Köşe Yazısında Evlilik Teklifi

Köşe Yazısında Evlilik Teklifi

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bolu Meslek Yüksekokulu İktisadi İdari Programlar Bölümü Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Bölümü Başkan Yardımcısı Olan ve Yerel Gazetelerde Köşe Yazarlığı Yapan 48 Yaşındaki Hüseyin Kaya Sevdiği Kıza Evlilik Teklifini Gazetedeki Köşesinden Yaptı.bolu Olay ve ...

Köşe Yazısında Evlilik Teklifi

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bolu Meslek Yüksekokulu İktisadi İdari Programlar Bölümü Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Bölümü Başkan Yardımcısı olan ve yerel gazetelerde köşe yazarlığı yapan 48 yaşındaki Hüseyin Kaya sevdiği kıza evlilik teklifini gazetedeki köşesinden yaptı.
Bolu Olay ve Bursa Haber gazetelerinde köşe yazarlığı yapan 15 yıllık eğitimci Hüseyin Kaya, AİBÜ Düzce Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi`nde yönetici hemşire olarak görev yapan 30 yaşındaki Serap Gonca ile Ocak ayında üniversitenin sosyal tesislerinde tanıştı
Aynı zamanda AİBÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Serap Gonca ile Hüseyin Kaya arasındaki arkadaşlık kısa zamanda aşka dönüştü. Hüseyin Kaya, Mayıs ayında yayınlanan köşe yazısında `Peteğim` başlıklı şiiri ile Serap Gonca`ya evlenme teklifinde bulundu. Şiirden etkilenen Serap Gonca, Hüseyin Kaya`nın evlenme teklifini kabul etti. Çift, 5 gün önce yakınlarının katıldığı törenle nişan yüzüklerini taktı.
Serap Gonca`ya görür görmez çarpıldığını söyleyen Hüseyin Kaya, tanışmalarını şöyle anlattı.
``Aynı zamanda İşletme Bölümü öğrencisi olan Serap, rahatsızlığı nedeniyle finallere katılamamış. Mazeret sınavına girmek için geçen ocak ayında Düzce`den Bolu`ya gelerek sosyal tesislerde kalmıştı. Serap ile orada karşılaştık. Serap`ı gördüğüm an bir güneşin karları erittiğini, kışı yaza çevirdiğini hissettim. Aradığım oydu. Yerel gazetedeki köşemde yayınladığım şiirli evlenme teklifimi ilginç ve güzel bulan Serap, teklifimi kabul etti. Nişanlandık, 11 Kasım`da da nikah ve düğüne karar verdik`` diye konuştu.

Metin FERAH
MF(MÇ/MK) (FOTOĞRAF)

---KUTU----

PETEĞİM
Peteğim...!
Şu üç günlük dünyanın;
Biri senin...
Biri benim...
Biri de bizim olmalı.
Ben benimkini yaşadım şimdiye dek...
Sen de seninkini.
Sıra bizim olanda...
Ömrü uzun olsun...
Sonsuza dek.

Bir karar verdim.
Bir parçası ben olacağım bu ömrün...
Ve de içinde sen, diğer parça.
Sormam gerek bu durumda.
Yüreğimin sesiyle.

Peteğim!
Savaşta barışta...
Tasada kıvançta...
Kederde sevinçte...
İyi günde kötü günde...
Hastalıkta sağlıkta...
Yoksullukta varlıkta...
Her zaman her yerde...
Ve her durumda...
Birlikte ve beraberce...
Omuz omuza ve sevgi dolu...
Yürümeye, koşmaya var mısın?

Peteğim!
Gonca bahçem.
Kısaca ve özlüce...
Benimle evlenir misin?