Köy muhtarları da tasarrufa gitti

Köy muhtarları da tasarrufa gitti

Gösteriş ve şaşalı törenleri ile Türkiye'de nam salan Aydın, ardı ardına yaşanan ekonomik krizler ve son yaşanan kuraklılıkla birlikte tasarrufu öğrenmeye başladı.

Köy muhtarları da tasarrufa gitti

Gösteriş ve şaşalı törenleri ile Türkiye'de nam salan Aydın, ardı ardına yaşanan ekonomik krizler ve son yaşanan kuraklılıkla birlikte tasarrufu öğrenmeye başladı. Özellikle kırsal kesimlerde ve köylerde birçok vatandaş özel giderlerini kısıtlamak için çareler ararken, tasarruf tedbirlerine muhtarlar da uyum sağladı. Aydın'ın İncirliova ilçesine bağlı 16 köyün muhtarı bir açılışa ortak çelenk gönderdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç tarafından bugün KÖYDES Projesi kapsamında yapımı tamamlanan Aydın'ın İncirliova ilçesine bağlı Köprüovası köyünün İçme Suyu Şebekesi Projesi'nin açılışı yapıldı. Bakan Koç ile birlikte Vali Malay, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halil İbrahim Aktemur, AK Parti il yöneticileri ve çok sayıda davetlinin katılığı törende İncirliova köylerinin muhtarları adeta herkese tasarruf dersi verdi. İlçeye bağlı İsafaklar, Arpadere, Sınırteke, Osmanbükü, Dereağzı, Karagözler, Beyköy, Arzular, Eğrek, Hacıaliobası, Hamitler, İkizdere, Gerenkova, Yazıdere ve Sandıklı Köyleri'nin yanı sıra Köy Katibi Mehmet Çoban olmak üzere 15 muhtar ve bir katip toplam 16 kişi ortak çelenk yaptırıp köye gönderdi.

Kaynak: CHA