Köyceğiz -Dalaman Yolu Bu Yıl Tamamlanıyor!
Haberler » Güncel » Haber

Köyceğiz -Dalaman Yolu Bu Yıl Tamamlanıyor!

Muğla Ve Yöresindeki Bölünmüş Yol Çalışmaları Bütün Hızıyla, Her Hangi Bir Darboğaz Yaşanmadan Sorunsuz Olarak Devam Ediyor.

Köyceğiz -Dalaman  Yolu Bu Yıl Tamamlanıyor!

Muğla Valisi Fatih Şahin, Köyceğiz-Dalaman ve Gökova ayrımı Marmaris arasındaki bölünmüş yol çalışmalarını yerinde görerek, yolların son durumu ve bitiş tarihleri hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Köyceğiz-Dalaman bölünmüş yolunun Haziran 2011 ayına kadar bitirileceği, Marmaris bölünmüş yol çalışmalarının ise, 2012 Eylül ayında tamamlanarak teslim alınacağı belirtildi.

Muğla Valisi Fatih Şahin, önceki gün gerçekleştirdiği Muğla-Yatağan ve Yatağan-Milas bölünmüş yol çalışmalarından sonra, Köyceğiz-Dalaman ve Gökova yol ayrımı-Marmaris arasındaki bölünmüş yol çalışmalarını da yerinde görerek, yetkililerden yolların son durumu ve tamamlanarak teslim edileceği tarihler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

25,5 km'lik Köyceğiz-Ortaca-Dalaman bölünmüş yolunda şu ana kadar fiziki olarak %60 ve parasal olarak da %60 gerçekleşmenin olduğu, 2009 yılında başlayan Köyceğiz-Ortaca-Dalaman bölünmüş yol çalışmalarının, bu yılın Haziran ayı içinde tamamlanmış olacağı belirtildi.

Bölünmüş yolda tesviye, sanat yapıları ve üst yapı çalışmaları sürerken, 7,5 km'lik kısımda ise, tüm çalışmaların tamamen bitirildiği kaydedildi.

Bu arada: Gökova yol ayrımıyla Marmaris arasındaki 26 km.lik bölünmüş yol çalışmalarının da bütün hızıyla sürdürüldüğü tespit edildi.

Yol yapımının 50 milyon liraya ihalesinin yapıldığı, yol yapım çalışmalarında şu ana kadar fiziki olarak %20, parasal olarak da %13.5'luk gerçekleşmenin olduğu ifade edildi.

Muğla Valisi Fatih Şahin, Marmaris bölünmüş yol çalışmalarının 24 saat esasıyla kesintisiz sürdürüldüğünü, yoldaki tüm çalışmaların 2012 Eylül ayında tamamlanarak, Karayollarınca teslim alınacağını söyledi.

Vali Şahin, KöyceğizOrtaca - Dalaman ve Gökova ayrımı - Marmaris arasındaki bölünmüş yol çalışmalarının tamamlanmasıyla, önemli turizm merkezleri arasındaki kara yolu trafiğinde önemli rahatlamanın meydana geleceğini, bu rahatlamanın da bir turizm, tarım ve mermercilik kenti durumundaki Muğla'da, turizm sektörü başta olmak üzere, tüm sektörlerin başarısına olumlu yönde yansıyacağını kaydetti.