Kozan'da Kurtuluş Bayramı Etkinlikleri

Kozan'da Kurtuluş Bayramı Etkinlikleri

Adana'nın Kozan İlçesinin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 88. Yıldönümü Sebebiyle Spor Müsabakaları Düzenlendi.

Kozan'da Kurtuluş Bayramı Etkinlikleri

Adana'nın Kozan ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 88. yıldönümü sebebiyle spor müsabakaları düzenlendi.

Kozan Belediyesi tarafından 2 Haziran Kurtuluş Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ata sporu güreşe gençler yoğun ilgi gösterdi. İsmet Atlı Şehir Stadyumu'nda minikler ve büyükler kategorisinde düzenlenen 2. Kozan Karakucak Güreş müsabakalarına Ankara, Samsun, Sivas, Tokat, Tarsus, Konya, Kahramanmaraş, Mersin, Adana, Ceyhan, Kadirli, Tufanbeyli ve Kozan olmak üzere çeşitli illerden 300 güreşçi katıldı.

2007 yılı Karakucak Güreşlerinin Güreş Ağası olarak konuşan Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Dünya Olimpiyat Şampiyonu İsmet Atlı'nın da stadyumda bulunmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek çeşitli illerden gelen sporculara ve emeği geçenlere teşekkür etti. Ata sporuna sahip çıktıkları için de katılanlara ayrıca teşekkür eden Özgan, güreşe bundan sonra daha çok önem verileceğini söyledi.

2. Kozan Karakucak Güreş müsabakaları minikler ve büyükler kategorisinde dereceye girenlere altın, bronz ve gümüş madalyalar takılırken, sporculara kilolarına göre de para ödülü verildi. Baş Pehlivanın ödülü ise bin 500 YTL olarak belirlendi. Turnuvada 30 kilogram miniklerde; 1. Sezer Ökten, 2. Mehmet Yel, 3. Mustafa Yanal, 35 kilogram miniklerde; 1. Furkan Bulduklu, 2. Selçuk Sarıboğa, Mehmet Yakar, 40 kilogram miniklerde; 1. Yakup Tek, 2. Ramazan Küçükakçalı, 3. Akif Çente, 45 kilogram miniklerde; 1.

Ercan Bozkurt, 2. Hakan Şenkol, 3. Akif Çete, 50 kilogram miniklerde; 1. Emrah Ulutaş, 2. Selim Eltaş, 3. Rıdvan Kaplan, 55 kilogram büyüklerde; 1. Emre Arlı, 2. Süleyman Kaşten, 3. Hüseyin Şeker, 60 kilogram büyüklerde; 1. Fatih Kökçü, 2. Mehmet İş Can, 3. Ercan Keskin, 65 kilogram büyüklerde; 1. Cuma Yıldırım, 2. Tolgahan Toy, 3. Yunus Emre İşcan, 70 kilogram büyüklerde; 1. Mehmet İlkan, 2. Kamil Tekerlek, 3. Ercan Yoldaş, 75 kilogram büyüklerde; 1. Fatih Karataş, 2. Mustafa Kıraç, 3. Kenan Kartal, 85 kilogram büyüklerde; 1. Abdullah Tiryaki, 2. Mesut Kral, 3. Abuzer Gülhan oldu. Başpehlivanlık yarışında ise 1. Ali Rıza Kaya, 2. Mithat Birel, 3. Muhsin Kaya oldu.

Müsabakaları; Kaymakam Aydın Tetikoğlu, Belediye Başkanı Kazım Özgan, Sofulu Belediye Başkanı Ahmet Zembilci, Olimpiyat Şampiyonu İsmet Atlı, Avrupa Şampiyonu Celal İnceler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat, AK Parti İlçe Başkanı Av. Abdullah Avcı, İl Genel Meclisi üyeleri Hadi Tekdemir ve Emin Yüce ile birlikte birçok kişi izledi.

(YK-ÖZ-Y)