Koronavirüs ne zaman sona erecek? Koronavirüs ne kadar devam edecek? - Haberler
Haberi Paylaş

Koronavirüs ne zaman sona erecek? Koronavirüs ne kadar devam edecek?

Haberler.com - Gündem
Koronavirüs ne zaman sona erecek? Koronavirüs ne kadar devam edecek?

Profesör Ancha Baranova, yeni koronavirüs pandemisinin sona erme süresi hakkında açıklamalarda bulundu. Koronavirüsün evrimi hakkında da bilgiler veren Baranova, koronavirüs ne zaman sona erecek, koronavirüs ne kadar devam edecek, konularını aydınlattı.

Koronavirüsün ülkemizde görülmesinden sonra koronavirüs ne zaman sona erecek ve koronavirüs ne kadar devam edecek sorularının yanıtları araştırıldı. Konu ile ilgili Sputnik'e açıklamalar yapan Profesör Ancha Baranova "Virüs, insan üzerinde varlığını sürdürebilmek için eş evrim geçiriyor" dedi. Peki, Koronavirüs ne zaman sona erecek? Koronavirüs ne kadar devam edecek?

"NE KADAR SÜRECEĞİ BİLİNMİYOR"

Virüsün yeni taşıyıcıya geçtiğinde zayıfladığının bilindiğini kaydeden Baranova, "Virüs, insandan insana geçtiğinde mutasyona uğruyor ve zayıflıyor. Virüs, insan üzerinde varlığını sürdürebilmek için eş evrim geçiriyor. Bu virüs, şu an bize adapte oluyor. Bunun ne kadar süreceği bilinmiyor" dedi.

Baranova, ikinci faktörün insanların virüse karşı bağışıklık kazanma süreci, yani doğal aşılama süreci olduğunu kaydetti.

"HERKESİN BAĞIŞIKLIĞI OLACAK"

Baranova, "Koronavirüs nüfusun yaklaşık yüzde 70'inde hastalığa yol açtığında, halk arasında virüsü yenmek için gereken antikorlara sahip insanlar ortaya çıkacak. Bu durumda, bulaşma artık o kadar kitlesel olmayacak ve herkesin bağışıklığı olacak" ifadelerini kullandı.

Haberler.com - Gündem

Gündem, Sağlık, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (10)

Abdulhamit:

Yer göğe sığdıramadığımız, özen verdiğimiz avrupa amerika ne halde... alın size avrupa amerika... kişisel temizliğe önem verelim. Afiyette olmanız dileğiyle...

Gunnur:

Allahın bizi cezalandırması bu şükür yok abdest yok heryer mındar toprak bile kabul etmiyor artık Allah sonumuzu hayır etsin

mehmet:

Namaz yok Allahı unuttuk sokaklar fuhuş yeri gençler azdı Allahın bıze tüm dünyaya gazabı Allahım sonumuzu hayır eylesın tüm müslüman alemini korusun gercek müslümanı

Tüm 10 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title