Kosova'da 23 Nisan Şenlikleri

Kosova'da 23 Nisan Şenlikleri

Kosova'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na Yönelik İki Günlük Kutlamalar Priştine'de Düzenlenen Çocuk Şenlikleriyle Sona Erdi.

Kosova'da 23 Nisan Şenlikleri

Kosova'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na yönelik iki günlük kutlamalar Priştine'de düzenlenen çocuk şenlikleriyle sona erdi.

Priştine Gerçek Türk Kültür Sanat Derneği tarafından örgütlenen şenliklere çocuklar büyük ilgi gösterdi. Son derece renkli geçen kültür sanat programına, Atatürk'ün emaneti olan çocuklara barışın hüküm süreceği bir dünya bırakılması mesajı damgasını vurdu. Gerçek Türk Kültür Sanat Derneği salonunda yapılan ve katılımın yoğun olduğu şenliklerde söz alan Kosova Türk Eşgüdüm Bürosu Müsteşarı Volkan Türk Vural, soydaş ve diğer akraba topluluklarının çocuklarının Kosova'nın geleceğinin teminatı olduğunu

söyledi. Çocuklara seslenen Müsteşar Vural, "Umarız bir gün Kosova egemenliğini, yani kendi işlerini kendi yapabilme olasılığını elde eder ve siz de Kosova'nın geleceğini elinize alırsınız. Bunu yaparken Türkiye daima yanınızda olacaktır" dedi.

Kosova'da UNMİK Polisi bünyesinde görev yapan Türk Polis Kontenjanı Başkanı Yüksel Çelik ise Ata'nın çocukları ne kadar sevdiğini ve ülkenin geleceğine ne kadar önem verdiğini, 23 Nisan'ı çocuk bayramı ilan etmekle gösterdiğini belirtti. Gerçek Türk Kültür Sanat Derneği Başkanı Zeynelabedin Ustaibo da çocukların, geleceğin bir gülü, yıldızı ve mutluluk parıltısı olduğunu söyledi.

"Yaşasın 23 Nisan" adlı zengin içerikli kültür sanat programında Priştineli Türk öğrenciler, Atatürk, 23 Nisan ve egemenliğe dair şiirleri ve şarkıları büyük bir coşkuyla okudu. Çocuk müzisyenler gitar, org ve diğer enstrümanlarda yeteneklerini konuşturdu. Halk dansları ekibi de katılımcılardan büyük alkış topladı.

(EK-OYK-OYK-MEF-D)