguine KEV arasındaki işbirliği, firmanın Krefeld'deki genel merkezinde gerçekleştirilen bir toplantıyla kamuoyuna duyuruldu. Alman medyasından çok sayıda gazetecinin izlediği toplantıya 'Yayla Türk' ve Krefeld Penguenleri'nin yöneticileri, takımın teknik direktörü ve oyuncularıyla, taraftar temsilcileri katıldı.

Sporu desteklemek, sporla kültürü bir araya getirmek amacıyla sosyal sorumluluklar üstlendiklerini belirten Yayla Türk Genel Müdürü Ethem Çolakoğlu ve Pazarlama Müdürü Tülay Yıldız Ünal, bu sponsorluğunun kendileri için çok sevindirici olduğunu söyledi. Buz hokeyinin yanı sıra uzun yıllardır futboldan, basketbola diğer dallardan spor kulüplerine ve sporculara da destek verdiklerini hatırlatan yetkililer, bu sponsorluğun Almanya'daki Türkler arasında buz hokeyine ilginin artmasına katkıda bulunabileceğini belirttiler.

Krefeld'den çıkan Yayla gibi bir büyük firmanın desteğinden memnun olduklarını belirten KEV Spor Direktörü Mathias Roos ve takımın teknik direktörü Brandon Teid da bu sponsorluğun sahadaki başarılarıya katkısı olacağını umduklarını dile getirdiler.

İLK MAÇ 14 EYLÜL'DE

1936'da kurulan ve 1995'ten bu yana Krefeld Penguenleri (Pinguine KEV) adını taşıyan kulübün tarihinde iki kez Almanya şampiyonluğu olmak üzere (1952, 2003) önemli başarılar yer alıyor. 80'li yıllarda Krefeld Hayvanat Bahçesi'ndeki 'KEVin' isimli bir penguenin takım maskotu olmasının ardından 'penguenler' olarak adlandırılan takım, son yıllarda başarısız oldu. Krefeld gibi küçük bir kentin, önemli bir spor dalında Almanya'nın en büyükleri arasında temsil ettiği için sevilen takımının, teknik direktörlüğünü birkaç ay önce Kanadalı ünlü buz hokeyi oyuncusu Brandon Reid üstlendi. Bugünden itibaren çok sayıda hazırlık maçı yapacak olan takım, sezonun ilk maçını 14 Eylül'de kendi sahasında 'Balıkçı Kasabası Penguenleri' (Fischtown Pinguins – Bremenhaven) ile yapacak.

Kaynak: Hürriyet