Kos Haberleri

Kos haber, Kos son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kos - 24.12.2018
Fetö Firarisine Yardım Etmeye Çalıştıkları İleri Sürülen 3 Şüpheliden 1'i Tutuklandı
Geçen 21 Aralık'ta Bodrum-Kos seferini yapan feribotun Türk kaptanı S.
Kos - 21.12.2018
İstanköy Adası'nda Kalan "Kartepe" Feribotu
Muğla'nın Bodrum ilçesinden İstanköy (Kos) Adası'na giden ve geri dönmeyen "Kartepe" feribotunun bağlı olduğu şirketin yetkilisi, geminin alıkonulmadığını ve yeni kaptan tarafından Bodrum'a getirileceğini açıkladı.
Kos - 24.11.2018
Polis Akademisi'nden Göç ve Uyum Raporu
Raporda, şu ifadelere yer verildi: "Medya, kutuplas¸mayı artırabilecek, yabancı du¨s¸manlıgˆına zemin hazırlayabilecek ve c¸atıs¸mayı tetikleyebilecek u¨sluptan uzak durmalıdır. U¨lkemizdeki Suriyelilerin c¸ok bu¨yu¨k bir kısmı kentsel alanlara yerles¸mis¸lerdir. Bu nedenle uyum politikalarında Tu¨rkiye'deki kentsel yas¸amın kos¸ulları ve do¨nu¨s¸u¨mu¨ go¨z o¨nu¨ne alınmalıdır.
Kos - 07.11.2018
Yeditepe Üniversitesi Kos¸uyolu Hastanesi'nin Resmi Açılıs¸ı Yapıldı
Yeditepe Üniversitesi Kurucusu ve Onursal Başkanı Bedrettin Dalan,"Yeditepe Üniversitesi Kos¸uyolu Hastanesi uluslararası arenada da kılavuz niteligˆinde bir hastane." dedi.
Kos - 03.11.2018
Video | Göçmenlerin Umut Botlarından Moda Yarattılar
Almanya'da iki aktivist genç göçmenlerin kullandığı botlardan moda yarattı.
Kos - 23.10.2018
Bodrum
Bodrum'dan yasa dışı yollarla Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na gitmeye çalışan kaçak göçmenlerin, batan ve 3 çocuğun yaşamını yitirdiği 7 kişilik fiber tekneye 20 kaçağın bindiği belirlendi.
Kos - 23.10.2018
Çocukların Öldüğü 7 Kişilik Fiber Tekneye 20 Kişi Binmişler
BODRUM'dan yasa dışı yollarla Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na gitmeye çalışan kaçak göçmenlerin, batan ve 3 çocuğun yaşamını yitirdiği 7 kişilik fiber tekneye 20 kaçağın bindiği belirlendi.
Kos - 22.10.2018
Bodrum'da Kaçak Göçmen Teknesi Battı: 2 Kişi Öldü (3)
2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDIMuğla'nın Bodrum ilçesinden, yasa dışı yollardan Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na gitmeye çalışırken tekneleri batan, 2'si ölen 18'i sağ kurtarılan kaçak göçmenlerle ilgili, 2 kişinin organizatör oldukları iddiasıyla gözaltına alındığı belirtildi.
Kos - 22.10.2018
Dha Yurt Bülteni-3
Bodrum'da kaçak göçmen teknesi battı: 2 kişi öldü (EK)1)2 KİŞİ ÖLDÜ, 18 KİŞİ SAĞ KURTULDUMuğla'nın Bodrum ilçesinden, yasa dışı yollardan Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na gitmeye çalışırken tekneleri batan kaçak göçmenlerle ilgili Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından açıklama yapıldı.
Kos - 22.10.2018
Bodrum'da Kaçak Göçmen Teknesi Battı: 2 Kişi Öldü (Arşiv2)
BODRUM'dan yasa dışı yollardan Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na gitmeye çalışan kaçak göçmenlerin içinde bulunduğu tekne battı.
Kos - 11.10.2018
Bodrum'da 2 Ayrı Operasyonda 21 Kaçak Göçmen Kurtarıldı
BODRUM'DA 2 AYRI OPERASYONDA 21 KAÇAK GÖÇMEN KURTARILDI MUĞLA'nın Bodrum ilçesinden yasa dışı yollarla Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na geçmek isteyen kaçak göçmenlerin içinde bulunduğu tekne ve bot battı.
Kos - 11.10.2018
Güney Ege'de Yasa Dışı Geçişe Sıkı Takip
Rahat gizlendikleri için bu bölgeleri tercih eden düzensiz göçmenler, lastik botlarla Ege Denizi'ni aşıp İstanköy (Kos) ve Sömbeki (Simi) adalarına geçmek için bölgede saklanıyor.
Kos - 23.09.2018
Bodrum Açıklarında Kaçak Teknesi Battı: 1 Kişi Öldü, 16 Kişi Kurtarıldı
BODRUM'dan yasa dışı yollarla Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na geçmek isteyen kaçak göçmenlerin içinde bulunduğu tekne battı.
Kos - 19.09.2018
İstanköy Adası'na Kaçmaya Çalışan Fetö Şüphelilerinin Yakalanması
Muğla'nın Bodrum ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi oldukları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 1 kişi daha tutuklandı. Bodrum'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi oldukları öne sürülen ve İstanköy Adası'na (Kos) kaçmaya çalışırken gözaltına alınan N.
Kos - 18.09.2018
İstanköy Adası'na Kaçmaya Çalışan Fetö Şüphelilerinin Yakalanması
Muğla'nın Bodrum ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi oldukları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 6 şüpheliden 3'ü tutuklandı. Bodrum ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi oldukları öne sürülen ve İstanköy Adası'na (Kos) kaçmaya çalışırken gözaltına alınan 7 şüpheliden, 6'sının emniyetteki işlemleri tamamlandı.
Kos - 12.09.2018
Sinema Sektörü Bodrum'da Buluşacak
SİSAY Başkanı Cenk Sezgin, Türk filmlerinin Bodrum'un yanı sıra İstanköy (Kos) ve Rodos Adası'nı da sinemaseverlerle buluşturacak etkinlikle ilgili Bodrum Cinemarine'de düzenlenen basın toplantısında, film yapımcılarının salon sahipleriyle buluşarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunabilecekleri "Profesyoneller Kuşağı"nın adının bu sene "CineBodrum" olduğunu belirtti.
Kos - 06.09.2018
8.Bodrum Türk Filmleri Haftası Yenilikleri Ve Sürprizleriyle 13 Eylül'de!
Türk filmlerini Bodrum, Yunanistan'ın Kos (İstanköy) Adası'yla buluşturacak olan Ege'nin en keyifli etkinlikleri arasında yer alan "Bodrum Türk Filmleri Haftası", bu yıl 13-22 Eylül tarihleri arasında güçlü bir film seçkisini sinemaseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.
Kos - 05.09.2018
8. Bodrum Türk Filmleri Haftası"
Türk filmlerini Bodrum'un yanı sıra Yunanistan'ın Kos (İstanköy) ve Rodos Adası'yla buluşturacak etkinliğin detayları, CVK Park Bosphorus Hotel'de yapılan basın toplantısında paylaşıldı.
Kos - 31.08.2018
Dinimiz Stokc¸uluğa, Karaborsacılığa İzin Vermez"
Çalışma hayatında dürüstlüğün önemi Müslüman'ın çalıs¸ma hayatında du¨ru¨stlu¨k, adalet, hakkaniyet gibi erdemleri yas¸atması, geçimini temin etmek ic¸in c¸abalarken kulluk s¸uurundan da uzaklas¸maması gerektiğine dikkat çekilen hutbede, şunlar kaydedildi: "Rezzak olan Rabbimiz, yedigˆimiz her lokmayı, ic¸tigˆimiz her yudumu, havayı, ekmegˆi, suyu bizlere lütfedendir. O, sonsuz ikram sahibidir. Bizler, 'Ya Rezzak' dedigˆimiz zaman bilir ve inanırız ki, Allah ruhumuzun da bedenimizin de gıdasını verendir ve o rızkımıza kefildir. Mu¨min olarak bize du¨s¸en, rızk elde etmek ic¸in helal yollarla c¸alıs¸mak, temiz ve nezih olan kazancın pes¸inde kos¸maktır.
title