Kotil : Uçaklarımızda Tüm Güvenlik Standartları Mevcut

Kotil : Uçaklarımızda Tüm Güvenlik Standartları Mevcut

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdür Temel Kotil, Uçağı Kaçırma Olayının Son Bulduğunu Belirterek, Korsan Hakan Ekinci'nin İtalya Güvenlik Güçlerine Teslim Olduğunu Bildirdi.

Kotil : Uçaklarımızda Tüm Güvenlik Standartları Mevcut

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdür Temel Kotil, uçağı kaçırma olayının son bulduğunu belirterek, korsan Hakan Ekinci`nin İtalya güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi.

Kotil, THY Genel Müdürlüğünde düzenlediği basın toplantısında herkese ¨geçmiş olsun¨ dileyerek, ¨Şu an itibariyle olaylar son buldu. Yolcularımızda ve uçağımızda herhangi bir sorun yok, kaptanlarımızın, personelimizin ve yolcularımızın morali yerinde¨ dedi. Kotil, İtalya`daki işlemlerin tamamlanmasının ardından yolcuların aynı uçakla Türkiye`ye getirileceğini belirtti.

Temel Kotil, olayın kimsenin burnu kanamadan sonlandırılmasında katkısı olan herkese teşekkür ettiğini söyleyerek, ¨Güvenlik konusunda her türlü önlem zaten alınıyor. Uçağın Tiran`dan kalkışı sırasında da her zamanki önlemler alınmıştı. Uçaklarımızda zaten tüm güvenlik standartları mevcut, ama olay ne şekilde gerçekleşti onu tekrar inceleyeceğiz.¨ Kotil, habercilerin uçağın ne şekilde kaçırdığı yönündeki soruları üzerine ¨Bu konuda henüz net bir bilgi yok. Silahlı olmadığını biliyoruz¨ şeklinde yanıt verdi.

Uçakta toplam 107 yolcu bulunduğunu hatırlatan Kotil, Ekinci ile birlikte uçakta toplam 5 Türk yolcunun yer aldığını belirtti.

Temel Kotil, Türk yolcularının isimlerinin Mehmet Ertaş, İlhan Pekmez, Ergun Erköseoğlu ve Halil Demir olduğunu bildirdi. Uçağın kaptan pilotlarının Mürsel Gökalp ve Yavuz Yılmaz, kabin ekibinin de Nazenin Dönder, Kanya Doğan, Ayşegül Akar ve Merve Altınacı olduğu öğrenildi.

Kaynak: DHA