Köy Okulu, Alman ve İspanyol Öğrencileri Ağırladı

Köy Okulu, Alman ve İspanyol Öğrencileri Ağırladı

Burdur'un Yazıköy İlköğretim Okulu, Yurt Dışından Gelen Öğrenci ve Öğretmenleri Ağırladı. Alman ve İspanyol Heyetler, İlköğretim Okulu Öğrencilerinin 23 Nisan Kutlama Hazırlıklarında Oynadıkları Halk Oyunlarına Eşlik Etti.

Köy Okulu, Alman ve İspanyol Öğrencileri Ağırladı

Burdur'un Yazıköy İlköğretim Okulu, yurt dışından gelen öğrenci ve öğretmenleri ağırladı. Alman ve İspanyol heyetler, ilköğretim okulu öğrencilerinin 23 Nisan kutlama hazırlıklarında oynadıkları halk oyunlarına eşlik etti.

Burdur Anadolu Öğretmen Lisesi'nin proje ortağı Almanya ve İspanya'daki liselerden gelen öğrenci ve öğretmenler, Burdur'daki 3. günlerini tamamladı. Öğrenmenin önündeki güçlükleri ve bunları aşma yöntemlerini araştırmak üzere kente gelen yabancı ekipler, Yazıköy İlköğretim Okulu'nun misafiri oldu.

Vali Mustafa Rasih Özbek'in de katıldığı ziyaret sırasında okuldaki öğrenciler, yöresel oyunların yanı sıra halaylar çekti. Bir süre izledikten sonra halaya eşlik eden yabancı öğrenci ve öğretmenler gönüllerince eğlendi. Okulu gezen misafir ekiplere köylü kadınların hazırladığı gözleme ve ayran ikram edildi.

Vali Özbek, çevirmen aracılığı ile uzun süre misafir heyetin üyeleri ile görüşürken, onların Burdur'u ve Türkiye'yi çok beğendiğini aktardı.

Kanalizasyonu olan, yolları parke taşı ile döşenen köyü heyetle birlikte gezen Vali Özbek, öğrencilere nasihat verdi, vatandaşların taleplerini dinledi.

Kaynak: CHA