Kpss Haberleri

Kpss haber, Kpss son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kpss - 14.07.2021
İBB, 278 yeni zabıta alımı için başlattığı süreci tüm şeffaflığıyla sürdürüyor
İşe alınacak kişi sayısının 5 katı aday ile başlatılan süreçte, ilk etapta, yazılı sınav yapıldı. KPSS puanlarına göre sınava hak girmeye kazanan adayların yazılı sınav sürecinin tamamı kamera kaydına alınarak, ölçme ve değerlendirme bilimine göre liyakat esaslarıyla yürütüldü.
Kpss - 14.07.2021
Kpss-2021/1 Yerleştirme Sonuçlarına Göre Üniversitemize Atanmaya Hak Kazanan Adayların Dikkatine
2021/1 Yerleştirme Sonuçlarına göre Üniversitemize atanmaya hak kazanan adayların aşağıdaki belgelerle birlikte en geç 04/08/2021 Çarşamba günü mesai bitimine kadar Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen ya da posta yoluyla müracaat etmeleri gerekmektedir.
Kpss - 13.07.2021
BEYKOZ BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZABITA MEMURU ALIMI SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAVI SONUCU KESİN OLMAYAN BAŞARI LİSTESİ
Yayınlanan listede belirtilen atamaya esas puan kısmı; yönetmeliğe göre adayların sözlü ve uygulamalı sınav puanlarının %50'si ve başvuruda bulundukları KPSS puanlarının aritmetik ortalaması alınarak oluşturulmuştur.
Kpss - 11.07.2021
ÖSYM 2021 KPSS (ÖABT) Sınavı Görev Tercihleri
15 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan 2021-Kamu Personel Seçme Sınavı (ÖABT) için görev tercihleri http://gis. osym. gov. tr sayfasında açılmıştır.
Kpss - 06.07.2021
ÖSYM İl Sınav Koordinatörlüğü'nden 2021 KPSS Lisans Sınavı Duyurusu!
İlimizde 01 Ağustos 2021 tarihinde uygulanacak olan "2021 KPSS Lisans (Kamu Personel Seçme Sınavı)" sınavı için görev almak isteyen akademik-idari personel, 08 Temmuz 2021 tarihi Saat: 10: 00'a kadar ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi (GİS) (https://gis. osym. gov.
Kpss - 06.07.2021
Ticaret Bakanlığı 75 sözleşmeli personel alacak
Ticaret Bakanlığı 75 sözleşmeli muayene memuru alımı yapacak.
Kpss - 02.07.2021
2021/1 KPSS ile Kurumumuzu Tercih Edecek Adayların Dikkatine
TMO'DA GÖREV YAPACAK PERSONELE İLİŞKİN TEMEL KURALLARTMO; 233 sayılı KHK'ye tabi bir iktisadi devlet teşekkülü olarak faaliyet göstermekte olup başta hububat ve bakliyat fiyatlarını üretici ve tüketici lehine koruyan ve bu doğrultuda alım, muhafaza, satış, sevk, ithalat ve ihracat yapan,...
Kpss - 29.06.2021
Kapadokya Alan Başkanlığı Sözlü Sınav Duyurusu (29/06/2021)
Merkezi Kapadokya Alanı sınırları içinde bulunan Kapadokya Alan Başkanlığında, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 28 inci maddesine göre iş mevzuatı kapsamında istihdam edilmek üzere, Kapadokya Alan Başkanlığı Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde aşağıda belirtilen unvanlı boş sürekli işçi kadrolarına, anılan Yönetmeliğin 8 inci maddesinin 6 ncı fıkrasına göre (İç Denetçi hariç) KPSS taban puanı esas alınarak sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların sözlü sınav takvimi aşağıda belirtilmiş olup, adaylar sözlü sınav takvimine ilişkin bilgilerini Kariyer Kapısı İşe Alım Platformu (https://isealimkariyerkapisi.
Kpss - 24.06.2021
Son dakika haberi... Bakan Yardımcısı Dere: MKE özelleştirilmeden muaf
'MEVCUT DURUMDA AR-GE KURMA YETKİSİ YOK' Komisyona hükümet adına katılan Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, muhalefet partilerinin söz konusu teklife yönelik eleştiri ve kaygılarına yanıt verdi. Dere, mevcut durumda kurumun AR-GE merkezi kurma yetkisi olmadığını vurgulayarak, "Sektörde birlikte faaliyet gösterdiği ROKETSAN gibi, TAI gibi firmalara bakın, özel sektör firmalarına bakın, istediği AR-GE mühendisini, tasarımcıyı AR-GE merkezlerinde birçok indirimden, teşvikten yararlanarak istihdam edebiliyor; ama Makina ve Kimya Endüstrisi kurumumuzun AR-GE merkezi kurma yetkisi yok; bu tür kısıtlamalardan bahsediyoruz. Onun dışında, en önemlisi de personelle ilgili kısıtlamalar. Üç sınıf personelimiz var; işçi, sözleşmeli personel ve devlet memurları. Alınma usulleri belli, KPSS usulüyle ve işçilerimizin de alınma usulü yine belli.
Kpss - 23.06.2021
FETÖ'nün KPSS çalışma evleri sorumlusu saklandığı gaybubet evinde yakalandı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "KPSS çalışma evleri sorumlusu" olduğu bildirilen firari şüpheli, Ankara Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Ankara Bölge Başkanlığının ortak operasyonuyla gözaltına alındı.
Kpss - 23.06.2021
FETÖ'nün KPSS çalışma evleri sorumlusu gaybubet evinde yakalandı
ANKARA'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) çalışma evlerinden sorumlu müdür olduğu ve KPSS sorularının örgüt üyelerine dağıtılmasında rol oynadığı belirlenen H.D. gaybubet evinde gözaltına alındı.
Kpss - 20.06.2021
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 250 zabıta memur alımına yoğun ilgi
Ankara Büyükşehir Belediyesi KPSS puanına göre alım yapacağı 250 zabıta memuru alımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Kpss - 19.06.2021
Sözleşmeli (4/B) Personel Alımına İlişkin Giriş (Sözlü) Sınav Duyurusu
Tablo-1 Merkez Teşkilatında İstihdam Edilecek Sözleşmeli Personelin Unvan ve Boş Pozisyonlarının Dağılımı Tablo-2 Taşra Teşkilatında İstihdam Edilecek Sözleşmeli Personelin Unvan ve Boş Pozisyonlarının Dağılımı Tablo-3 Sözleşmeli Personele Ödenecek Ücret A) GİRİŞ (SÖZLÜ) SINAVINA BAŞVURU ŞARTLARI 1-GENEL ŞARTLAR 1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımak, a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak, c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak, ç) Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, d) 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, 2- Giriş (Sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1986 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar), 3- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, 4- ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP (3), ön lisans mezunları için KPSSP (93) ve lise mezunları için KPSSP (94) puan türünden en az 65 (altmış beş) ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan, KPSS puan türü ve tercih edilen pozisyon unvanı esas alınmak suretiyle yapılacak olan puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyon sayısının 4 (dört) katı adayın içerisinde bulunmak, 5- Adaylar ancak bir pozisyon unvanı sınavına başvurabilecektir.
Kpss - 18.06.2021
Zabıta Memuru Alımına Ait Sözlü ve Uygulamalı Sınava Hak Kazananlara İlişkin Duyuru
Başkanlığımız bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere, Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre açıktan atama yoluyla zabıta memuru alımı için yayınlanan ilana istinaden 26. 05. 2021-10. 06.
Kpss - 18.06.2021
Rektör Demir, ikinci öğrenci kafilesini Çanakkale ve Ankara'ya uğurladı
Rektör Demir konuşmasını şöyle sürdürdü: "Öğrencilerimiz Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa, Aydın, Balıkesir, Çanakkale'ye gidecekler. Öğrencilerimiz ile birlikte Çanakkale'de şehitlerimizi hep beraber yad edeceğiz. Ankara'da millet bahçesini ziyaret edecekler. Bürokrasi daha yakından tanıma imkanı bulacaklar. Öğrencilerimiz bu sayede hem devlet kurumları ile daha yakın temas halinde olacaklar hem de önümüzdeki zaman dilimi içerisinde mezuniyetlerini sonrasında karşılaşacakları ortamları görecekler. Sınavlara, KPSS sınavına ve sonrasında ilgili mülakatları nasıl hazırlanacaklarına dair birinci elden bilgilendirilecekler.
Kpss - 17.06.2021
BBP'den ücretli öğretmenler için kadro talebi
'ÖĞRETMENLERİMİZİN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ' BBP'nin öğretmenlerin sesi ve sözcüsü olmaya devam edeceği belirtilerek şöyle denildi: "Ülkemizde, eğitim sisteminin sorunlarının çözülerek bu husustaki yatırımların ivedilikle yapılması; öğretmenlerimizin, eğitimcilerin, öğretmen adaylarımızın haklı taleplerinin karşılanması noktasında çalışmaya; geleceğimizin umudu olan evlatlarımızın ve elbette geleceğimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin sesi ve sözcüsü olmaya, bundan sonra da devam edeceğiz. Çok zor şartlarda ve çok düşük ücretle görev yapan, ücretli öğretmenlerimizin durumlarını da yukarıda zikrettiğimiz minvalde dile getirdik. 80 bine yakın ücretli öğretmenimiz, asgari ücretin yarısı kadar bir maaşla (yaklaşık 1500 TL), haftada yaklaşık 20 saat ders vererek öğretmenlik yapıyorlar. Bu durum şeklen yasal olsa da bizce çalışma hukukunun ruhuna aykırı bir durum teşkil ediyor. Ve hepsinden önemlisi, öğretmenlerimize ve öğretmenlik mesleğine bir haksızlık teşkil ediyor." 'HAK ETTİKLERİ ÜCRETE KAVUŞTURULMALILAR' Ders saati ücretlerinin yüzde yüz arttırılarak, öğretmenlerin ücret mağduriyetlerinin ortadan kaldırılması gerektiğine dikkat çekilen açıklamadı, "Herkesin kabul edeceği gibi, ücretli öğretmenlerimizin içinde, uzun yıllar başarıyla, yüksek performansla, düşük ücret ve olumsuz şartlarda görev yapan öğretmenlerimizin varlığı, kamu vicdanını son derece rahatsız ediyor. Bunun içinde, KPSS'den yeterli puanı almış ve uzun süre MEB bünyesinde öğretmenlik yapmış ücretli öğretmenlerimizden, ayrılan kontenjanın dışında ve atanacak öğretmenlerimizin sayısını etkilemeyecek şekilde ve sayıları en fazla 5 bin olmak üzere, sınırlı sayıda bir kesimin de kadroya alınmasını talep ettik.
Kpss - 17.06.2021
Son dakika haber... FETÖ'nün "7 Şubat MİT kumpası" davasıyla ilgili verilen kararın gerekçesi açıklandı (1)
Örgütün 2010 yılına gelindiğinde kamuya giriş sınav sorularını çaldığı, KPSS ve KPDS puanlarıyla başvuru kabul eden MİT'e çok sayıda mensubunu yönlendirdiği vurgulanan kararda, bu süreçte MİT mahrem yapılanması gerçekleştiği, 7 coğrafi bölgede faaliyet yürüten MİT ünitelerinden sorumlu 7 temsilci ve bunlara bağlı öğretmen seviyesinde örgüt mensupları görevlendirildiği, 2010-2015 döneminde FETÖ tarafından gerçekleştirilen ancak başarısızlıkla neticelenen bazı kurgu operasyonlarda görev alan mahrem yapı üyelerinde değişiklikler yapıldığı ve bu kapsamda dönemin MİT imamının görevini devrederek 2014 yılı sonlarında Türkiye'den kaçtığı bilgisi verildi.
Kpss - 17.06.2021
Belediyenin verdiği KPSS destek ücretinden kullanmadığını iade etmek istedi
Antalya'da yaşayan Mısra Erkal, Muratpaşa Belediyesi'nden aldığı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ücreti desteğinin fazlasını iade etmek istedi.
title