Koruma Altındaki Gençler Türkiye'ye Vizörden Bakacak

Koruma Altındaki Gençler Türkiye'ye Vizörden Bakacak

02.04.2015 12:22 | Son Güncelleme: 02.04.2015 12:22
Koruma Altındaki Gençler Türkiye'ye Vizörden Bakacak

Devlet korumasındaki gençler, Türkiye'nin çeşitli bölgelerini gezerek fotoğraf çekecek.

Devlet korumasındaki gençler, Türkiye'nin çeşitli bölgelerini gezerek fotoğraf çekecek.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Sosyal Hizmet Meslekte Birlik Derneği (SHMBİRDER) ve Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği işbirliğiyle düzenlenen "Ben Kare Bir Doğa Fotoğrafçılığı Projesi ", İçkale Otel'de düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Temindar Aytekin, çocuklar için ailenin önemine vurgu yaparak, politika üretirken çocukların aile yanında desteklenmesine öncelik verdiklerini söyledi. Aytekin, sosyal hizmetin "aile tipi hizmet" demek olduğunu ifade etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Ecevit Carti, gençliğe yönelik politikalar uygulamanın önemine vurgu yaparak, vizyonu olan, uluslararası alanda rekabet edebilecek gençler yetiştirmek için projeler yaptıklarını kaydetti.

SHMBİRDER Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Okur, bu projenin önemli bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirterek, sosyal hizmetin insanlığa hizmet olduğunu ifade etti.

Devlet çatısı altında dezavantajlı kesimlerin ve özellikle çocukların himaye edilmesinin yanı sıra çocuklara güvenli bir geleceğin sağlanmasının da önemine işaret eden Okur, ekonomik alandaki gelişmelerin sosyal alana da yansıması gerektiğini söyledi.

Okur, projeyle gençlerin yeteneklerinin geliştirilmesinin amaçlandığını belirtti.

Nemrut Dağı'ndan Truva Antik Kenti'ne fotoğraf çekimi

"Ben Kare Bir Doğa Fotoğrafçılığı Projesi" ile koruma ve bakım altında bulunan gençlerin fotoğraf sanatıyla tanıştırılması, rehabilite edilmeleri, bu gençlere yönelik toplumsal algının iyileştirilmesi amaçlanıyor.

Isparta, Malatya, Ankara, İstanbul, Manisa, Diyarbakır, Giresun ve Kastamonu'dan gelen 70 gence, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu gönüllü eğitmenleri tarafından fotoğrafçılık eğitimleri verilecek.  

Kültür ve doğa gezilerinde fotoğraf çekimi yapılacak yerler arasında, İnsuyu Mağarası, Nemrut Dağı, Kaz Dağları, Mor Gabriel Manastırı, Ürgüp-Göreme bölgesi, Ladik Gölü, Truva Antik Kenti bulunuyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet

Haberler

title