Kosova Polis Hizmetleri'nden Türkiye'ye Takdir

Kosova Polis Hizmetleri'nden Türkiye'ye Takdir

Kosova Polis Hizmetleri, Kosova'da 2 Ay Önce Meydana Gelen Bir Trafik Kazasında Ağır Yaralanan 2 Kosovalı Polisin Türkiye'de Başarıyla Tedavi Edilmeleri Dolayısıyla Kosova-türk Eşgüdüm Bürosu Müsteşarı Volkan Türk Vural ve İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ı Teşekkür Belgesiyle Ödüllendirdi.

Kosova Polis Hizmetleri'nden Türkiye'ye Takdir

Kosova Polis Hizmetleri, Kosova'da 2 ay önce meydana gelen bir trafik kazasında ağır yaralanan 2 Kosovalı polisin Türkiye'de başarıyla tedavi edilmeleri dolayısıyla Kosova-Türk Eşgüdüm Bürosu Müsteşarı Volkan Türk Vural ve İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ı teşekkür belgesiyle ödüllendirdi.

Kosova Türk Eşgüdüm Bürosu Müsteşarı Vural ve İstanbul Emniyet Müdürü Cerrah'a teşekkür belgeleri, Kosova Polis Hizmetleri'nin Priştine'deki ana karargahında Kosova Polis Müdürü General Sheremet Ahmeti tarafından verildi. Törende hazır bulunan Birleşmiş Milletler Kosova Misyonu (UNMİK) bünyesinde görev yapan uluslararası polis gücü Komiseri İngiliz Stephan Curtis, Türk Polisi'ni yaptığı çalışmaları nedeniyle takdir etti. Kosova'da UNMİK bünyesindeki Türk Polis Gücü'nün son derece yüksek profesyonellik ve disiplin içinde görev yaptığını belirten Curtis, "Türk Polisi ile birinci derecede işbirliği içindeyiz" ifadesini kullandı.

Arnavut ve Türkler'in ortak gelenekleri olan ve birlikte yaşayan toplumlar olduğunu hatırlatan Kosova Polis Şefi General Ahmeti de, Kosova ile Türk Polisi arasında örneksel işbirliğinin varolduğunu ve Türkiye'nin kendilerine sürekli destek sunduğunu vurguladı. Kosova Eşgüdüm Burosu Müsteşarı Vural ise, verilen teşekkür belgelerinin, aynı zamanda Kosova'da görev yapan Türk Polisi'ne de ait olduğunu belirterek, "Türkiye her zaman Kosova'nın yanında olmuştur, olmaya da devam edecektir" dedi. Bu yıl da profesyonel eğitim görmek için 100 kadar Kosovalı polis mensubunun Türkiye'ye gönderileceğini belirten Vural, Kosova'da son zamanlarda meydana gelen olaylara da değindi. Olaylardaki hayat kaybından dolayı büyük üzüntü duyduklarını dile getiren Vural, "Kosova'ya yakışmayacak olaylar yaşandı. İnsan kaybı olmuştur, hiçbir şey insan kaybını telafi edemez" şeklinde konuştu.

Kosova Polis Şefi Ahmeti'nin kabulünde, Kosova'daki Türk Polis

Kontenjanı Başkanı Yüksel Çelik ve UNMİK Polis Şefi Yardımcısı Mustafa

Tekinbaş da hazır bulundu.

(EK-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA