Kosgeb'den Cansuyu Kredisi
Haberler » Yerel » Haber

Kosgeb'den Cansuyu Kredisi

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Aydın Yalvaç Bir Açıklama Yaparak Kosgeb Tarafından Başlatılan "1000+1000 Kobi Yatırım Destekleme Programı" Projesi ile İmalat Sektöründe Faaliyet Gösteren Kobi'lere "0" Faizli Cansuyu Kredisi Verileceğini Belirtti.

Kosgeb'den Cansuyu Kredisi

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Aydın Yalvaç bir açıklama yaparak KOSGEB tarafından başlatılan "1000+1000 KOBİ Yatırım Destekleme Programı" projesi ile imalat sektöründe faaliyet gösteren KOBİ'lere "0" faizli Cansuyu Kredisi verileceğini belirtti.

Yalvaç yaptığı açıklamada 2 bin KOBİ'nin yararlanacağı projenin iki programdan oluştuğunu belirterek, program 1 olarak nitelendirilen, orta-yüksek ve ileri teknoloji sektörlerinde bulunan 1000 KOBI'ye işletme başına 100 bin YTL'lik, kredi desteği sağlanacağını ifade etti. Program 2 olarak nitelenen, orta-düşük ve düşük teknoloji sektörlerinde bulunan 1000 KOBİ'ye ise işletme başına 50 bin YTL'lik kredi faiz desteği verileceğini de kaydeden Başkan Yalvaç; "Program kapsamında 2 bin işletmeye toplam 150 milyon YTL 'lik kredi faiz desteği kullandırılacak. Bu faiz desteği KOBI'lere 1 milyar YTL 'lik kredi kullanımı imkanı sağlayacak.18-24 ay vadeli olan bu destek programında KOBI'ler faiz ödemeyecek, faizler tamamen KOSGEB tarafından karşılanacak. Ayrıca bu modelle talep edildiği takdirde işletme başına 10 bin YTL'lik ihracat, teknoloji, kalite, markalaşma gibi alanlarda, hibe olarak 2 bin KOBI'ye toplam 20 milyon YTL'lik KOSGEB destekleri de sağlanacak" şeklinde konuştu.

ETSO Başkanı Aydın Yalvaç açıklamasında son olarak Program ile ilgili 8 Mayıs 2008 Perşembe günü saat 19.30'da ETSO Konferans Salonunda KOSGEB Başkanlığı yetkilileri ile Erzurum Bölge Müdürü ve uzman personelinin katılacağı bilgilendirme toplantısı yapılacağını kaydederek toplantıya imalat sektöründe faaliyet gösteren firmaların davetli olduğunu belirtti.

PROJE TANITIM TOPLANTISI Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Erzurum İşletme Geliştirme Merkez Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada da, 1000+1000 KOBİ Kredi Faiz Desteği'ne başvuracak KOBİ'lerde küçük ve orta ölçekli imalat sanayi işletmesi olma şartı aranacağı kaydedildi. "0 Faizli Cansuyu Kredi Programı" başvuru, yöntem ve bilgilendirmeye ilişkin, http:www.kosgeb.gov.tr, http:1000.www.kosgeb.gov.tr, http:bin.www.kosgeb.gov.tr, http:binartıbin.www.kosgeb.gov.tr, adreslerinden erişilebilen bir web sayfaları oluşturuldu.

ERZURUM'DA TOPLANTI Kredi Programının tanıtımı amacıyla KOSGEB İGEM Koordinasyon Daire Başkanı Hüseyin Tüysüz'ün katılımıyla 9 Mayıs Cuma günü saat 14.00'de Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda imalat sanayinde faaliyet gösteren KOBİ'lere yönelik olarak tanıtım toplantısı planlandı.

(İS-İRT-Y) 08.05.2008 11:42 TSİ