Köy Ekmeği Şehirlinin Yeni Gözdesi - Haberler
Haberi Paylaş

Köy Ekmeği Şehirlinin Yeni Gözdesi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Köy Ekmeği Şehirlinin Yeni Gözdesi

Balıkesir’in Havran ilçesinde, 2 çocuk annesi Nürsel Şahin’in odun ateşinde hazırladığı ev ekmeği ilgi görüyor.

Balıkesir'in Havran ilçesinde, 2 çocuk annesi Nürsel Şahin'in odun ateşinde hazırladığı ev ekmeği ilgi görüyor. İlçeye bağlı Kalabak köyünde 32 yıl önce başlattığı ev ekmeği üretimini şehre taşıyan Şahin'in, ekşi mayayla hazırladığı ve odun ateşiyle kızdırdığı fırında pişirdiği ekmekler Havran'ın yanı sıra, Burhaniye ve Edremit'te de satılıyor.

Havran da Nürsel Şahin, Kalabak köyünde üreterek pazarlarda sattığı taş fırın ekmekleri için Havran'da 2 adet özel fırın yaptırdı. 4 yıl öncesine kadar eşi Ramazan Şahin ile birlikte üretim yapan Nursel Hanım, eşini kaybettikten sonra işi tamamen kendisi üstlenmiş. Damadını da kendisine yardımcı yapan Nürsel Şahin, ürettiği ekmeği Burhaniye ve Edremit'te de satmaya başladı. 32 yıldır ekmek yaptığını anlatan Nürsel Şahin, işini severek yaptığını anlattı. Nürsel Şahin fırınında 8 kişiye de iş verdi.

İşini severek yaptığını anlatan Nürsel Şahin, "Biz bu ekmeği ekşi maya ile yapıyoruz. Kalabak köy ekmeğimiz tutuldu. Bakkallara marketlere ekmek dağıtıyoruz. Ben bu işi seviyorum. İşimi daha da büyütmek istiyorum. Şu anda 8 işçi çalıştırıyorum. İşçilerimin hepsi sigortalıdır. Ben işçilerimden memnunum. Onlar da benden memnun. İşimi severek yapıyorum" dedi. İvrindi'den geldiğini anlatan Kadir Bayram da," Ben har hafta Havran pazarına geliyorum. Her gelişimde de 2 ekmek alıyorum. Ekmekleri çok lezzetli" dedi. Burhaniye'den geldiğini anlatan Bedriye Çınar da," Burhaniye'den buraya kadar ekmek almaya geldim. Gerçekten ekmeği çok güzel. Çok lezzetli" diye konuştu. - BALIKESİR

Köy Ekmeği Şehirlinin Yeni Gözdesi

Köy Ekmeği Şehirlinin Yeni Gözdesi

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
title