Kosovalı Öğretmenlere Mesleki Eğitim Semineri Verildi

Kosovalı Öğretmenlere Mesleki Eğitim Semineri Verildi

Başbakanlık Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Çankırı Meslek Yüksekokulu Arasında Yürütülen Avrasya Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Projesi Çerçevesinde "Kosova'da İşgücü Niteliğinin Artırılması ve Eğiticilerin Eğitimi Programı" Eğitimleri Tamamlandı.

Kosovalı Öğretmenlere Mesleki Eğitim Semineri Verildi

Başbakanlık Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Çankırı Meslek Yüksekokulu arasında yürütülen Avrasya Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Projesi çerçevesinde "Kosova'da İşgücü Niteliğinin Artırılması ve Eğiticilerin Eğitimi Programı" eğitimleri tamamlandı.

Kosovalı öğretmenlere yönelik verilen mesleki ve teknik eğitim kursları 8 Ocak 2007 tarihinde başlayıp, 29 Ocak 2007 tarihinde tamamlanmıştı. Kosova'dan gelen 12 öğretmen verilen semineri başarıyla tamamladı. Öğretmenlere MS Ofis, Web Tasarımı, Macromedia, Flash Mx (IT), Bilgisayar Destekli Üretim (CNC), Programlanabilir Lojik Kontrol (PLC) alanlarında yoğun bir mesleki eğitim verildi.

Kosovalı 12 kişilik heyete öngörülen sosyal program çerçevesinde İstanbul, Ankara, Bursa, Kastamonu illerine ve Ilgaz yöresine sosyal ve kültürel içerikli gezi programları düzenlenirken, gelen heyetin Türkiye'nin sosyal, kültürel ve ekonomik yönünün bir kesitini yakından görmelerine imkan sağlandı. Ayrıca Çankırı merkez ve yakın çevresinde teknik gezi programları düzenlenerek, heyete bu alanda gözlem yapma imkanı sunuldu.

(MD-BÖ-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA