Koza; Doğa, Perspektif Pano Sergisi Açıldı
Haberler » Güncel » Haber

Koza; Doğa, Perspektif Pano Sergisi Açıldı

Koza; Doğa, Perspektif Pano Sergisi Gaziantep İl Kültür ve Turizm müdürlüğü Güzel Sanatlar Sergi Salonunda 13 Haziran günü saat 17 'de sanatseverlerin katılımıyla açıldı.

Koza; Doğa, Perspektif Pano Sergisi Açıldı

Açılışı yapan Dr. Mustafa Özgün yaratıcılığın sınır tanımadığını, aslında herkesin değişik sanat tarzlarına bir yatkınlığı olabileceğini, önemli olanın bu yeteneğini görüp diğer insanların da görebilmesi için sergileme cesaretidir dedi.

Çok sayıda sanatseverin katıldığı sergide katılımcılar Nazmiye Çetindağ'ın yaratıcılığından etkilendiler. Sergide çalışmaları gören Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Muhammet Aliyev sergiyi beğendiğini, kompozisyon, derinlik, renk dengesinin çok güzel kullanıldığını, aynı zamanda bir eğitim almadan böyle bir çalışmanın yapılmasının etkileyici olduğunu ifade etti. Gaziantep üniv. Güzel sanatlar Fak. Atölyesinde birlikte resim çalışması da öneren Aliyev, tekrar sergiyi gezeceğini söyledi.

Dogadan topladığı malzemeler ve ipek böceği kozasıyla hobi olarak başladığı çalışmaları sergiye dönüştüren Nazmiye Çetindağ evli ve 3 çocuk annesidir .
Alüminyum rölyef çalışmaları için Şenel küllahçi ile çalışan cetindağ, panoları kendi hayal gücü ile oluşturduğu kompozisyonlarla tasarladı. Panolarında meyve çekirdekleri, mısır kabuğu, ipek böceği kozası, kirpi oku ve papagan yumurtası gibi doğal malzemeleri telis kumaş üzerine boya ve fırça kullanmadan 3 boyutlu olarak oluşturdu. 27 perspektif panodan ve 10 alüminyum rölyeften oluşan sergi 25 Hazirana kadar gezilebilecek.