Kosgeb İscehisar'da Temsilcilik Açtı

Kosgeb İscehisar'da Temsilcilik Açtı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesinde temsilcilik açtı.

Kosgeb İscehisar'da Temsilcilik Açtı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesinde temsilcilik açtı. İscehisar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı (İESOB)'nın girişimleri neticesinde kurulan temsilcilik, KOSGEB Başkan Yardımcısı Hüseyin Tüysüz'ün katıldığı törenle hizmete girdi. İESOB binasındaki törene Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ali Şanlıer, İscehisar Kaymakamı Murat Kütük, Belediye Başkanı Mustafa Çibik, İlçe Jandarma Komutanı Başçavuş İlyas Erdoğan, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin Çonkar, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Tuğrul Kandemir, AK Parti İlçe Başkanı Naci Mermer, İESOB Başkanı Ahmet Sav, Afyon Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Başkanı Mustafa Hancıoğlu, Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdülkadir Konak, diğer protokol üyeleriyle çok sayıda esnaf ve sanatkar katıldı.

Törende konuşan Başkan Yardımcısı Tüysüz, KOSGEB olarak değişimi doğru okuduklarını belirterek, 2010 yılından bu yana olan değişimin sonucunda ortaya koydukları araçlar ve yöntemlerin sahada kabul gördüğünü söyledi. KOSGEB'in, 2009 yılına kadar imalat sanayisi işletmelerine destek veren bir kuruluş olduğunu hatırlatan Tüysüz, kanun değişikliğiyle bütün işletmeleri hedef kitleolarak belirlediklerini söyledi. Söz konusu kanun değişikliği yapıldığı zaman 33 ilde müdürlük bulunduğunu, bu yüzden yeterli olmadığını düşündüklerini anlatan Hüseyin Tüysüz, 71 ilde müdürlük açtıklarını kaydetti. İscehisar temsilciliğiyle ilçedeki genç girişimcilerin önünü açmayı hedeflediklerini belirten Tüysüz nitelikli eleman, iş gezisi, eğitim, fuar, reklam, danışmanlık ve daha birçok desteklemelerle sektörel fayda sağlayacağını ifade etti.

Teşviklerin ve desteklemelerin son yıllarda yaygınlaştığını belirten İESOB Başkanı Sav da esnaf ve sanatkarların, devlet yardımlarından daha fazla yararlanması gerektiğini söyledi. İscehisarlı esnafların girişimci bir ruha sahip olduğunu ifade eden Sav, KOSGEB temsilciliğinin İscehisar'a ciddi katkılar sağlayacağını söyledi.