Koruma Altındaki Çocuklar 7. Türkiye Yüzme Şampiyonası Başladı

Koruma Altındaki Çocuklar 7. Türkiye Yüzme Şampiyonası Başladı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Spor

- Koruma Altındaki Çocuklar 7. Türkiye Yüzme Şampiyonası başladı Şampiyona açılışına Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy da katıldıÇORUM - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Çorum Valiliği tarafından düzenlenen Koruma Altındaki Çocuklar 7.

- Koruma Altındaki Çocuklar 7. Türkiye Yüzme Şampiyonası başladı

Şampiyona açılışına Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy da katıldı

ÇORUM - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Çorum Valiliği tarafından düzenlenen Koruma Altındaki Çocuklar 7. Türkiye Yüzme Şampiyonası başladı.

Çorum Olimpik Havuz'da şampiyonanın açılış seremonisinde konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, gençlerin daha iyi yetişmesi, gençlerin birbirini daha iyi tanıyabilmesi, kaynaşması için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü olarak çok sayıda etkinlik düzenlediklerini belirterek, Türkiye'nin her tarafında gençleri buluşturmaya özen gösterdiklerini söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak ülkenin sosyal bir devlet olması, yardımlaşmaya, dayanışmaya ve yoksullukla mücadeleye önem verdiklerini dile getiren Ersoy, "3 milyar liralık bir bütçeden 35 milyar liralık bir bütçeye ulaşmış bakanlığımızın bundan sonra da hizmet verdiği kesimlere yönelik yapacağı çalışmalar olacak. Türkiye modern dünyanın birçok ülkesinde olmayan birçok ülkesinde karşılaşılmayan sosyal uygulamalarla, sosyal politikalarla sosyal yardımlarla birbir tanıştırmaya milletimizin bize emaneti olan her kesimi ve özellikle siz gençleri bundan sonra da daha yakından ilgilenmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından şampiyonanın ilk günün dereceye giren sporculara madalyaları Vali Necmettin Kılıç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Çıplak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer tarafından verildi.

Şampiyonaya 41 ilden 101'i kadın, 172'si erkek olmak üzere 303 sporcu katıldı. İlk gün yapılan yarışmalar sonunda dereceye giren sporcular ve illeri şöyle;

Erkekler:

13-14 Yaş: 1. Batuhan Demiröz (Çorum), 2. Cem Ergene (Çanakkale), 3. İdris Güneş (Konya).

15-16 Yaş Erkekler 50 metre Serbest:

1. Emircan Özdemir (Kırklareli), 2. Demir Ülker (İstanbul), 3. Hüseyin Keskin (Amasya).

17-18 Yaş: 1. Alican Genç (İstanbul), 2. Samet İbrahim Kızılay (İstanbul), 3. Rıza Sabuncu (Çorum).

Kadınlar:

13-14 Yaş: 1. Gülşah Yıldız (İstanbul), 2. Nazife İri (Kocaeli), 3. Safiye Simge Ural (Muğla).

15-16 Yaş: 1. Yıldız Çelik (Burdur), 2. Fatma Erkaçmaz (Diyarbakır), 3. Güllü Erkaçmaz (Diyarbakır).

17-18 Yaş; 1. Tuana Uzuner (Kırklareli), 2. Buğse Taşbaş (Burdur), 3.

Koruma Altındaki Çocuklar 7. Türkiye Yüzme Şampiyonası Başladı
Koruma Altındaki Çocuklar 7. Türkiye Yüzme Şampiyonası Başladı
Koruma Altındaki Çocuklar 7. Türkiye Yüzme Şampiyonası Başladı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title