KPSS alan bilgisi sınav giriş belgeleri erişime açıldı! ÖSYM AİS KPSS sınav giriş belgesi

KPSS alan bilgisi sınav giriş belgeleri erişime açıldı! ÖSYM AİS KPSS sınav giriş belgesi

ÖSYM tarafından yapılacak KPSS Alan Bilgisi Sınavları sınav giriş yerleri belli oldu. Adaylar, KPSS sınav giriş belgelerini ÖSYM AİS giriş yaparak alabilecekler. Peki 3 oturumda yapılacak KPSS Alan bilgisi sınavları ne zaman, saat kaçta? Sınava girişte gerekli belgeler nelerdir?

KPSS alan bilgisi sınav giriş belgeleri erişime açıldı! ÖSYM AİS KPSS sınav giriş belgesi

ÖSYM, KPSS sınav giriş yerlerini adayların erişimine açtı. 20 ve 21 Temmuz'da 3 oturumda yapılacak KPSS Alan Bilgisi sınavları, sınav giriş belgesi ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'ne giriş yapılarak alınabiliyor. KPSS sınav giriş belgesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. İşte KPSS alan bilgisi sınavları tarihi, saati ve detaylı bilgiler...

KPSS SINAV GİRİŞ BELGESİ

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgelerini, ÖSYM'nin aşağıdaki bağlantısından T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir.

KPSS SINAV GİRİŞ YERLERİ SORGULA - ÖSYM AİS

SINAVDA GEREKLİ BELGELER VE ŞARTLARI

KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturumu (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) ve KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. Oturumu (Hukuk, İktisat, Maliye) ile 21 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacak olan KPSS Alan Bilgisi Sınavları 3. Oturumu (İşletme, Muhasebe, İstatistik) için adaylar, sınav giriş belgesi ve özel kimlik kartı getirmeleri gerekiyor.

Özel kimlik kartı; Nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Süresi geçerli pasaport, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar

SINAV SAATLERİ

20 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacak olan KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturumu (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) için adaylar saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

20 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacak olan KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. Oturumu (Hukuk, İktisat, Maliye) için adaylar saat 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

21 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacak olan KPSS Alan Bilgisi Sınavları 3. Oturumu (İşletme, Muhasebe, İstatistik) için adaylar saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.