KPSS 2013 Sınav Takvimi Yayınlandı

KPSS 2013 Sınav Takvimi Yayınlandı

KPSS 2013 yılında yalnızca öğretmen adayları için yapılacak ve internetten de kayıt yapılabilecek.

KPSS 2013 Sınav Takvimi Yayınlandı

KPSS 2013 yılında yalnızca öğretmen adayları için yapılacak ve internetten de kayıt olunabilecek. KPSS 2013 sınav takvimi ve detaylar şu şekilde:

KPSS yani uzun adıyla Kamu Personeli Seçme Sınavı 2013'te ne zaman, hangi tarihte yapılacak sorusunun yanıtı 6-7 Temmuz 2013 şeklinde. KPSS 2013 başvuru tarihi ise 6 Mayıs ile 15 Mayıs tarihleri arasında olacak. Başvurular Ortaöğretim kurumlarına ek olarak, PTT işyerlerinden, ÖSYM Ssınav Merkezi Koordinatörlüklerinden ve www.osym.gov.tr adresinden yapılabilecek.

KPSS 2013 sınavı bu yıl yalnızca A grubu öğretmen adayları için düzenlenecek.

KPSS sınavı nasıl ve ne zaman yapılıyor, ne işe yarıyor?

Kamu kurumlarının öğretmenlik dışındaki diğer tüm bölümlerine KPSS ile girmek içinse isteklilerin 2014 yılını beklemeleri gerekiyor. Çünkü KPSS sınavı 2 yılda bir yapılıyor. KPSS ile devlet kurumlarında işe girip devlet memuru olmak isteyen adaylara başvuru sırasında verilen kitapçık ile hangi birimlere başvuruda bulunacaklarını belirtmeleri gerekiyor. Sınav sonuçlarına göre, yeni personel istihdam edecek kurumlar, bu sınavdaki başarı seviyesine göre adaylarla birebir görüşme yapıp işe alım süreci başlıyor.

KPSS sonuçları her zaman olduğu gibi internette https://sonuc.osym.gov.tr/SonucSec.aspx adresinde yayınlanıyor.