1994'te teröristlerin saldırdığı köyde dev Türk bayrağı dalgalanıyor

1994'te teröristlerin saldırdığı köyde dev Türk bayrağı dalgalanıyor

28.12.2019 12:56 | Son Güncelleme: 28.12.2019 15:09

17 Kasım 1994'te PKK'lı teröristlerin saldırdığı Siirt kent merkezine bağlı Bayraktepe köyünde vatandaşlar, Türk bayrağını köyün en tepesine yerleştirerek dalgalandırdı.

Siirt kent merkezine bağlı Bayraktepe köyünde vatandaşlar, Türk bayrağını köyün en tepesine yerleştirerek dalgalandırdı.

Siirt kent merkezine 25 kilometre uzaklıkta bulunan Bayraktepe köyünde yaşayan vatandaşlar, yaptırdıkları Türk bayrağını el birliğiyle köyün en tepesindeki direğe bağlayarak göndere çekti. 36 metre uzunluğunda bayrak direği ve eni 15 metre uzunluğunda olan Türk bayrağı köylülerin de yardımıyla en tepeye çıkarıldı. Büyük bir özenle asılan Türk bayrağı, köyün en tepesinde dalgalandırılmaya başlandı.

"DAHA YÜKSEKLERE DİKMEYE AND İÇTİK"

Siirt Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Gazi Aileleri Federasyonu Başkanı İsmail Şehitoğlu, köy meydanına 36 metrelik bir direk dikip, 15 metrelik Türk bayrağı çektiklerini, köyün etrafını saran dağların en tepesinden bile rahatlıkla seçilen Türk bayrağının, gölgesi ile köylülere huzur verdiğini dile getirdi. Şehitoğlu, "17 Kasım 1994 günü köyümüze baskın yapıldıktan sonra bizler bu bayrakları daha da yükseklere dikmeye ant içtik" dedi.

İşte tüyleri diken diken eden o görüntüler;

1994'te teröristlerin saldırdığı köyde dev Türk bayrağı dalgalanıyor

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title