Kos Haberleri

Kos haber, Kos son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kos - 01.04.2019
Dha Yurt Bülteni -8
Yasadışı yollarla Ekim 2018 tarihinde Bodrum'dan Yunanistan'ın Kos Adasına geçmeye çalışan göçmenleri taşıyan fiber tekne, Gümbet Koyunda sahilden 50 metre açıkta batması sonucu 3 mülteci çocuk hayatını kaybetti.
Kos - 01.04.2019
Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Antalya, Bodrum, Eskişehir ve Kayseri'de
Karmaşık küresel sorunlar karşısında sıradan insanların ürettiği ve hayata geçirdiği yaratıcı çözümler içeren belgesellerden oluşan SYFF seçkisi Kosta Rika, İspanya, Haiti, Etiyopya, ABD; Hindistan, Kongo, Fransa, Almanya, Mozambik, Filistin, İsrail, Burkina Faso, Sri Lanka, Solomon Adaları, Bangladeş, Hollanda, Avusturya, İtalya, Güney Afrika Cumhuriyeti ve Türkiye'den ilham verici hikayeler içeriyor.
Kos - 28.03.2019
3 Göçmen Çocuğun Ölümüyle İlgili 1 Kişi Tutuklandı
3 göçmen çocuğun ölümüyle ilgili 1 kişi tutuklandı MUĞLA - Muğla'nın Bodrum ilçesinde geçtiğimiz yıl göçmen faciasında hayatın kaybeden 3 mülteci çocuğun ölümüyle ilgili 1 kişi tutuklandı. Gümbet koyundan 22 Ekim 2018 sabahında yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Kos adasına kaçmak isteyen 34 mültecinin bulunduğu 6 metrelik bot batmıştı.
Kos - 24.03.2019
Bu¨yu¨k Turnuvalara Katılım Hayallerini Birlikte Kuralım"
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından hazırlanan "maç kitabı"nda Moldova maçıyla ilgili görüşlerini aktaran Güneş, "Sevgili futbolseverler, 2020 Avrupa Futbol S¸ampiyonası ve 2022 Du¨nya Kupası ic¸in birlikte yola c¸ıkıyoruz. Uzun bir aradan sonra, bir milli mac¸ ic¸in Tu¨rkiye'de, kendi sahamızda futbolseverlerimiz ile bulus¸manın mutlulugˆunu ve gururunu yas¸ayacagˆım. Bu yeni do¨nemde, yeni bir heyecan ve yeni bir vizyonla is¸e bas¸layacagˆım. El ele verip gerc¸ekles¸tirebilecegˆimiz hayallerin pes¸inden sizlerle birlikte kos¸acagˆız.
Kos - 17.03.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '18 Mart' Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında C¸anakkale Zaferinin 104'üncü yıl do¨nu¨mu¨nu¨, millet olarak bu¨yu¨k bir gurur ve heyecanla idrak ettiklerini bildirdi. C¸anakkale destanının tu¨m kahramanlarını bir kez daha hu¨rmetle, minnetle yad ettiğini belirten Erdoğan şunları söyledi: "C¸anakkale, yedi du¨vele meydan okuyan, do¨nemin en modern ordularını dize getiren, tarihin akıs¸ını degˆis¸tiren ecdadımızın yazdıgˆı s¸anlı bir destandır. C¸anakkale, tarihi s¸anlı zaferlerle dolu bir milletin asırlık uykusundan uyandıgˆı, ku¨llerinden yeniden dogˆdugˆu, birlik ve beraberlik ruhunu abideles¸tirdigˆi topraktır. C¸anakkale, Tu¨rk Milleti olarak vatanımıza, hu¨rriyetimize, bizi biz kılan mukaddes degˆerlere bagˆlılıgˆımızın da timsalidir. Vatanın, milletin bekası ic¸in go¨zlerini kırpmadan canlarını feda etmeyi go¨ze alan yu¨zbinlerce kahraman, go¨z kamas¸tıran mu¨cadeleleriyle 'C¸anakkale Gec¸ilmez' so¨zu¨nu¨ tarihe naks¸etmis¸lerdir. Kardes¸ligˆin, dayanıs¸manın, muhabbetin, birligˆin ve beraberligˆin en c¸arpıcı o¨rneklerinin yas¸andıgˆı savas¸ meydanında, imanımız, inancımız, fedakarlıgˆımız ve bin yıllık medeniyet degˆerlerimiz milletimizi zafere tas¸ımıs¸tır. Tu¨m olumsuz kos¸ullara ragˆmen, iman, azim ve vatan sevgisiyle kazanılan bu zafer, I·stiklal harbimizi de zafere ulas¸tıracak mu¨cadeleci ruhun gu¨c¸lenmesine vesile olmus¸tur.
Kos - 06.03.2019
PKK'yı Belediyelere Ortak Etmek İsteyen Bir Yapı Var"
"Gezme işini eksik yaptığı için vatandaşlardan kendisini affetmesini" isteyen Soylu, aslında meydan meydan, salon salon degˆil, ev ev, dükkan dükkan gezerek ortada "büyük bir tezgahın" olduğunu anlatması gerektiğini söyledi. Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "AK Parti de Milliyetçi Hareket Partisi de daha önce defalarca yerel seçime girdi, böyle bir ittifak kurma geregˆi duymadık. Ama bu sefer kars¸ımızda PKK'yı belediyelere ortak etmek isteyen bir yapı var. Kusura bakmayın, biz buna tepkisiz kalamayız. Şu anda bizim evlatlarımız, 5 metre karda, eksi 30 derecede terörist pes¸inde kos¸arken biz burada Kandil'in adamlarının belediyelere sızmasına sessiz kalamayız.
Kos - 11.02.2019
Yunanistan 1. Lig Basketbol Antrenörü Başkan Alıcık'ı Ziyaret Etti
AYDIN (İHA) – Yunanistan'ın Kos Basketbol Takımının Türk Antrenörü Nazillili Hasan Köseoğlu, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık'ı makamında ziyaret etti.
Kos - 10.02.2019
CHP Yerel Seçim Bildirgesi Açıklandı
"Uzlas¸ıya dayalı bic¸imde ve magˆduriyetler yaratmadan kentleri do¨nu¨s¸tu¨rmeyi temel o¨nceligˆimiz olarak kabul ediyoruz." denilen bildirgede, şunlar kaydedildi: "Kent planları ve s¸ehircilik projeleri ile kentlerde sosyal ve mekansal ayrıs¸maları o¨nleyecek tedbirleri alacagˆız. Plansızlıgˆın ve denetimsizligˆin agˆır sonuc¸larının son o¨rnekleri olan 1999 ve 2011 depremlerine ragˆmen, gec¸en su¨re ic¸erisinde yas¸anan acı deneyimlerden ders c¸ıkardıgˆımız ve olus¸abilecek yeni afetlere yeterince hazır oldugˆumuz so¨ylenemez. Deprem ve digˆer dogˆal felaketlerin o¨nlenmesi ic¸in siyaset u¨stu¨ bir is¸ birligˆini savunuyoruz. Bu c¸erc¸evede, u¨niversiteler, meslek odaları, sivil toplum o¨rgu¨tleri ve yerel yo¨netimler birlikteligˆini temel alan; deprem master planlarına uygun ve gu¨venli yerles¸imler olus¸turacagˆız. Afet riski altındaki her yerde kolay ulas¸ılabilecek ve gu¨venli alanlar olus¸turacagˆız. Bu alanların amacı dıs¸ında kullanılmasını o¨nleyecegˆiz. Afet sonrası toplanma alanlarının ranta ac¸ılmasını, hic¸bir kos¸ulda kabul etmeyecegˆiz.
Kos - 08.02.2019
Ayaklarını Kaybetti, Ama Azmini Kaybetmedi
6 ay gibi kısa bir sürede kendini toparlayan bisikletçi, bu yıl Uluslararası Bisiklet Birliği'nin Polonya'da düzenleneceği Granfondo Dünya Şampiyonası'nda paralimpik branşına katılmak için antrenmanlara başladı. Hafta sonu gerçekleşen bisiklet turuna katılan ve yer yer zorlu parkurda yaklaşık 55 kilometre pedal çeviren Asa, 24 Şubat'ta Antalya'da düzenlenecek Akra Grandfondo bisiklet yarışmanın ardından Uluslararası Bisiklet Birliği'nin Yunanistan Kos Adası'nda düzenleyeceği yarışmaya katılacak.
Kos - 28.01.2019
Kızılay ve Kızılhaç Ulusal Dernekleri İşbirliği Ağı Kuruluş Toplantısı
"Rol ve pozisyonlarımızı sürdürmek zorundayız" Suriye ve Yemen'deki göstergelerin bile, tek bas¸ına İslam coğrafyasındaki insanların aynı risklere maruz kaldığına işaret ettiğini anlatan Kınık, şöyle konuştu: "Bu benzerlik elbette ortak cogˆrafi, demografik, ekonomik, sosyal ve ku¨ltu¨rel dinamiklerimize dayanıyor. Bu durum, neredeyse aynı nitelikteki risklerimizin tanımlanması, sınıflandırılması ve azaltılması ic¸in bir platform kurulması ve bu platform aracılıgˆıyla uzmanlık, deneyim ve iyi uygulamaların daha yogˆun olarak paylas¸ılması geregˆini ac¸ıkc¸a ortaya koyuyor. Kaldı ki, kars¸ımızdaki insani kos¸ullar 50 yıl o¨ncesindeki gibi degˆil.
Kos - 12.01.2019
Kurallara Uymayan Taksicilere Ceza Yağdı
Açıklamaya göre denetimlerde il sınırları ic¸erisinde bazı ticari taksi s¸ofo¨rlerinin; kısa mesafe, c¸ok uzun mesafe ya da olumsuz hava kos¸ullarında veya trafigˆin yogˆun oldugˆu saatlerde yolcu almadıgˆı, o¨deme konusunda (bozuk para) sorun c¸ıkardıgˆı, o¨zellikle yabancı turistler bas¸ta olmak u¨zere farklı s¸ehirlerden gelen vatandas¸ların gidecekleri adresleri bilmemelerini fırsat bilerek ulas¸ım gu¨zerga^hını uzatarak yolculardan yu¨ksek u¨cret talep ettigˆi, pazarlık usulu¨ ile taksimetre kullanmaktan imtina ettigˆi, arac¸ ic¸erisinde yu¨ksek sesle mu¨zik dinledigˆi, seyir halinde iken cep telefonu ile oyun oynadıgˆı, uzun su¨reli yu¨ksek sesle konus¸arak yolcuları rahatsız ettigˆi, arac¸ ic¸erisinde sigara ic¸tigˆi, alkollu¨ iken arac¸ kullandıgˆı, uygunsuz tutum ve davranıs¸larda bulundugˆu, aracı mevsim kos¸ullarına go¨re bakımlı/temiz kullanmadıgˆı saptandı.
Kos - 12.01.2019
933 Taksi Şofo¨ru¨ne 237 Bin Lira Ceza
Açıklamada, bazı taksi s¸ofo¨rlerinin, kısa mesafe, c¸ok uzun mesafe ya da olumsuz hava kos¸ullarında veya trafigˆin yogˆun oldugˆu saatlerde yolcu almadıgˆı, 'bozuk para yok' gibi bahanelerle o¨deme konusunda sorun c¸ıkardıgˆı, o¨zellikle yabancı turistler ve farklı s¸ehirlerden gelen vatandas¸ların gidecekleri adresleri bilmemelerini fırsat bilip ulas¸ım gu¨zergahını uzatarak yolculardan yu¨ksek u¨cret talep ettigˆinin belirlendiği kaydedildi.
Kos - 10.01.2019
Kuvvetli Rüzgar ve Yağmur Bodrumlular'a Zor Anlar Yaşattı
Bodrum'da gece yarısından itibaren etkili olan kuvvetli rüzgar zaman zaman hızını 62 ile 74 kilometreye kadar çıkartarak fırtınaya dönüştü. Fırtınayla birlikte yağan yağmurda sokakta bulunanlar ve okuldan çocuklarını almaya giden vatandaşlar zor anlar yaşadı. Bazı veliler yürümekte ve şemsiyelerini tutmakta zorlandı. Fırtına nedeniyle Bodrum ile Yunanistan'ın Kos Adası arasında yapılan feribot seferleri iptal edilirken, deniz trafiği de durdu.
Kos - 10.01.2019
Dha Yurt Bülteni -16
Bodrum'da gece yarısından itibaren etkili olan kuvvetli rüzgar zaman zaman hızını 62 ile 74 kilometreye kadar çıkartarak fırtınaya dönüştü. Fırtınayla birlikte yağan yağmurda sokakta bulunanlar ve okuldan çocuklarını almaya giden vatandaşlar zor anlar yaşadı. Bazı veliler yürümekte ve şemsiyelerini tutmakta zorlandı. Fırtına nedeniyle Bodrum ile Yunanistan'ın Kos Adası arasında yapılan feribot seferleri iptal edilirken, deniz trafiği de durdu.
Kos - 07.01.2019
Bodrum'dan 2 Yıl Sonra Yunanistan'a Sünger İhracatı Başladı
BODRUM'dan Yunanistan'ın Kos Adası'na 2 yıl aradan sonra sünger ihracatına tekrar başlandı.
Kos - 07.01.2019
Bodrum'dan Yunanistan'a Deniz Süngeri İhracatı
Süngerlerin gümrük işlemlerinin ardından Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na götürüleceği, 380 kiloluk ilk parti süngerin kilogramının yaklaşık 19 avrodan ihraç edildiği öğrenildi.
Kos - 05.01.2019
Güney Ege'de Yasa Dışı Geçişe İzin Verilmedi
Rahat gizlendikleri için bu bölgeleri tercih eden kaçaklar, lastik botlarla Ege Denizi'ni aşıp İstanköy (Kos) ve Sömbeki (Simi) adalarına geçmek için bölgede saklanıyor.
Kos - 04.01.2019
Muğla Bulutların Arasından Sızan Güneş Işınları Keyifle İzlendi
Bodrum'da birkaç gündür süren bulutlu ve kapalı hava, bazen yağmura neden olurken; seyri hoş manzaralar da oluşturuyor. Bodrum ile Yunanistan'ın Kos Adası arasında, güneş ışınlarının bulutların arasından projektör gibi yeryüzüne inmesi hayranlıkla izlenen görüntüler ortaya çıkardı.
Kos - 04.01.2019
Bulutların Arasından Sızan Güneş Işınları Keyifle İzlendi
Bodrum'da birkaç gündür süren bulutlu ve kapalı hava, yağış ve kasvete neden olurken, seyri hoş manzaralar da oluşturuyor. Bodrum ile Yunanistan'ın Kos Adası arasında, güneş ışınlarının bulutların arasında oluşturduğu ışık hüzmesi, seyrine doyum olmayan bir görüntü yarattı.
Kos - 01.01.2019
Bodrum'da Sürat Teknesinde 17 Kaçak Göçmen Yakalandı
MUĞLA'nın Bodrum ilçesinden sürat teknesiyle, yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Kos Adası'na geçmeye çalışan 17 kaçak göçmen ile 1 göçmen kaçakçısı, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yakalandı.
Kos - 01.01.2019
Dha Yurt Bülteni -12
GÖRÜNTÜ TAKİP EDİLECEK Haber-Kamera: Dinçer AKBİR- Alişan KOYUNCU/KARTEPE (Kocaeli), -  ================== Sürat teknesindeki kaçaklar yakalandı Muğla'nın Bodrum ilçesinden sürat teknesiyle, yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Kos Adası'na geçmeye çalışan 17 kaçak göçmen ile 1 organizatör, Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı.
Kos - 28.12.2018
Video | Malawili Çiftçiler Tarlalarını İstila Eden Tırtıllara Karşı Kendi Yöntemini Geliştir…
Malawili çiftçiler tarlalarını istila eden tırtıllara karşı kendi yöntemini geliştirdi.
title