Kosova-türkiye Hentbol Maçına Doğru

Kısa Süre Önce Bağımsızlığını Kazanan Kosova'nın Milli Takımı ile Türkiye A Milli Erkek Hentbol Takımı'nın Yarın Yapacağı Karşılaşma Öncesinde, İki Ülkenin Federasyon Başkanları Basın Toplantısı Düzenledi.

Kosova-türkiye Hentbol Maçına Doğru

Kısa süre önce bağımsızlığını kazanan Kosova'nın Milli Takımı ile Türkiye A Milli Erkek Hentbol Takımı'nın yarın yapacağı karşılaşma öncesinde, iki ülkenin federasyon başkanları basın toplantısı düzenledi.

Kosova'nın başkenti Priştina'daki Grand Otel'de düzenlenen basın toplantısında konuşan Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Tarık Cengiz, Kosova'ya üçüncü kez geldiğini ifade ederek, ''A Milli Erkek Takımımızla bayrağınızı selamlamaya ve marşınızı dinlemeye geldik'' dedi. Yarın oynayacakları karşılaşmanın tarihe geçeceğini ifade eden Cengiz, ''Bağımsızlık sonrasında ilk maç hentbol branşında ve Türkiye ile yapılıyor. Bu da tarihe böyle geçecek. Kosova seyircisinin maça ilgi göstereceğine inanıyorum.

Bundan sonra Avrupa Hentbol Federasyonu'nda (EHF) sırt sırta verip mücadele edeceğiz'' diye konuştu.

Kosova Hentbol Federasyonu Başkanı Mexit Devaja ise, Türk yetkililere teşekkür ederek, ''Başkan Cengiz ve Türk yetkililer, bizim EHF'ye katılmamıza büyük destek verdiler. Bunu unutmadık, unutmayacağız. Bu kardeşlik devam edecek'' şeklinde konuştu.

(MFS-MFS-OK-S)