Koü'den Kısa Kısa

Koü'den Kısa Kısa

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu'nda, birinci sınıf öğrencilerine yönelik "Yönlendirme ve Tanıtım Toplantısı" yapıldı.

Koü'den Kısa Kısa

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu'nda, birinci sınıf öğrencilerine yönelik "Yönlendirme ve Tanıtım Toplantısı" yapıldı.

KOÜ Tıp Fakültesi'nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Yrd. Doç. Dr. Rüştü Taştan, öğrencilerin bu toplantıda anlatılanlar sayesinde karşılaşabilecekleri bir çok sorunun cevabını bulabileceklerini belirterek, sorun yaşadıklarında nereye başvuracakları, aldık nota nasıl itiraz edebilecekleri ve danışmanlarla nasıl iletişime geçebileceklerini öğreneceklerini söyledi.

Öğretim Görevlisi Binnur Turan ise okul ilk açıldığında 100 öğrencileri olduğunu hatırlatarak, bugün bu sayının 513'e yükseldiğini kaydetti.

Okul bünyesinde toplam 6 program olduğunu dile getiren Turan, "Bu yıl ülkemizde ilk defa üniversitemizde açılan 'Podoloji Programı' öğrencilerimiz de aramıza katıldı. 2 yıl sonra mezun olduklarında Türkiye'nin ilk podologları olacaklar" dedi.

-KOÜ, dünyanın en iyi 1110'uncu üniversitesi

KOÜ'den yapılan yazılı açıklamada, yükseköğretim kurumlarının akademik başarıları doğrultusunda değerlendirebilmek, bilimsel metotlar geliştirmek ve yapılan çalışmaların sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmak amacıyla kurulan University Ranking by Academic Performance'ın (URAP) 2012 "Dünyanın En İyi 2000 Üniversitesi" sıralamasını açıkladığı hatırlatıldı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Yayın ve bilimsel doküman sayısı, dergi etkinlik çarpanı ve uluslararası işbirliği gibi kriterler dikkate alınarak akademik performanslarına bakılan, en iyi 2000 üniversite sıralamasında üniversitemiz Türkiye bazında 24'üncü sıraya yükselirken, dünyada 24 basamak birden atlayarak 1110'uncu sırada yer aldı."

Muhabir: Şahin Oktay

Yayıncı: Murat Paksoy - KOCAELİ