Kos Haberleri

Kos haber, Kos son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kos - 20.08.2018
Sürat Teknesi Arızalanan 18 Kaçak Kurtarıldı
MUĞLA'nın Bodrum ilçesinden yasa dışı yollardan Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na geçmek isterken, bindikleri sürat teknesinin arıza yapması sonucu mahsur kalan, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yabancı uyruklu 18 kaçak, sahil güvenlik tarafından kurtarıldı.
Kos - 15.08.2018
Lüks Motoryata 192 Bin Litre Yakıt İkmali
Piyasa değeri yaklaşık 150 milyon dolar olduğu belirtilen motoryata, gün içerisinde 192 bin litre yakıt ikmali yapıldı. İngiliz iş adamı Philip Green'e ait olduğu ifade edilen yatın yakıtının, İzmir Aliağa'dan getirildiği öğrenildi. Lüks motoryat, yakıt ikmali yaptıktan sonra İstanköy Adası'na (Kos) gitmek üzere ilçeden hareket etti.
Kos - 15.08.2018
Polis Akademisi'nde Mezuniyet Heyecanı
Komiser yardımcılarından "Daima hazırız" yanıtı Mezun olan komiser yardımcılarının aileleri ile Polis Akademisi Başkanlığının yönetici ve eğitmen kadrosuna teşekkürlerini ileten Soylu, şunları söyledi: "Artık bu to¨renlerimizde adet oldu, o¨nce kendim sorup cevabı kendim duymak istiyorum. Şimdi size soruyorum, koskoca İstanbul'u, gu¨zelim Bursa'yı, medeniyetler diyarı Diyarbakır'ı, Mardin'i, Trabzon'u, Hakkari'yi, İzmir'i, Antalya'yı, ez cu¨mle bu vatanı, şehit kanlarıyla sulanmış bu toprakları, bu güzel, cennet vatanı emanet almaya hazır mısınız? Ay yıldızlı bayragˆımızı emanet almaya hazır mısınız? Gecenin bir yarısı bir mazlum 'imdat polis' dedigˆinde aynen annenin, babanın, bu milletin sesi gibi hissedip kos¸maya hazır mısınız? Milletin canını, namusunu, malını korumaya hazır mısınız? Size ne teklif ederlerse etsinler, milleti satmamaya, bayragˆı satmamaya, vatanı satmamaya hazır mısınız? Şehadeti nimet bilmeye hazır mısınız?" Bakan Soylu, sorularına "Daima hazır" yanıtını veren komiser yardımcılarına, "Allah sizlerden razı olsun.
Kos - 07.08.2018
İtalyan Eğitim Gemisi "Palinuro" İstanbul'da
Taranto Deniz Kuvvetleri Astsubay Okulu'ndan 33 şef astsubayın gemicilik bilimlerini ve denizciliğini öğrenmeleri amacıyla 23 Temmuz'da Taranto Limanından 54. eğitim seferini yapmak üzere ayrılan gemi, Yunanistan'daki Kos Adası'ndan sonra İstanbul'a geldi.
Kos - 15.07.2018
Bu Ateş Ne Soğur Ne Küllenir"
Soylu, 25 yıl bu devlete hizmet eden, "Amirler o¨nden gider" diyen ve s¸ehadete yu¨ru¨yen Önder Güzel'in de adını anarak, şunları kaydetti: "İmam dedigˆin o¨yle olmaz, bo¨yle olur, s¸u o¨zel harekatın camisinde her vakit s¸ehitlerimize Kur'an okumus¸ da vakti gelince yanlarına, s¸ehadete kos¸mus¸, imam Mustafa'ma mı yanayım.
title