Hataylı Köylüler Afrin Sınırına Türk Bayrağı Astı

Hataylı Köylüler Afrin Sınırına Türk Bayrağı Astı

Afrin sınırının sıfır noktasında yaşayan köylüler, köyün en yüksek tepesine dev Türk bayrağı astı. Uluslararası haber ajansı, dikilen dev bayrağın fotoğrafını dünyaya servis etti.

Hatay'ın Hassa ilçesinde, Afrin sınırının sıfır noktasında yaşayan köylüler, köyün yüksek tepesine dev Türk bayrağı astı.

AFRİN'DEKİ PYD/YPG BİRLİKLERİ VURULUYOR

Olası Afrin operasyonu öncesi sınır birliklerine zırhlı askeri araç sevkıyatı devam ederken, Türkiye'ye Afrin'den taciz atışı yapan PYD/YPG birliklerine de Türk askeri tarafından obüs ve havan toplarıyla saldırılar devam ediyor.

SINIRA DİKİLEN BAYRAK ULUSLARARASI BASINA SERVİS EDİLDİ

Reuters haber ajansı, Suriye sınırının sıfır noktasına dikilen dev Türk bayrağını ve bir askeri garnizonu fotoğrafladı.

"RENGİMİZİ BELLİ ETMEK İÇİN BAYRAĞI ASTIK"

Sınırın sıfır noktasındaki Hassa ilçesinin Sugediği Mahallesi'nde yaşayan köylüler de mahallenin tepe noktasına Afrin'den görünecek büyüklükte dev Türk bayrağı astı.

Köylüler adına konuşan Hüseyin Hasan (48), "Daha önce karşımızdaki Afrin mevzilerine kendi bayraklarını asmışlardı ancak daha sonra askerimiz oraları bombalayınca indirdiler. Biz de rengimizi belli etmek için Türk bayrağımızı köyün tepesine kendi imkanlarımızla astık. Bayrak demek namus demektir" diye konuştu.