KRAL ABDULLAH HABERLERİ

Kral Abdullah haber, Kral Abdullah son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kral Abdullah - 15.1.2020
Kralı Abdullah, Libya yeni Suriye olursa Avrupa'ya ne yapacağını sordu
' Avrupa Parlamentosu'nda konuşan Ürdün Kralı Abdullah, Filistin ile İsrail arasındaki çatışmanın sona erdirilmesi için 'iki ülke' çözümünden vazgeçilmemesi gerektiğinin altını çizdi.Fransa'nın Strazburg kentinde bulunan Avrupa Parlamentosu'nda (AP) yaptığı konuşmada Ortadoğu'daki problemlere ve çatışmalara değinen Kral Abdullah, Kuzey Afrika'da bulunan Libya'nın yeni Suriye olması halinde Avrupa'ya daha yakın bir ülke olarak Avrupalıların ne yapacağını sordu.
Kral Abdullah - 15.1.2020
Kralı Abdullah, Libya yeni Suriye olursa Avrupa'ya ne yapacağını sordu
Fransa'nın Strazburg kentinde bulunan Avrupa Parlamentosu'nda (AP) yaptığı konuşmada Ortadoğu'daki problemlere ve çatışmalara değinen Kral Abdullah, Kuzey Afrika'da bulunan Libya'nın yeni Suriye olması halinde Avrupa'ya daha yakın bir ülke olarak Avrupalıların ne yapacağını sordu.
Kral Abdullah - 13.1.2020
Ürdün Kralı: "Ürdün ve İsrail arasındaki diyalog yeniden başlamalı"
Ürdün'ün barışı, stratejik bir seçenek olarak, bölgenin istikrarı için önemli gördüğünü vurgulayan Kral Abdullah, şöyle devam etti: "Maalesef seçim atmosferinin yaklaşık bir yıl sürdüğünün farkındayız.
Kral Abdullah - 12.1.2020
Futbol: İspanya Süper Kupası
Suudi Arabistan'ın Cidde kentindeki Kral Abdullah Spor Şehri Stadı'nda oynanan final maçının normal süresi golsüz beraberlikle tamamlandı.
Kral Abdullah - 10.1.2020
İspanya Süper Kupası finalinde Madrid derbisi oynanacak
Suudi Arabistan'ın Cidde kentindeki Kral Abdullah Spor Şehri Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ilk yarısı 0-0 sona erdi.
Kral Abdullah - 8.1.2020
Ürdün Kralı: "Irak'ın güvenliği ve istikrarını istiyoruz"
Ürdün Kraliyet Divanı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Kral Abdullah ile Irak Başbakanı Abdulmehdi telefonda görüştü.
Kral Abdullah - 29.12.2019
Suudi Arabistan'da sahnede 4 sanatçıyı bıçaklayan saldırgan idam cezasını çarptırıldı
Suudi Arabistan'da geçtiğimiz ay Kral Abdullah Park Tiyatrosu'nda sahnelenen oyun esnasında 4 sanatçıyı bıçaklayan saldırgan idam cezasına çarptırıldı.
Kral Abdullah - 10.12.2019
Azerbaycan'da Cumhurbaşkanı Aliyev, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile görüştü
Azerbaycan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre Aliyev, Kral Abdullah'ı resmi törenle karşıladı.
Kral Abdullah - 7.12.2019
Ürdün Kralı 2. Abdullah: "Irak'taki krizin uzlaşma temelinde çözülmesini istiyoruz"
Ürdün Kraliyet Divanı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Kral 2. Abdullah, Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih ile telefonda görüştü. Kral Abdullah, görüşme "Ürdün, Irak'taki kardeşlerimizin, yaşanan krizi uzlaşma temelinde çözmesini arzuluyor.
Kral Abdullah - 28.11.2019
Ürdün Kralı: "Filistin meselesindeki çözümsüzlük dünyanın istikrarını tehdit ediyor"
Ürdün resmi ajansı PETRA'nın haberine göre, Kral Abdullah, Uluslararası Filistin Halkıyla Dayanışma Günü dolayısıyla Birleşmiş Milletler (BM) Filistin Halkının Vazgeçilmez Haklarının Kullanılması Komitesi Başkanı Cheikh Niang'a açık mektup gönderdi.
Kral Abdullah - 26.11.2019
Petrol bağımlılığını azaltmak isteyen Riyad nükleer enerjiye yöneliyor
Bu hedef doğrultusunda, aynı yıl Riyad'da nükleer ve yenilenebilir enerjiden sorumlu kuruluş olarak Kral Abdullah Atom ve Yenilenebilir Enerji Şehri'ni (KA-CARE) kuran ülke, 2012'de 2032 yılına kadar 17 gigavat kapasiteli 16 reaktör inşa etmeyi planladığını ve yenilenebilir enerjide 54 gigavat kapasite kurulumunu hedeflediğini duyurmuştu.
Kral Abdullah - 25.11.2019
Bahreyn Kralı ile ABD Genelkurmay Başkanı bölgesel gelişmeleri görüştü
Milley, Ürdün'de Kral Abdullah ile görüşmüş daha sonra Bahreyn'e gelmişti.
Kral Abdullah - 23.11.2019
Ürdün Kralı 2. Abdullah: "İsrail'le ilişkiler şu an en kötü durumunda"
Ürdün Kraliyet Sarayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Washington Yakın Doğu Araştırmaları Enstitüsü tarafından "2019 Devlet Adamı Ödülü"ne layık görülen Kral Abdullah, ödülü almasının ardından düzenlenen diyalog oturumunda "İsrail'le ilişkiler şu an en kötü durumunda.
Kral Abdullah - 22.11.2019
Ürdün Kralı Abdullah: "Filistin topraklarında tek taraflı icraat barışı baltalar"
Ürdün Kraliyet Divanından yapılan yazılı açıklamaya göre, Kral Abdullah ABD'nin New York kentinde Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir araya geldi.
Kral Abdullah - 16.11.2019
Ürdün Kralı 2. Abdullah, El-Gamr bölgesini ziyaret etti
Kraliyet Divanı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Kral 2. Abdullah beraberinde Veliaht Prens Hüseyin'le, 1994'te yapılan anlaşma uyarınca 25 yıllığına İsrail'e kiralanan ancak geçen hafta tekrar Ürdün'e geçen El-Gamr bölgesini ziyaret etti. Kral Abdullah ile Prens Hüseyin'i, bölgeyi ziyaretinde Ürdün Genelkurmay Başkanı Yusuf el-Huneyti karşıladı.
Kral Abdullah - 12.11.2019
Suudi Arabistan'da tiyatroculara saldırı: 3 yaralı
Olay, başkent Riyad'da yer alan Malaz bölgesindeki Kral Abdullah Parkı'nda meydana geldi.
Kral Abdullah - 12.11.2019
Suudi Arabistan'da tiyatroculara saldırı: 3 yaralı
Olay, başkent Riyad'da yer alan Malaz bölgesindeki Kral Abdullah Parkı'nda meydana geldi.
Kral Abdullah - 12.11.2019
Suudi Arabistan'da 3 sanatçı sahnede bıçakla yaralandı
Suudi Arabistan'daki Kral Abdullah Park Tiyatrosu'nda sahnelenen oyun esnasında düzenlenen bıçaklı saldırıda biri kadın 3 sanatçı yaralandı.
Kral Abdullah - 12.11.2019
Suudi Arabistan'da sahnedeki sanatçılara bıçaklı saldırı: 4 yaralı
Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki Kral Abdullah Parkı'nda sahnelenen oyun sırasında sahnedeki sanatçılara bir kişi tarafından bıçaklı saldırı düzenlendi.
Kral Abdullah - 11.11.2019
Ürdün'den İsrail'in "barış antlaşmasını birlikte kutlayalım" önerisine ret
"Filistin nedeniyle Ürdün ve Mısır'la gerçek manada barış mümkün olmadı" Ürdün'deki istikrarın ve barış antlaşmasının sürdürülmesinin İsrail'in ulusal güvenliği açısından önemli olduğunu belirten Netanyahu, ülkesinin açıktan ve gizli olarak Kral Abdullah'a birçok alanda yardımda bulunduğunu iddia etti.
Kral Abdullah - 10.11.2019
El-Bakura ve El-Gamr arazilerine Ürdün bayrağı dikildi
Barış anlaşması gereği, Bakura ve Gamr bölgeleri için İsrail'e tanınan kiralama müddetinin dolduğunu ifade eden Kral Abdullah, "Bu toprakların her karışında egemenliğimizi sağlayacağız.
Kral Abdullah - 7.11.2019
Twitter'da Suudi Arabistan için casusluk skandalı
Kral Abdullah Bin Abdülaziz'in Ocak 2015'teki ölümünün ardından tahta babası Selman Bin Abdülaziz'in geçmesiyle, Bin Selman önce Savunma Bakanlığı ardından Veliaht Prens Yardımcılığı görevine getirilmişti.
Kral Abdullah - 7.11.2019
Yemen'de 'ARAMCO' barışı
- Suudilerin Yemen hamlesi ne anlama geliyor Kral Abdullah'ın 2015 yılında ölümü ile boşalan Suudi tahtına Selman'ın oturması ülkede yeni bir dönemi başlattı.
Kral Abdullah - 4.11.2019
İsrail gözaltına aldığı iki Ürdünlüyü teslim edecek
Ürdün hükümetinin, en başından bu yana Kral Abdullah'ın talimatıyla meseleyi yakından takip ettiğini, serbest bırakılmaları için gereken adımları attığını kaydeden Safedi, "İsrail, Hibe el-Lebedi ve Abdurrahman Meri'yi hafta sonundan önce Ürdün'e teslim etme taahhüdünde bulundu.
Kral Abdullah - 20.10.2019
ABD Temsilciler Meclisi heyeti Amman'da
Ürdün resmi haber ajansı PETRA'da yer alan habere göre, Kral Abdullah, resmi bir ziyaret için ülkeye gelen Pelosi başkanlığındaki ABD Temsilciler Meclisi üyelerinden oluşan heyeti kabul etti.
Kral Abdullah - 6.10.2019
Ürdün Kralı, ABD'li heyetle "stratejik ortaklığı" görüştü
Ürdün Kraliyet Divanından yapılan yazılı açıklamaya göre, Kral Abdullah, ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Jason Crow başkanlığındaki heyeti başkent Amman'da kabul etti.
Kral Abdullah - 2.10.2019
Kasım Süleymani: "Kurtarıcı" mı, vitrin malzemesi mi?
- İsrail-Lübnan Savaşı 2006 yazında İsrail Lübnan'a saldırdı ve İsrail-Lübnan savaşı patlak verdi. ABD'de dönemin Bush yönetiminin ve özellikle Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın İsrail'in saldırganlığını desteklemesinin bölge için ironik sonuçları oldu. Savaşın sürdüğü haftalarda, bir üniversite öğrencisi olarak bölgeyi gezmek üzere çıktığım seyahatte, Lübnan-Ürdün-Suriye hattında yaşananlara bizzat tanıklık etmiştim. Bu süreçte gözlemlediğim birkaç husus özellikle çarpıcıydı: Diğer birçok Arap lider gibi, Mısır'da dönemin Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek ve Ürdün'de Kral Abdullah, süreçteki İran etkisinden dolayı çekimser bir tutum takınıyorken, bu tavır halkın bir kısmında önemli rahatsızlıklara neden oluyordu.
Kral Abdullah - 24.9.2019
"İsrail'in Batı Şeria'yı ilhakının bölgeye etkisi büyük olur"
İsrail'deki seçim kampanyalarında Batı Şeria'yı ilhaktan bahsedildiğine vurgu yapan Kral Abdullah, "Eğer (İsrail'de) politika Batı Şeria'yı ilhak etmek olacaksa, bunun İsrail-Ürdün ve Mısır-İsrail ilişkileri üzerine büyük bir etkisi ortaya çıkar, zira bölgede İsrail ile barış halindeki tek iki Arap ülkesiyiz.
Kral Abdullah - 14.9.2019
ABD ve Suudi Arabistan nükleer konusunu görüşecek
Kral Abdullah Atom ve Yenilenebilir Enerji Şehri (KA-CARE) Başkanı Halid Sultan, ocakta 2 nükleer reaktör inşası için 5 ülkeden teklif aldıklarını açıklamıştı.
Kral Abdullah - 12.9.2019
Ürdün Kralı 2. Abdullah'tan iki devletli çözüm vurgusu
Ürdün resmi haber ajansı PETRA'nın haberine göre, Kral Abdullah, ülkesini ziyaret eden ABD Dışişleri Bakanlığı Yakın Doğu İlişkilerinden Sorumlu Müsteşarlığı David Schenker'i kabul etti.
Kral Abdullah - 9.9.2019
Tunus Dışişleri Bakanı, Ürdün ziyaretinde bölgesel meseleleri görüştü
Cihinavi'nin Kral Abdullah ile yaptığı görüşmede, bölgesel gelişmeler, ikili ilişkiler, iş birliğinin güçlendirilmesi ve iki ülkeyi ilgilendiren konularda istişare ve koordinasyonun sürdürülmesi ele alındı.
Kral Abdullah - 9.9.2019
Suudi Arabistan'dan "uranyum" çıkışı
Kral Abdullah Atom ve Yenilenebilir Enerji Şehri (KA-CARE) Başkanı Halid Sultan, ocak ayında 2 nükleer reaktör inşası için 5 ülkeden teklif aldıklarını açıklamıştı.
Kral Abdullah - 19.8.2019
Ürdün Kralı, Almanya Savunma Bakanıyla "stratejik ortaklığı" görüştü
Ürdün Kraliyet Divanı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Kral Abdullah'ın, Ürdün'e resmi ziyarette bulunan Almanya Savunma Bakanı Karrenbauer'i başkent Amman'da kabul ettiği belirtildi.
Kral Abdullah - 6.8.2019
Arap ülkeleri, Kahire'deki terör saldırısını kınadı
Ürdün Kralı II. Abdullah, Kahiredeki terör saldırısını kınadı. Kral Abdullah, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'ye gönderdiği mesajda, Ürdün'ün Terörizmle yüzleşme ve istikrarını ve güvenliğini sağlama çabalarında Mısırla dayanışma içinde olduklarını belirterek, saldırıyı kınadığını bildirdi.
Kral Abdullah - 2.8.2019
İHH'dan Pakistan'a 8 mobil klinik
İHH İnsani Yardım Vakfı, Kral Abdullah Vakfı ve İslam Kalkınma Bankası ile Pakistan'ın 6 ayrı bölgesinde hizmete sunulan 8 mobil klinikte hastalara ücretsiz hizmet verilecek.
Kral Abdullah - 1.8.2019
Sisi ile Kushner İsrail-Filistin müzakerelerini görüştü
Orta Doğu turu kapsamında ilk olarak Ürdün'e giden ve Kral Abdullah ile Amman'da bir araya geldikten sonra İsrail'i ziyaret eden Kushner bugün Mısır'a gelmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kral Abdullah Haberleri | Kral Abdullah Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Kral Abdullah haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Kral Abdullah kimdir, hayatı ve biyografisi. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 23:47:09. #1.15#
title