Koyunlu Halı'da İnceleme
Haberler » Yerel » Haber

Koyunlu Halı'da İnceleme

Okan Üniversitesi Moda Tasarım Bölüm Başkanı Prof

Koyunlu Halı'da İnceleme

Okan Üniversitesi Moda Tasarım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hamdi Ünal, Koyunlu Halı Fabrikasını ziyaret ederek halı tasarımları konusunda bilgi alışverişinde bulundu.

Birko A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Mumcu'yu, Niğde Valisi Alim Barut ile birlikte ziyaret eden Ünal, aynı gün Kültür Merkezinde de bir sergi açtı. Koyunlu Halı Fabrikasına gelerek tasarım bölümünde bulunan personel ile bir araya gelen Prof. Dr. Hamdi Ünal, tasarımı bir oyuna benzetilmesi gerektiğini söyledi. Kendisinin el halısı ve el işi ile ilgili bir çok farklı tasarımının olduğunu ve bu mesleğinin önünün açık bir meslek dalı olduğuna dikkat çekti. Ünal, tasarım yapan Koyunlu halı personeline tasarımın dünyada nereye doğru gittiğini, tasarım yapılırken hangi argümanlardan yararlanılması gerektiği gibi konularda çalışanları bilgilendirdi. Koyunlu halı tarafından üretilen ve hiçbir kimyasal kullanılmadan tamamen naturel yünleri içeren halıya hayrak kalan Ünal'Koyunlu Halı çok önemli bir ürüne imza atmış. Bu makine halıcılığında çok önemli bir gelişme. Bu ürünün mutlaka çok iyi değerlendirilmesi ve pazarlanması gerekir' dedi.

Birko Şirketler grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Mumcu'da Koyunlu halının yeni atılımlar çerçevesinde tamamen yünün kendi orijinal renklerinden elde edilmiş saf yün halıyı ürettiğini ve bu konuda yakın bir zamanda ürünün seri üretimine başlanıp pazara sunulacağını söyledi. (KZ-VED-MHD) - NİĞDE