Kral Tv'de Yayınlanan Kliplerde Yeni Dönem
Haberler » Güncel » Haber

Kral Tv'de Yayınlanan Kliplerde Yeni Dönem

Kral Tv Bir İlk Daha Geçekleştirilerek Yayınlanan Kliplerde Artık Eser Adıyla Birlikte, Eserin Yorumcusu, Söz Yazarı, Besteci ve Yapım Şirketi de Yer Verecek.

Kral Tv'de Yayınlanan Kliplerde Yeni Dönem

Kral Tv bir ilk daha geçekleştirilerek yayınlanan kliplerde artık eser adıyla birlikte, eserin yorumcusu, söz yazarı, besteci ve yapım şirketi de yer verecek.

Projeyle ilgili Fuat Paşa Yalısı'nda kahvaltılı bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, Kral Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Seyfi Güner, MSG (Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği) Yönetim Kurulu Üyesi Garo Mafyan, MÜYOBİR (Müzik Yorumcuları Meslek Birliği) Başkanı Ali Kocatepe, MESAM (Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği) Başkanı Alirıza Binboğa, MESAM Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Selçuk İlkan, Erol Köse Prodüksiyon'dan Erol Köse, Kral Medya Grubu Genel Müdürü Alp Tanır, MÜYAP

Başkanı Bülent Forta, MESAM Başkanı Alirıza Binboğa, Seyhan Müzik'ten Bülent Seyhan katıldı.

Basın mensuplarına açıklama yapan Güner, bir ilke imza attıklarını belirterek, "Kliplerde artık eser adıyla birlikte, eserin yorumcusu, söz yazarı, besteci ve yapım şirketi de yer alacak. Kral Tv, RTÜK önderliğinde imzalanan 'Yayıncılık Etik ilkelerine' bağlılığını özellikle de telif haklarını ve etik kurallara olan inancını bir uzantısı olarak bu uygulamaya başlamıştır" dedi.

Güner, Kral Tv'nin bundan sonra yeni projelere imza atacağını dile getirerek, "Aynı zamanda bunun dışında başarılı müzik yapımlarıyla imzamız sürecek. Bir çok yeni program Kral Tv izleyicilerinin beğenisine sunulacak" diye konuştu.

Daha sonra söz alan Garo Mafyan, "Bir işte manevi haz çok önemli. Bu projeyle manevi haz gerçekleştirilmiş oluyor. Ben Garo Mafyan olarak çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Binboğa ise, "Zaten şarkıyı yorumlayan kişinin yatları katları her şeyi var. Önemli olan bunları ortaya getirenlerin telif haklarını alabilmesi. Böyle bir ilke attığı için Kral Tv'ye çok teşekkür ediyorum" dedi.

Ali Kocatepe ise sanat hayatında her zaman yorumcunun hakkını alması gerektiğini savunduğunu söyleyerek, "Bugün de böyle bir toplantıda bulunmaktan çok mutluyum" diye konuştu.

Erol Köse, kanunen bunların yayınlanması gerektiğinin altını çizerek, "Ben diğer müzik kanallarının da aynı uygulamayı gerçekleştirmesini diliyorum. Daha da ileri gidilerse yapmayanlara suç duyusunda bulunulmasını istiyorum" dedi.

Alp Tanır ise uygulamanın tüm müzik kanallarına örnek olmasını dilediğini belirterek, "Yeni program izleyicinin beğenisini toplayacak" diye konuştu.

(EY-RA-ÖK-Y)