Kpss Haberleri

Kpss haber, Kpss son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kpss - 27.09.2021
Kılıçdaroğlu, Hatay'da Muhtarlar ve Apartman Görevlileri Buluşması'nda konuştu: (1)
"Muhtarlara yardımcı personel verilsin" dediği zaman kıyamet koptuğunu, itiraz edildiğini anlatan Kılıçdaroğlu, "Vay efendim muhtara yardımcı personel, özel kalem müdürünü nasıl verirsin? Niye vermeyeyim? Vereceğim, hiç endişem de yok. Bir sürü işsiz üniversite mezunu genç var, kardeşim, KPSS'ye girmiş, muhtarının yanında bir tane yardımcı olacak, geldiği zaman notunu alacak, muhtar bir yere gittiği zaman da kapıyı kapatıp gitmeyecek, orada bir kişi olacak.
Kpss - 27.09.2021
ÖSYM, KPSS adaylarının sınav sonucu branş bazı sıralamalarını erişime açtı
ÖSYM, KPSS'ye katılan adayların, sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamalarını, "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden erişime açtı.
Kpss - 24.09.2021
Ticaret Bakanlığı 60 müfettiş yardımcısı alacak
Ticaret Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı'na başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun ilgili maddesindeki genel şartları taşıması, en az 4 yıllık yükseköğrenim veren hukuk, iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleriyle bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi ya da dışındaki öğretim kurumlarından mezun olması, 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarının (KPSS A Grubu) birinden KPSS P-48 puan türünden 80 ve üzerinde puan almış olması gerekiyor.
Kpss - 22.09.2021
İki kuruma istihdam için alım ilanları Resmi Gazete'de
HSK'ye 10 personel alımı HSK Genel Sekreterliği bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4'üncü maddesinin (A) fıkrası kapsamında istihdam edilmek üzere "Hakimler ve Savcılar Kurulu Personeli Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği" hükümleri kapsamında 10'uncu dereceli 2 kadro ve 9'uncu dereceli 3 kadro olmak üzere toplam 5 veri hazırlama ve kontrol işletmeni kadrosu ile 10'uncu dereceli 5 hizmetli kadrosuna 2020 yılı KPSS puanı esas alınarak personel alımı yapılacak.
Kpss - 16.09.2021
2021-KPSS sonuçları açıklandı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), 2021-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları, ÖSYM'nin "sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden açıklandı.
Kpss - 14.09.2021
Yozgat Şehir Hastanesi'nden dolandırıcılık uyarısı
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Vatandaşlarımızın personel alımı adı altında para talep edilmesi gibi dolandırıcılık olaylarında mağduriyet yaşanmaması için bu tür para karşılığı ilanlar ile karşılaşıldığında emniyet müdürlüğüne bilgi verilmesi gerekmektedir. İş başvurusu Yozgat Şehir Hastanesine kamu personel alımları KPSS gibi resim kanallardan yapılmaktadır.
Kpss - 13.09.2021
Diyanet İşleri Başkanlığı sözlü sınav sonucuna göre 30 personel alacak
Başvuruda bulunacak adayların öğrenim durumuna göre 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'nın KPSSP3 veya KPSSP93 puan türünden en az 60 alması, spiker unvanına başvuru yapacakların Milli Eğitim Bakanlığı onaylı en az 80 saatlik sunuculuk/spikerlik kursu aldığını gösterir belgeye sahip olması, unvanlara göre ilanda belirtilen yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden ve programlarından mezun olması gerekiyor.
title