Korkutan Yangın Tamamen Söndürüldü (3)

Korkutan Yangın Tamamen Söndürüldü (3)

Sakarya'nın Pıüüamukova İlçesinde, 15. Kolordu'ya Bağlı Mühimmat Bölüğü Yakınındaki Çöplükte Başlayan ve Ormana Sıçrayarak Mühimmat Depolarına Çok Az Bir Mesafede Kontrol Altına Alınan Yangın Tamamen Söndürüldü.

Korkutan Yangın Tamamen Söndürüldü (3)

Sakarya'nın PıÜüamukova ilçesinde, 15. Kolordu'ya bağlı mühimmat bölüğü yakınındaki çöplükte başlayan ve ormana sıçrayarak mühimmat depolarına çok az bir mesafede kontrol altına alınan yangın tamamen söndürüldü.

Edinilen bilgiye göre, Pamukova'ya bağlı Şahmelek Köyü yolu üzerindeki belediye çöplüğünde henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı.

Yoğun duman nedeniyle yangına güçlükle müdahale edilirken, dumandan etkilenen 5 kişi Pamukova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Çöp alanının yakınında bulunan 15. Kolordu'ya bağlı mühimmat bölüğüne 5-10 metre kala yangının söndürülmesi büyük bir faciayı önledi. Yangına, orman ekiplerinin yanısıra jandarma, Sakarya Büyükşehir ve Pamukova itfaiyeleri ile halk müdahale etti.

Pamukova'daki 15. Kolordu'ya bağlı mühimmat bölüğünde 1995 yılında yangın çıkmış, bölgedeki 72 cephanelikten 8'i havaya uçmuştu. Mühimmatın pıÜüatlaması sonucu ilçede büyük korku yaşanırken, 15 bin kişi tahliye edilmişti.

Kaynak: CHA