Kozaklı Haberleri

Kozaklı haber, Kozaklı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kozaklı - 02.06.2019
Eski bakanlardan Hilmi İşgüzar vefat etti
1929 yılında Kozaklı/Büyükyağlı köyünde doğan İşgüzar, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Nancy Üniversitesi Milli Orman ve Su Yüksekokullarını bitirdi.
Kozaklı - 30.05.2019
Damadını öldüren kayınbabaya müebbet talebi
'Baldızını taciz etti, eşine mermi yutturdu' iddiası Damadının kızına şiddet uyguladığını söyleyen evli, 7 çocuk babası 53 yaşındaki tutuklu sanık K.İ., ilk celse cinayeti şöyle anlatmıştı: "Kızım ile damadım olaydan 4-5 gün önce Manavgat'tan bize geldiler. Ben evdeydim, ertesi gün inşaatta çalışmaya Kozaklı'ya gittim.
Kozaklı - 21.05.2019
Firari Hükümlü Kaldığı Otelde Yakalandı
Kozaklı ilçesinde hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari hükümlü, kaldığı otelde yakalandı.
Kozaklı - 21.05.2019
Nevşehir'de Yağma Suçundan Aranan 1 Kişi Tutuklandı
Nevşehir İlamat ve İnfaz bürosunca yağma suçundan 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile aranan 1 kişi polis ekiplerince Kozaklı ilçesinde yakalandı.
Kozaklı - 16.04.2019
Ak Partili Belediye Başkanları İstişare Toplantısında Bir Araya Geldi
31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından AK Partili il, ilçe ve belde belediye başkanları AK Parti İl Başkanlığınca düzenlenen ilk istişare ve değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen toplantıya AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, AK Parti İl Yerel Yönetimler Başkanı Ali Kemikkıran, AK Parti Teşkilat Başkanı Serhat Sonugelen, Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy, Gülşehir Belediye Başkanı Fatih Çiftçi, Kozaklı Belediye Başkanı Akif Kabukçuoğlu, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, Çat Belediye Başkanı İbrahim Ertürk, Göre Belediye Başkanı Mustafa Topçu, Nar Belediye Başkanı Süleyman Özçelik, Sulusaray Belediye Başkanı Bayram Yılmaz, Uçhisar Belediye başkanı Osman Süslü, Karapınar Belediye BaşkanıYasin Güneş, Çalış Belediye Başkanı Kazım Yılmaz, Kalaba Belediye BaşkanıErdal Yorgancı, Özkonak Belediye Başkanı Abdulkadir Macit, Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar ve Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş katıldı.
Kozaklı - 31.03.2019
Nevşehir'in Kozaklı İlçesinde Belediye Başkanlığını Kesin Olmayan Sonuçlara Göre, AK Parti Adayı...
Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Akif Kabukcuoğlu kazandı.
Kozaklı - 31.03.2019
Nevşehir Son
MERKEZToplam Sandık : 217Toplam Seçmen : 70.906Açılan Sandık : 215Açılan Sandık Oranı : % 99,08Kullanılan Oy : 58.867Geçerli Oy : 57.401Katılım Oranı : % 83,8PARTİADAYOY ORANIOY SAYISIAK PARTİRASİM ARI% 51,7429.699MHPFİLİZ KILIÇ% 34,5219.817İYİ PARTİMEHMET ÖZKAN% 10,335.
Kozaklı - 31.03.2019
Nevşehir Son
MERKEZToplam Sandık : 217Toplam Seçmen : 70.906Açılan Sandık : 121Açılan Sandık Oranı : % 55,76Kullanılan Oy : 32.342Geçerli Oy : 31.631Katılım Oranı : % 83,47PARTİADAYOY ORANIOY SAYISIAK PARTİRASİM ARI% 50,1215.854MHPFİLİZ KILIÇ% 34,811.007İYİ PARTİMEHMET ÖZKAN% 11,063.
Kozaklı - 15.03.2019
MİT Tırları İhbarcısı Fetö İmamı Yakalandı
O günden sonra sahte kimlikle dolaştığını itiraf eden Mustafa İlhan, MİT tırlarının durdurulması olayından önce 'Halil Müdür' kod isimli örgüt üyesinin davetiyle Nevşehir'in Kozaklı ilçesindeki bir termal otele gittiklerini ifade eden Mustafa İlhan, şunları aktardı: "Tırların durdurulmasından sonra haberlerde Gökhan Bakışkan'ın ismi ayrıntılı bir şekilde geçiyordu.
Kozaklı - 19.02.2019
Geçici Aday Listeleri Seçim Kurullarında
Nevşehir'de 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yarışacak siyasi partiler, geçici aday listelerini seçim kurullarına teslim etti.
Kozaklı - 11.02.2019
İlim Hikmet Vakfı Aile Kampı Kozaklı'da Yapıldı
İlim Hikmet Vakfı tarafından, geleneksel olarak gerçekleştirilen 2 günlük aile kampı, Kozaklı'da bir otelde gerçekleştirildi.
Kozaklı - 08.02.2019
Nevşehir'de "Siber Suç" Operasyonu
Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, zararlı yazılımla başkalarına ait kişisel verilere erişim sağladığı tespit edilen S.S'nin Kozaklı ilçesindeki evine operasyon düzenledi.
Kozaklı - 05.02.2019
Kozaklı'da 15 Şişe Sahte İçki Ele Geçirildi
Kozaklı İlçe Emniyet Amirliği ekipleri tarafından yapılan çalışma sonrasında bir iş yerinde 15 şişe sahte içki ele geçirildi.
Kozaklı - 05.02.2019
Nevşehir'e Bağlı İlçelerin Nüfusu Açıklandı
TÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü tarafından 2018 Aralık sonu itibarıyla ilçe nüfusları açıklanırken Nevşehir'in merkez ilçeden sonra en büyük ilçesi 35 bin 352 nüfusu ile Ürgüp olurken en küçük ilçesi ise 11 bin 487 nüfusuyla Hacıbektaş ilçesi oldu. TÜİK tarafından açıklanan ilçe nüfuslarına göre, Acıgöl'ün 19 bin 561, Avanos'un 32 bin 618, Derinkuyu'nun 20 bin 786, Gülşehir'in 21 bin 771, Hacıbektaş'ın 11 bin 487, Kozaklı'nın 13 bin 570, Ürgüp'ün ise 35 bin 352 nüfusu olduğu açıklandı.
Kozaklı - 03.02.2019
Hisarcık'ta Dağlık Arazide Erkek Cesedi Bulundu
Edinilen bilgiye göre, Hisarcık- Simav Karayolunun Akyol mevkiindeki Kozaklı arazi yolu menfezinde çıplak bir erkek cesedi gören bölgedeki A.
Kozaklı - 17.01.2019
Umke, Hastalara Paletli Ambulanslarla Ulaşıyor
Nevşehir'de iki gündür etkili olan kar yağışı ulaşımda aksamalara neden olurken bazı belde ve köylerde rahatsızlanan ve hastaneye ulaşması gereken hastalara paletli ambulanslarla hizmet sunuldu. Sağlık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve ardından ortaya çıkan olumsuz hava koşullarında ambulansların ulaşamadığı bazı hastaların Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) bünyesindeki paletli ambulanslarla taşındığı bildirildi. Kozaklı ilçesinde, diyaliz ünitesinde tedavi görmesi gereken bir hastanın Kozaklı Fizik Tedavi Hastanesi'ne, Hacıbektaş ilçesine bağlı İğdelikışla ve Aşağıbarak köyleri ile Gülşehir ilçesine bağlı Kızılkaya köyünde birer hastanın da Nevşehir Devlet Hastanesi'ne nakledildiği belirtildi.
Kozaklı - 16.01.2019
CHP 70 Belediye Başkan Adayını Daha Belirledi
CHP'de bugün yapılan MYK ve PM toplantılarında 70 belediye başkan adayı belirlendi.
Kozaklı - 12.01.2019
AK Parti Nevşehir Aday Tanıtım Toplantısı
AK Parti'nin Nevşehir'deki 7 ilçe ve 15 belde belediye başkan adayı düzenlenen törenle tanıtıldı. Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Programda şarkıcı Kürşat, AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı için bestelediği seçim şarkısını okudu. Törende konuşan AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Elazığ Milletvekili Metin Bulut, AK Parti'nin sadece siyasi bir hareket olmadığını, son yüzyılın en önemli hareketi olduğunu belirtti. Bulut, "Bizler hiçbir zaman kendi istikbal ve ikbalimizi bu ülkenin istikbal ve ikbalinden önde tutmayız. AK Parti sadece siyasi bir hareket değil, sizler sadece siyasi bir hareketin temsilcileri değilsiniz. AK Parti son yüzyılın en büyük iyilik ve kalkınma hareketidir, AK Parti son yüzyılın adalet ve umut hareketidir. Sizler bu sebeple aynı zamanda adaletin, kalkınmanın ve umudun temsilcilerisiniz." dedi. AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ise 31 Mart'ta yapılacak seçimin Türkiye için kritik bir aşama olduğunu ifade ederek, destek istedi. Açıkgöz, "Bu seçim sadece bir belediye başkanı seçimi değil. Bu seçim kritik bir seçim. Recep Tayyip Erdoğan'ın mazlumlara, mağdurlara ses vermesinin seçimidir. Bunun, Türkiye'nin bekasının seçimi olduğunu bilmeliyiz. Cumhur ittifakına sahip çıkıp zillet ittifakına gereken dersi sandıkta hep beraber vereceğiz." diye konuştu. Programda, AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar ve partinin Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı da birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Bulut, ilçe ve belde belediye başkan adaylarının isimlerini okuyarak sahneye davet etti. Program, aday ve katılımcıların toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. AK Parti Acıgöl'de Ercan Ertaş, Avanos'da Şaban Topuz, Derinkuyu'da Bülent Aksoy, Gülşehir'de Fatih Çiftçi, Hacıbektaş'ta Şenay Gök, Kozaklı'da Akif Kabukçuoğlu, Ürgüp'te Mehmet Aktürk'ü aday gösterdi.
Kozaklı - 05.01.2019
İyi Parti Nevşehir'de 3 Adayını Daha Açıkladı
İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Nevşehir'in Gülşehir ve Kozaklı ilçe belediye başkan adayları ile birlikte merkez ilçeye bağlı Uçhisar belde belediye başkan adayı açıklandı.
Kozaklı - 02.01.2019
Kış Tatilinin Gözde Üçlüsü Kapadokya, Erciyes ve Kozaklı
Türkiye'nin gözde turizm merkezi Kapadokya bölgesi, misafirlerine bir günde hem peribacalarıyla kaplı yörede balon turu hem Erciyes Dağı'nda kayak hem de Kozaklı'da kaplıca keyfi fırsatı sunuyor.
Kozaklı - 02.01.2019
Gündem / 2 Ocak 2019
(Ankara/09.30) ÖZEL HABER 1- Merkez Bankası "kemirilen" paraları yeniledi TCMB Banknot İnceleme Komisyonu tarafından eskimiş veya herhangi bir şekilde tahrip olmuş Türk lirası banknotların değişimi için yılda ortalama 200-250 başvuru değerlendiriliyor Bu banknotların en çok rastlanılan tahrip olma sebepleri arasında yanma, toprak altında kalarak çürüme, yıkanma ve hayvanlar tarafından kemirilme dikkati çekiyor Tek parçadan ibaret olmak kaydıyla, yüzde 50'sinden fazlası Türk lirası olarak tespit edilebilir durumda bulunan hasarlı banknotlarla yüzde 50'sinden fazlası sağlam banknotlar tam değeriyle değiştiriliyor (Abdulselam Durak/İstanbul) 2- "2018 e-ticarette başarılarla dolu bir yıl oldu" Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi: "2019 yılında sektörde yüzde 30-35'lik bir büyüme bekliyoruz. 2018 başarılarla dolu bir yıl oldu, 2019 yılında da bu başarılar artarak devam edecek" "Güven damgası ile yaşadığı kötü deneyim ya da güvensizlik sonucu kaybettiğimiz ya da hiç kazanamadığımız tüketici kitlesine de ulaşacağız" "Sınır ötesi korsan e-ticaret, Türkiye'deki e-ticaret sektörünün yüzde 20'sini oluştururken, sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen satışlar da yüzde 10'unu oluşturuyor. Toplamda yıllık 1 milyar liraya yakın bir vergi kaybımız var. Bununla birlikte cari dengedeki açık da artıyor" ( Ede Topcu/İSTANBUL) 3- YARIYIL TATİLİNİN GÖZDE ROTALARI - Kış tatilinin gözde üçlüsü: Kapadokya, Erciyes ve Kozaklı Türkiye'nin gözde turizm merkezi Kapadokya bölgesi, yarıyıl tatilini balon turu ile kayak ve kaplıca keyfini aynı gün yaşamak isteyenleri bekliyor Yerli ve yabancı turistlerin gözdesi Kapadokya, misafirlerine bir günde hem peribacalarıyla kaplı yörede balon turuna çıkma hem Erciyes Dağı'nda kayak yapma hem de Kozaklı'da kaplıca keyfi çıkarma fırsatı sunuyor Günün ilk ışıklarıyla sıcak hava balonu turlarına katılarak doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadiler ve peribacalarını kuş bakışı izleme fırsatı bulan tatilciler, günü Erciyes Dağı'nda kayak zevki yaşadıktan sonra kaplıca keyfiyle tamamlama imkanı buluyor (Sercan Küçükşahin-Behçet Alkan/Kayseri-Nevşehir) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Kozaklı - 28.12.2018
Nevşehir'de Eğitime Kış Engeli
Açıklamada, "Yollarda görülen aşırı buzlanmadan dolayı herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için il genelindeki tüm köy okulları ve taşımalı eğitime bir gün ara verilmiş olup Kozaklı ve Derinkuyu ilçe merkezlerindeki okullarda aynı nedenden dolayı bir gün tatil edilmiştir.
Kozaklı - 28.12.2018
Nevşehir'de Taşımalı Eğitim Tatil Edildi
Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamada, "Köy yollarımızda görülen aşırı buzlanmadan dolayı herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için Valiliğimiz tarafından Nevşehir il genelinde köy okulları ile taşımalı eğitime 28.12.2018 Cuma günü 1 gün süre ile ara verilmiştir. Ayrıca, Kozaklı ve Derinkuyu ilçelerimizde tüm ilçe genelindeki okullarda eğitim ve öğretime 28.
Kozaklı - 28.12.2018
Kozaklı'da Okullar Tatil Edildi
Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde aşırı buzlanma nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.
Kozaklı - 27.12.2018
Nevşehir'de Eğitime Kar Engeli
Nevşehir'de kar yağışının ardından etkili olan buzlanma nedeniyle il genelinde bazı ilçelerde okulların bugün için tatil edildiği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, buzlanmanın olumsuzluğa sebebiyet vermemesi için bazı ilçe merkezleri ile belde ve köylerde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. Açıklamada, "Yollarda görülen aşırı buzlanmadan dolayı herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için il merkezine bağlı belde ve köylerde taşımalı eğitime, Hacıbektaş ve Kozaklı ilçeleri genelinde, Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir ve Ürgüp ilçelerinde ise sadece bağlı belde ve köy okullarındaki eğitim ve öğretim ile taşımalı eğitime bir gün ara verilmiştir.
Kozaklı - 27.12.2018
Nevşehir'de Taşımalı Eğitim Tatil Edildi
Ayrıca Hacıbektaş ve Kozaklı ilçelerimizde ilçe genelinde, Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir ve Ürgüp ilçelerimizde de sadece bağlı belde ve köy okullarındaki eğitim ve öğretim ile taşımalı eğitime de 27.
Kozaklı - 19.12.2018
CHP Uçhisar Belediye Başkan Adayını Açıkladı
CHP Genel Merkezi tarafından Avanos, Ürgüp, Derinkuyu, Kozaklı, Sulusaray, Yazıhüyük'ten sonra Uçhisar Belediye Başkan adayı da açıklandı.
Kozaklı - 14.12.2018
Kozaklı'da Nitelikli Cinsel Saldırı Suçundan 1 Kişi Tutuklandı
Nitelikli cinsel saldırı ve başkasını intihara yönlendirme ve yardım etme suçlarından aranan R.Ş. yapılan istihbari çalışmalar sonrasında Tuzla'da yakalandı.
Kozaklı - 07.12.2018
CHP'nin Nevşehir'de 4 İlçe 2 Belde Belediye Başkan Adayı Belli Oldu
CHP Genel Merkezi tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimleri öncesinde Nevşehir'de Ürgüp, Avanos, Kozaklı, Derinkuyu ilçelerinin yanı sıra Sulusaray ve Çalış Belediye başkan adayları belli oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kozaklı Haber, Kozaklı Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 4 - Kozaklı haber sayfamızda Kozaklı haberleri okuyabilir, Kozaklı son dakika haberleri ve güncel Kozaklı gelişmelerini görebilirsiniz. Nevşehir'de 140 bin dekar tarım arazisi zarar gördü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 16:15:40. #1.16#

title