Koruyucu Aile Haberleri

Koruyucu Aile haber, Koruyucu Aile son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Koruyucu Aile - 26.06.2019
Muhtarlara protokol kuralları anlatıldı
Altı gün süren program kapsamında kurumlar tarafından 35 muhtara protokol kuralları, temel iletişim becerileri, turizm potansiyeli ve kültür varlıklarının korunması, kara yolu trafik güvenliği, sosyal destekler, koruyucu aile hizmetleri gibi konularda eğitim verildi.
Koruyucu Aile - 11.06.2019
Koruyucu aile oldular, hayatları değişti
Adıyaman'da yaşayan ve iki kızları bulunan Mesut-Fatma Doğan çifti, 10 aylıkken koruyucu aile yöntemiyle ailelerine kattıkları Eymen'le yeni bir hayata "merhaba" dedi.
Koruyucu Aile - 06.06.2019
"Çocuklarımızı aile ortamına kavuşturmayı hedefledik"
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 17 yıldır aile odaklı çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Sosyal ekonomik destek, koruyucu aile modellerimiz ve kurum bakımlarımızla da öncelikli olarak çocuklarımızı aile ortamına kavuşturmayı hedefledik.
Koruyucu Aile - 04.06.2019
GÜNDEM / 4 Haziran 2019
ÖZEL HABER 1- Dezavantajlı 40 bin çocuk için "yaz okulu" başlıyor Milli Eğitim Bakanlığı ile AB Türkiye Delegasyonu iş birliğinde okul öncesi dönemdeki Türk ve Suriyeli yaklaşık 40 bin dezavantajlı çocuk, 9 haftalık yaz okuluyla desteklenecek Çocukların hem ilkokula adaptasyonu hem de birbirleriyle kaynaşmaları amacıyla Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi kapsamında haftalık 30 saat verilecek eğitimler 1 Temmuz'da başlayıp 31 Ağustos'ta sona erecek PIKTES Direktörü Pınar Özel: "İlk defa erken çocukluk eğitimi yaz okullarına başlayacağız. Bu, 5 ve 6 yaş grubundaki daha önce hiç okula gitmemiş çocuklarımız için uygulanacak bir program" "Erken çocukluk eğitimlerini çok önemsiyoruz. Çünkü çocuklar ne kadar erken yaşta uyumu yakalarlarsa okulda o kadar başarılı olmaları ve onları okulda tutma şansımız var" (Burcu Çalık-Ankara) 2- 6 bin 801 çocuğun "sıcak yuvası" koruyucu aileler oldu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, koruma altında olan çocukların sıcak bir aile ortamında yetişmeleri için yapılan çalışma ve faaliyetlere devam ediliyor Türkiye genelinde koruyucu aile sayısı 5 bin 555'e, hizmetten yararlandırılan çocuk sayısı ise 6 bin 801'e ulaştı Koruyucu aile yanındaki çocuk sayısı İstanbul'da 594, İzmir'de 407, Ankara'da 385 oldu Bu yıl koruyucu aile yanına yerleştirilen çocuk sayısı 629'u buldu (Merve Yıldızalp-Ankara) 3- Çocuklar camilerde Kur'an ahlakıyla buluşacak Diyanet İşleri Başkanlığınca gençler ve çocuklar, "Camiler Çocukla Dolsun Ahlakı Kur'an Olsun" çağrısıyla 17 Haziran'da açılacak yaz Kur'an kurslarına davet edildi Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof.
Koruyucu Aile - 31.05.2019
Elazığ'da "Nesiller Buluşuyor" projesi
Elazığ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü "Nesiller Buluşuyor" projesi kapsamında düzenlediği iftar programında koruyucu aileler ve çocuklarla bir araya geldi.
Koruyucu Aile - 31.05.2019
Bursa'da koruyucu aileler iftarda buluştu
Bursa'da 190 çocuğa koruyuculuk yapan 163 aile iftarda bir araya geldi.
Koruyucu Aile - 14.05.2019
Aile Haftası
Ülkemizde, devlet olarak ailenin kurulması ve aile birliğinin korunması amacıyla çeşitli yasal düzenlemeler yapılmış olup bu doğrultuda; Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak toplumdaki aile yapısını güçlendirmek için ailelerimize yönelik, Aile Eğitim Programları (AEP) uygulamakta, yoksulluk düzeyindeki ailelerin aile birliğinin dağılmaması için sosyo-ekonomik destek sağlamaktayız. Ayrıca; evlat edinme modeli, koruyucu aile modeli, doğum yardımı, evde bakım desteği, toplu ulaşım desteği gibi bir çok sosyal hizmet modelleri ile ailelerimizi desteklemekteyiz.
Koruyucu Aile - 11.05.2019
Sosyal Yardım Bütçemizi 43 Milyar Liraya Çıkardık"
"Darülaceze'yi geleceğe daha sağlam bir temelle taşıyacağız" Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, çocukların koruyucu aile, evlat edindirme gibi uygulamalarla aile sıcaklığında büyümelerine çok önem verdiklerini dile getirerek, şöyle devam etti: "Yine de korunmaya ihtiyacı olan çocuklarımıza ise ev ortamına en yakın bir hizmet modeli sunabilmek için, çocuk evleri ve çocuk evleri siteleri inşa ettik.
Koruyucu Aile - 10.05.2019
Bilecik'te Koruyucu Aileler İftarda Buluştu
Bilecik Valisi Bilal Şentürk, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce düzenlenen iftar programında koruyucu aileler ve çocuklarla bir araya geldi.
Koruyucu Aile - 08.05.2019
Hdp Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş Açıklaması
KHK'ler nedeniyle binlerce avukatın mesleğini yapamadığını; 181 bin 500 pasaport üzerinde şerh bulunduğunu belirten Beştaş, son olarak KHK'lilerin koruyucu aile olamayacakları yönünde karar verildiğini söyledi.
Koruyucu Aile - 08.05.2019
Denizli'de Hanehalkı Ortalaması 3 Kişiden Oluşuyor
2018 yılında Denizli ilinde mevcut koruyucu aile sayısı 126 olurken bu ailelerin yanındaki çocuk sayısı 157 olarak gerçekleşti.
Koruyucu Aile - 08.05.2019
Balıkesir'de 144 Koruyucu Aile Bulunuyor
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Balıkesir Bölge Müdürlüğü tarafından açıklanan bilgiye göre Balıkesir'de 144 koruyucu aile olduğu belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Koruyucu Aile Haberleri | Koruyucu Aile Haber - Haberler - Sayfa 9 - Koruyucu Aile haberleri, son dakika koruyucu aile haber ve gelişmeleri burada. MUĞLA KORUYUCU AİLESİ, ZİHİNSEL ENGELLİ RÜZGAR İÇİN SÜNNET DÜĞÜNÜ YAPTI.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.10.2021 11:30:35. #1.16#

title