Ordu'da Köy Yumurtası İçin Tavuk Dağıtıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Ordu'da Köy Yumurtası İçin Tavuk Dağıtıldı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Ordu'da Köy Yumurtası İçin Tavuk Dağıtıldı

Ordu'nun Perşembe ilçesinde, köy tavukçuluğunu geliştirmek ve köy yumurtası üretimini artırmak için Ziraat Odası vatandaşlara tavuk dağıttı.

Ordu'nun Perşembe ilçesinde köy tavukçuluğunu geliştirmek ve köy yumurtası üretimini artırmak için Ziraat Odası tarafından vatandaşlara tavuk dağıtımı yapıldı.

Perşembe Ziraat Odası tarafından organik tavuk yetiştiriciliği ve organik yumurta üretimini arttırmak amacıyla 3 bin adet tavuk dağıtıldı. Daha önceki yıllarda da dağıtımı yapılan tavuklara ilgi önceki yıllara göre daha fazla oldu. Tavukların tanesini 15 lira karşılığında talepte bulunan vatandaşlara verildi.

Perşembe Ziraat Odası Başkanı Arslan Soydan, dağıtılan tavuklarla birlikte insanların organik köy yumurtası yiyebileceğini, ayrıca yumurtalarının satılarak da aile ekonomisine katkı sağlanacağını belirtti.

Soydan, yaptığı açıklamada, "4 yıl önce başladığımız ve şuanda da bugün dağıtımı yaptığımız feriklerle ilgili bu güne kadar yaklaşık on bin adet tavuğu köylerimize dağıttık. Bu olay köylerimizde ciddi bir gelişme sağladı. Özellikle köyde yaşayan insanların yumurta ihtiyaçlarını karşılamış oldu. Hatta kendilerine ekonomik getirisi oldu" diye konuştu - ORDU

Ordu'da Köy Yumurtası İçin Tavuk Dağıtıldı

Ordu'da Köy Yumurtası İçin Tavuk Dağıtıldı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title