Korsan Gösteri Yapan Gruba Biber Gazlı Müdahale

Korsan Gösteri Yapan Gruba Biber Gazlı Müdahale

Ümraniye'de Toplanan Bir Grup, Bölücü Terör Örgütü Lehine Slogan Atarak Korsan Gösteri Yaptı. Molotof Kokteyli ve Taşlarla Polise Saldıran Gruba, Biber Gazı ile Karşılık Verildi. Olayda 5 Kişi Gözaltına Alındı.

Korsan Gösteri Yapan Gruba Biber Gazlı Müdahale

Ümraniye'de toplanan bir grup, bölücü terör örgütü lehine slogan atarak korsan gösteri yaptı. Molotof kokteyli ve taşlarla polise saldıran gruba, biber gazı ile karşılık verildi. Olayda 5 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Ümraniye Mustafa Kemal Mahallesi 3001 Caddesi'nde saat 21.00 sıralarında toplanan yaklaşık 30 kişilik grup, devirdikleri çöp konteynırlarıyla barikat kurdu. Bölücü örgüt lehine çeşitli sloganlar atan grup, yola molotof kokteyli attı. Bölgede yoğun güvenlik önlemi alan ve aralarında çevik kuvvet polislerinin de bulunduğu emniyet güçleri, eylemcilere panzerlerle müdahale etti. Taşlarla saldıran gruba polis ekipleri, biber gazıyla karşılık verdi. Üzerlerine tazyikli su sıkılan

eylemciler, ara sokaklara dağıldı. Polis, kaçarken kendilerine taş atan bölücü örgüt sempatizanlarını ara sokaklarda kovaladı. Olayda gözaltına alınan 5 kişi, polis merkezine götürüldü.

(MB-RA-OK-Y)