Korkut Eken Kendisine Ceza Veren Hakimle Dünür Oldu

Korkut Eken Kendisine Ceza Veren Hakimle Dünür Oldu

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Görevlisi Emekli Yarbay Korkut Eken, Susurluk Kazasından Sonra Yargılandığı Davada Cezasını Onaylayan Eski Yargıtay 8. Daire Başkanı Yusuf Kenan Doğan ile Dünür Oldu. Susurluk Davasında 6 Yıl Hapse Mahkum Edilen Ancak 2 Yıl 5 Cezaevinde Kalan Emekli Yarbay Korkut Eken, Kendisine Ceza Veren Heyette Bulunan Yusuf Kenan Doğan'ın Oğlu İbrahim Doğan ile Kızı Sonay Ek...

Korkut Eken Kendisine Ceza Veren Hakimle Dünür Oldu

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) görevlisi emekli Yarbay Korkut Eken, susurluk kazasından sonra yargılandığı davada cezasını onaylayan eski Yargıtay 8. Daire Başkanı Yusuf Kenan Doğan ile dünür oldu. Susurluk davasında 6 yıl hapse mahkum edilen ancak 2 yıl 5 cezaevinde kalan emekli Yarbay Korkut Eken, kendisine ceza veren heyette bulunan Yusuf Kenan Doğan'ın oğlu İbrahim Doğan ile kızı Sonay Eken'i evlendirdi.

Türk-Japon Vakfı Kültür Merkezi'nde düzenlenen nikah törenine, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Yargıtay Başkanı Osman Arslan ve çok sayıda yargı mensubu katıldı. Eken ve Doğan aileleri, nikah öncesinde konukları kapıda karşıladı. Çok sayıda davetlinin katıldığı nikah töreni, çiftin nikahlarının kıyılması ile başladı. Emekli Yarbay Korkut Eken'in kızı Sonay Eken ve eski Yargıtay 8. Daire Başkanı Yusuf Kenan Doğan'ın oğlu İbrahim Doğan'ın nikah şahitliklerini DP Genel Başkanı Mehmet Ağar ve

Osman Arslan yaptı. Nikah töreni sırasında gelinin damadın ayağına basması sırasında ise neşeli anlar yaşandı. İmzaların atılmasının ardından genç çifte Türk bayrağı ve Turgut Özakman'ın yazdığı "Şu Çılgın Türkler" kitabı hediye edildi.

DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, genç çifti tebrik ederek bir ömür boyu mutluluklar diledi. Yargıtay Başkanı Osman Arslan da, yeni evli çifti mutluluklar dileyerek, evlilik cüzdanını gelin Sonay Eken'e verdi. Nikah töreninin ardından verilen kokteylde, emekli Yarbay Korkut Eken'in kendisinin cezasını onaylayan şimdi ise dünürü olan eski Yargıtay 8. Daire Başkanı Yusuf Kenan Doğan ile bir araya gelmemesi dikkat çekti.

Korkut Eken, hapis cezasını onaylayan hakim Yusuf Kenan Doğan ile dünür olmanın nasıl bir duygu olduğu sorusuna, "Alın yazısı, çocuklara mutluluklar diliyorum. Şu anda ceza davasının bütün heyeti beni seviyor. İki çocuk da birbirini seviyor. Ben aileyi yakından tanıdıktan sonra kanaatlerim değişti. Daha çok yeni, birbirimizi sevmeye çalışıyoruz. Gazetelerde beni çete reisi diye yazdılar. Bunun ne alakası var. Önemli olan çocuklarımızın mutluluğudur" yanıtını verdi.

Düğün törenine katılan DP Genel Başkanı Mehmet Ağar ise, kendisine yöneltilen soruları yanıtsız bıraktı.

(DUY-CC-CC-Y)