Köroğlu Sempozyumu Bildirileri Kitap Haline Getirildi

Köroğlu Sempozyumu Bildirileri Kitap Haline Getirildi

Köroğlu Sempozyumu Bildirileri Kitap Haline Getirildi
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

21.(BAMER) tarafından kitapta toplandı.

21. Yüzyılda Köroğlu ve Bolu Araştırmaları Uluslararası Köroğlu, Bolu Tarihi ve Kültürü Sempozyumu bildirileri, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Bolu Halk Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezince

(BAMER) tarafından kitapta toplandı.

AİBÜ'den yapılan yazılı açıklamada, Bolu Bağışçılar Vakfının katkılarıyla yayımlanan kitabın editörlüğünü AİBÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Yaman, Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Azize Aktaş Yasa ile Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Erol Öztürk ve Yrd. Doç. Dr. Bilge Kaya Yiğit'in yaptığı belirtildi.

Kitabın 782 sayfadan oluştuğu belirtilen kitapta, Abant İzzet Baysal Üniversitesi BAMER, Azerbaycan Milli İlimler Akademisi Folklor Enstitüsü ve Özbekistan Cumhuriyeti Fenler Akademisi Dil ve Edebiyat Enstitüsü iş birliği ile 17 ve 18 Ekim 2009 tarihlerinde Bolu ve Dörtdivan'da düzenlenen sempozyumda sunulan 63 bildirinin yer aldığı kaydedildi.

- BOLU

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title