Kosova Türk Eşgüdüm Bürosu Konuk Evi'nde Bayramlaşma

Kosova Türk Eşgüdüm Bürosu Konuk Evi'nde Bayramlaşma

Kosova'da Türk Barış Gücü, Kosova Demokratik Türk Partisi, Türk Kültür-sanat Dernekleri ve Diğer Kurum ile Kuruluşlarda Yapılan Bayramlaşma Faaliyetleri, Ramazan Bayramı'na Ayrı Bir Renk Kattı. Son Olarak Kosova Türk Eşgüdüm Bürosu Konuk Evi'nde Yapılan Bayramlaşma İse Oldukça Renkli Geçti.

Kosova Türk Eşgüdüm Bürosu Konuk Evi'nde Bayramlaşma

Kosova'da Türk Barış Gücü, Kosova Demokratik Türk Partisi, Türk kültür-sanat dernekleri ve diğer kurum ile kuruluşlarda yapılan bayramlaşma faaliyetleri, Ramazan Bayramı'na ayrı bir renk kattı. Son olarak Kosova Türk Eşgüdüm Bürosu Konuk Evi'nde yapılan bayramlaşma ise oldukça renkli geçti.

Kosova'da bu yıl çok renkli geçen Ramazan Bayramı'na, kutlamalar çerçevesinde gerçekleştirilen bayramlaşmalar damgasını vurdu. Kosova Türk Eşgüdüm Bürosu Müsteşarı Mustafa Sarnıç'ın evsahipliğinde yapılan ve yoğun katılımın olduğu bayramlaşmaya, Kosova Barış Gücü'nün (KFOR) 5 komuta bölgesinden Türkiye'nin komutasındaki Çok Uluslu Güney Tugayı Komutanı Tuğgeneral Uğur Tarçın, Kosova Türk Taburu Komutanı Kurmay Yarbay Kerim Acar, Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Mahir Yağcılar, yerel kurum ve

kuruluşların ileri gelenleri, dernek başkanları ile Kosova'da görev yapan Türk şirket temsilcileri de katıldı. Tek tek bayram tebriklerini kabul eden Sarnıç, bayramın hayırlara vesile olması dileklerinde bulunarak, birlik ve beraberliğin pekiştirilmesinin önemine vurgu yaptı.

(EK-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA