Kredi ve Yurtlar Kurumu Yeni Projeleri Hayata Geçiriyor
Haberler » Güncel » Haber

Kredi ve Yurtlar Kurumu Yeni Projeleri Hayata Geçiriyor

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak, Öğrencilerin Tercih Edeceği Yurtları Yapmaya Başladıklarını Belirterek, "Ranza Sisteminden, Karyola Sistemine Geçen Yurtlar Yapıyoruz. Bu Şekilde Türkiye Genelinde 39 Projemiz Devam Ediyor ve Ardından 43 Projemiz Daha Var" Dedi.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Yeni Projeleri Hayata Geçiriyor

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak, öğrencilerin tercih edeceği yurtları yapmaya başladıklarını belirterek, "Ranza sisteminden, karyola sistemine geçen yurtlar yapıyoruz. Bu şekilde Türkiye genelinde 39 projemiz devam ediyor ve ardından 43 projemiz daha var" dedi.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak, Karabük Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle yapılan Öğrenci Evlerinde incelemelerde bulundu.

İncelemelerde, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak'a, Belediye Başkanı Hüseyin Erer ve Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal da eşlik etti.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak, öğrenci evlerini gezdikten sonra hayranlığını gizleyemedi ve Belediye Başkanı Hüseyin Erer'e teşekkür etti. Gezi sonrası bir açıklama yapan Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak, öncelikle Kardemir Karabükspor'un Bank Asya 1. Ligine çıkmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Albayrak, şöyle dedi:

"Karabük yeni ve genç üniversiteye sahip bir İlimiz. Valiliğimiz, Belediyemiz ve Rektörlüğümüz el ele verip çok güzel bir projeyi ortaya çıkarmışlar. Bu proje tamamlanarak Ağustos ayında teslim edilecek. Teslim edilmesinin ardından Yurt-Kur olarak devralacağımız öğrenci evlerimizi, önümüzdeki eğitim-öğretim yılında hizmete açacağız. Bilindiği gibi yurt bir vilayet için çok önemli. Öğrencilerimiz özellikle yurt olan yerleri tercih ediyorlar. Bu yurdumuzun yanısıra Karabüklü bir hayırsever insanımızın bize devrettiği diğer bir yurdumuzu da yakında hizmete alacağız. Böyle güzel projeleri ortaya çıkaran Belediye Başkanı Hüseyin Erer ve emeği geçenleri kutluyorum. Türkiye'de birçok yurt açılıyor. Biz Yurt-Kur Genel Müdürlüğü olarak artık öğrencilerimizin tercih edeceği yurtları yapmaya başladık. Yani ranza sisteminden, karyola sistemine geçen yurtlar yapıyoruz. Bundaki en önemli etken ise öğrencilerin evi tercih etmeleri idi. Bu şekilde Türkiye genelinde 39 projemiz devam ediyor ve ardından 43 projemiz daha var. Bu yurtları işletirken ticari bir amaç düşünmüyoruz. Bizim amacımız sadece sosyallik. Bu öğrenci yurdumuz 4 yıldızlı otel niteliğinde olacak. Burada ücretler biraz pahalı olabilir ama biz Belediye Başkanımız, Rektörümüz ile oturup birlikte fiyat ayarlaması yapacağız. Bu proje Türkiye'de örnek bir proje ve bu sayede üniversitenin çok kısa bir zamanda büyüyeceğini söyleyebiliriz. Tabii ki üniversite büyüdükçe de bizler yurt yapmaya devam edeceğiz."

İnceleme gezisine katılan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal da Üniversite kampus alanında Kredi ve Yurtlar Kurumuna tahsis edilen alana da bir yurt yapılması isteğini Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak'a ileterek; "29 Mayıs günü Karabük Üniversitesi'nin 1. yıldönümünü kutlayacağız. Üniversitemizin hedefi, süratle büyüyüp gelişmektir. Bu konudaki çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Sizden isteğimiz kampus alanı içine de yurt yapmanızdır" dedi.

Son olarak öğrenci evlerinin yapılmasında ve projenin hazırlanmasında büyük emeği geçen Belediye Başkanı Hüseyin Erer ise yaptığı konuşmada; "Karabük olarak büyümeyi hep birlikte başaracağız. Bizim öncelikli hedefimiz marka bir üniversitedir. Bu konuda Kardemir yöneticilerimizin de büyük desteği bulunuyor. Bu projede emeği geçen herkese ben de çok teşekkür ediyorum" dedi.