Kosb Başkanı Karaküçük: "Ekonominin Kötü Olması İkinci Planda Kaldı"

Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesi (Kosb) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük, Teşvikle Birlikte Büyük Bir İvme Kazanan Bölgede Bir Yıldır İşlerin Kötü Gitmesinden Dolayı Büyük Bir Duraklama Olduğunu Söyledi.

Kosb Başkanı Karaküçük:

Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesi (KOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük, teşvikle birlikte büyük bir ivme kazanan bölgede bir yıldır işlerin kötü gitmesinden dolayı büyük bir duraklama olduğunu söyledi.

Duraklamanın sadece Kahramanmaraş'a has olmadığını vurgulayan Karaküçük, siyasi belirsizliklerin büyük kıskaca soktuğunu, ekonominin kötü olmasının ikinci planda kaldığını belirtti.

Yatırımı durduran firmaların olduğuna dikkat çeken Karaküçük, tesislerini de satmak isteyenlerin bulunduğunu ifade etti.

Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesi'nde 19 tane üretimi devam eden tesis olduğunu, 27 tane de inşaatı devam eden tesis bulunduğunu kaydeden Karaküçük, KOSGEB'in yardımı oranında faaliyete devam eden firmaların bulunduğunu dile getirdi.

Kahramanmaraş'ta büyük yatırımlar arasında yer alan tekstil sektöründe faaliyette olup üretimini durduranların bulunduğunu belirten Karaküçük, yatırımı devam edip durduranların olduğu gibi yatırımı tamamıyla durduran 7 firmanın bulunduğuna dikkat çekti.

Rahatlama beklediklerinin de altını çizen Karaküçük, siyasi belirsizliklerin ekonominin durumunu kıskaca soktuğunu ekonominin de böylece 2'inci planda kaldığını vurguladı.

Karaküçük, tamamıyla siyasi gelişmelere bağlı kaldıklarını ve bire bir çözümün şu anda bulunmadığını kaydetti.