KRAL ABDULLAH HABERLERİ

Kral Abdullah haber, Kral Abdullah son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kral Abdullah - 15.2.2018
Mekke-Medine Hızlı Tren Hattı'nda Test Sürüşleri Başladı
Söz konusu tren hattının Mekke, Cidde, Kral Abdülaziz Uluslararası Havalimanı, Kral Abdullah Ekonomi Kenti ve Medine olmak üzere toplam 5 istasyondan oluştuğunu aktaran Fida, "Saatte 300 kilometre hız yapabilen tren,12 vagondan oluşacak ve 417 yolcu taşıyacak.
Kral Abdullah - 14.2.2018
Ürdün Kralı Abdullah Açıklaması
Ürdün Kraliyet Divanından yapılan açıklamaya göre Kral Abdullah, Moskova ziyareti öncesi bir basın kuruluşuna röportaj verdi.
Kral Abdullah - 7.2.2018
Ürdün Kralı 2. Abdullah Bae'de
Kudüs bölge barışı için anahtar niteliğinde "Kudüs'ün tarihi ve yasal konumunun korunması gerektiğine" vurgu yapan Kral Abdullah ile Veliaht Prens Al Nahyan, söz konusu bu kutsal şehrin, bölgede barışın gerçekleşmesi için "anahtar" niteliğinde olduğunu belirtti.
Kral Abdullah - 5.2.2018
Ürdün Kralı'ndan "Abd'nin Ara Buluculuğuna" Destek
Kral Abdullah, İsviçre'nin Davos kasabasında ABD'nin CNN televizyonuna verdiği mülakatta, "ABD rol almadan bir barış süreci veya barışçıl çözüm olmaz.
Kral Abdullah - 29.1.2018
Filistin Devlet Başkanı Abbas Ürdün'de
Kral Abdullah, ülkesinin Filistin meselesi ile Filistinli kardeşlerinin; başkenti Doğu Kudüs olan 1967 sınırlarına tabi bağımsız bir devletin kurulmasındaki meşru haklarını müdafaa etmek için uluslararası mahfillerde yürüttüğü çalışmalarına devam ettiğini vurgulayarak, bölgedeki barış ve istikrarın anahtarı Kudüs'teki Filistinli, Arap, Müslüman ve Hristiyanların haklarının korunması konusunda uluslararası topluma sorumluluklarını yerine getirme çağrısında bulundu.
Kral Abdullah - 28.1.2018
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, Ürdün'de
Kral Abdullah ile Steinmeier, iki ülke arasındaki iş birliğini artırma yollarının yanı sıra ekonomi, turizm, yatırım, kalkınma, askeri, güvenlik ve bilgi teknolojisi alanındaki işbirliklerini iyileştirme fırsatlarını görüştü.
Kral Abdullah - 25.1.2018
Hariri: "Bütün Arap Ülkeleriyle Mükemmel İlişki İçinde Olmak İstiyoruz"
İsviçre'nin Davos kasabasında düzenlenen Dünya Ekonomik Forum (WEF) toplantılarına katılmak üzere İsviçre'ye gelen Lübnan Başbakanı Saad Hariri ve Ürdün Kralı II. Abdullah, Intercontinental Otel'de bir araya geldi. Toplantıya Ürdün Kraliçesi Rania Al Abdullah ve Ürdün Dışişleri Bakanı Ayman Safadi de katıldı. İki liderin toplantıda bölgesel ve uluslararası ilişkileri ele aldığı kaydedildi. Toplantı sonrası açıklama yapan Hariri, "Kral Abdullah'la görüşmekten onur duydum.
Kral Abdullah - 21.1.2018
Arap ve Uluslararası İlişkiler Konseyi" Heyeti Ürdün'de
Ürdün Kraliyet Divanı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Kral Abdullah, başkent Amman'daki Hüseyniye Sarayı'nda Kuveytli Muhammed Casim Sagr başkanlığındaki Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı İyad Allavi, eski Ürdün Başbakanı Tahir el-Mısri, eski Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora, eski Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa, Kuveyt Büyükelçisi Muhammed es-Salal'dan oluşan "Arap ve Uluslararası İlişkiler Konseyi" heyetini kabul etti.
Kral Abdullah - 21.1.2018
ABD Başkan Yardımcısı Pence Ürdün'de
Ürdün Kralı 2. Abdullah, ülkesini ziyaret eden ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile görüşmesinde Kudüs'ün bölge barışının anahtarı olduğunu belirtti. Ürdün Kraliyet Divanı'ndan, Kral Abdullah'ın, Pence'i başkent Amman'daki Hüseyniye Sarayı'nda kabul etmesinin ardından yapılan yazılı açıklamada, görüşmenin ayrıntılarına ilişkin bilgi verildi.
Kral Abdullah - 21.1.2018
ABD Başkan Yardımcısı Pence Ürdün'de
Ürdün Kraliyet Divanı sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, Kral Abdullah, ABD Başkan Yardımcısı Pence'i başkent Amman'daki Hüseyniye Sarayı'nda kabul etti.
Kral Abdullah - 21.1.2018
Netanyahu Kral Abdullah'la Telefonda Görüştü
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Ürdün Kralı Abdullah'la telefonda görüştüğü bildirildi.
Kral Abdullah - 16.1.2018
Yunanistan-Gkr-Ürdün Üçlü Zirvesi
Kral Abdullah, Lefkoşa'da Yunanistan, Ürdün ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) arasındaki üçlü liderler zirvesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu.
Kral Abdullah - 11.1.2018
Analiz - Suudi Arabistan'da Reform Süreci ve Riskler
Bu esnada 2005 yılından itibaren ülkeyi yöneten Kral Abdullah'ın 2015 yılında ölümünün ardından, üvey kardeşi ve hanedanın Sudayri koluna mensup Selman b.
Kral Abdullah - 9.1.2018
Ürdün Kralı Abdullah ile Mısır Cumhurbaşkanı Sisi Telefonla Görüştü
Kral Abdullah, Kudüs kentindeki Filistinlilerin, Müslümanların ve Hristiyanların haklarını korumak için Arap tutumunun koordine edilmesi ve çabaların yoğunlaştırılması gerektiğini belirtti.
Kral Abdullah - 6.1.2018
Ürdün'deki Altılı Arap Dışişleri Bakanları Komitesi Toplantısı
Kral Abdullah, "Kudüs'teki tarihi ve yasal haklarını korumada ve Doğu Kudüs'ü başkent olan bağımsız bir Filistin devleti kurma çabalarında Filistinli kardeşlerimizi desteklemek için çabaları yoğunlaştırmak ve Arapların tutumlarında koordinasyonu sağlamak gerekiyor.
Kral Abdullah - 30.12.2017
Dev Konteyner Gemisi Çanakkale Boğazı'ndan Geçti
Almanya bandıralı "MSC Genova" adlı dev konteyner gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçiş yaptı. İzmit'in Yarımca Limanı'na gitmek üzere Suudi Arabistan'ın Kral Abdullah Limanı'ndan yola çıkan 366 metre uzunluğunda ve 153 bin 115 groston ağırlığındaki gemiye, boğazdan geçişi sırasında Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait "Kurtarma-4" ve "Kurtarma-9" römorkörleri refakat etti.
Kral Abdullah - 27.12.2017
Erdoğan-Sibsi Ortak Basın Toplantısı
Zira Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin, Amerika Birleşik Devletleri'nin olumsuz tutumuna karşı onurlu duruşu bir defa yani dolarla bu işin olmayacağı veyahut da tehditle bu işin olmayacağı ortaya çıktı. Şimdi Filistin'in devlet olarak tüm dünyada tanınmasını sağlama çalışmalarını hep birlikte yürüteceğiz. Burada Avrupa Birliği üyesi ülkelerin tutumu çok önemli. Gerek Sayın Mahmut Abbas olsun gerek Arap Ligi Dönem Başkanı olarak Kral Abdullah olsun, hepsinin de bu konuda gayretleri var.
Kral Abdullah - 26.12.2017
Ürdün Temsilciler Meclisi Filistin Komisyonu Üyeleri Büyükelçi Karagöz'le Görüştü
Ürdün Kraliyet Divanı'ndan daha önce yapılan yazılı açıklamaya göre, Erdoğan ile Kral Abdullah, Kudüs'ün mevcut statüsünün korunması için ortak çalışmalara ve koordinasyona devam etme konusunda görüş birliğine varmıştı.
Kral Abdullah - 23.12.2017
Dev Konteyner Gemisi Çanakkale Boğazı'ndan Geçti
Malta bandıralı "MSC Trieste" adlı dev konteyner gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçiş yaptı. İzmit Limanı'na gitmek üzere Suudi Arabistan'ın Kral Abdullah Limanı'ndan yola çıkan 365 metre uzunluğunda ve 143 bin 521 groston ağırlığındaki gemiye, boğazdan geçişi sırasında Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait "Kurtarma-4" ve "Kurtarma-9" römorkörleri refakat etti.
Kral Abdullah - 19.12.2017
Macron, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile Görüştü
Macron ve Ürdün Kralı 2. Abdullah, Elysee Sarayı'ndaki görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenlendi. Kral Abdullah'ı burada ağırlamaktan memnun olduğunu belirten Macron, görüşmelerinde ikili konuları ele aldıklarını söyledi.
Kral Abdullah - 18.12.2017
Suudi Arabistan Nükleer Enerji Çalışmaları Başlatacak
Yerel medyada çıkan habere göre Suudi Arabistan nükleer enerji üretebilmek için krallık genelinde uranyum ve toryum arama çalışmalarına başladı. Suudi Arabistan Jeolojik Araştırma Kurumu (SGS), Kral Abdullah, Atom ve Yenilenebilir Enerji Şehri (KACARE) ve Çin Ulusal Nükleer Şirketi ile ortak oluşturulan araştırma, Hail kentinde başlatıldı.
Kral Abdullah - 13.12.2017
ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in Başkenti" Olarak Tanımasına Tepkiler
Ürdün Meclis Başkanı Taravine de Filistin davasının Ürdün için ulusal bir dava olduğunu, Kudüs davasının da Kral Abdullah'ın yanında ilk sırada yer aldığını belirtti.
Kral Abdullah - 12.12.2017
Ürdün Kralı 2. Abdullah Suudi Arabistan'da
Ürdün Kralı 2. Abdullah'ın, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud ile ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıyan kararını görüştüğü bildirildi. Ürdün Kraliyet Divanından yapılan yazılı açıklamada, Suudi Arabistan'ı ziyaret eden Kral Abdullah'ın, başkent Riyad'da Kral Selman ile bir araya geldiği belirtildi.
Kral Abdullah - 7.12.2017
Ürdün Kralı, Katar Emiri ile Telefonda Görüştü
Kral Abdullah, başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Fİlistin devleti kurulması çabalarında Filistinlilere destek olunması gerektiğini ifade etti.
Kral Abdullah - 6.12.2017
Dha Ankara-  Erdoğan'dan Dünya Kamuoyuna Kudüs Çağrısı
"İSLAM ALEMİNDE İNFİALE SEBEP OLACAKTIR, BU BARIŞ ZEMİNİNİ DİNAMİTLEYECEK, BÖLGEMİZDE YENİ GERİLİMLERİN, ÇATIŞMALARIN FİTİLİNİ ATEŞLEYECEKTİR"  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü, İsrail'in başkenti olarak tanıma girişimine ilişkin, "Kudüs'ün statüsü konusunda atılacak yanlış bir adım, tüm İslam aleminde infiale sebep olacaktır, bu barış zeminini dinamitleyecek, bölgemizde yeni gerilimlerin, çatışmaların fitilini ateşleyecektir. Kudüs tüm Müslümanların harimi ismeti, gözbebeğidir. Kimden gelirse gelsin bu tarihi hakikati göz ardı her yaklaşımın sonu hüsran, felakettir. Bölgemizin huzur, barış ve güvenliği iç politik hesaplara kurban edilemeyecek kadar önemlidir. Tüm dünyaya şu çağrıyı yapmak istiyorum;  Kudüs'ün, BM kararlarıyla da defalarca teyit edilmiş hukuki statüsünü değiştirecek her türlü adımdan uzak durulmalıdır. Hiç kimsenin kişisel hevesleri uğruna milyarlarca insanın kaderleriyle oynamaya hakkı yoktur. Böylesi bir adım sadece terör örgütlerinin ekmeğine yağ sürecektir" dedi.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Ürdün Kralı II. Abdullah, ortak basın toplantısında konuştu. Konuşmasına, "Kardeşim Kral Abdullah ile bölgemizdeki güncel gelişmeleri ele aldık.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kral Abdullah Haberleri | Kral Abdullah Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Kral Abdullah haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Kral Abdullah kimdir, hayatı ve biyografisi. Filistin-İsrail Barış Müzakereleri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 22:28:36. #1.14#
title