Haberler » Spor » Korkaklar Asla Kazanamaz - Spor

Korkaklar Asla Kazanamaz

"F.bahçe Maçında 2 -1 Öndeyken, Korkak Futbol Oynamadık. Korkaklar Hiçbir Şey Kazanamazlar. Sahada Başarmak İçin Mücadele Edenler Mutlaka Başarıyı Yakalamışlardır."

Korkaklar Asla Kazanamaz

"F.Bahçe maçında 2-1 öndeyken, korkak futbol oynamadık. Korkaklar hiçbir şey kazanamazlar. Sahada başarmak için mücadele edenler mutlaka başarıyı yakalamışlardır."


Avrupa’da başarılı olmak istiyoruz. İmkanlarımızla Avrupa’da iyi işler yapabileceğimizi biliyoruz. Yeter ki biz oraya girelim. 3-5 yeriz ama 8 yemeyiz."


TÜRKİYE onu, ’Asker Bülent’ olarak tanıdı. Fenerbahçe forması altında Gol Kralı oldu, futbolculuktan teknik direktörlüğe transfer oldu. Yeşil sahalardan uzaklaşmayan Uygun, Sivasspor’u kısa sürede hem ligin zirvesine çıkardı, hem de takdir edilen başarılara imza attırdı.


Lig ve kupanın iddialı takımı olan Yiğidolar’ın teknik patronuyla kamp yaptıkları Riva kampında buluştuk. Cana yakınlığı ve açık sözlülüğüyle yine bizlerden tam puan aldı.


"Konuma ve kadroya baktığımızda camiamızın hayal bile edemediği başarılara imza attık" diyen genç çalıştırıcı sözlerine şöyle başladı: "Bu kadronun bu kadar kısıtlı imkanlarının olduğu ortamda buraya gelmiş olması, insana huzur vermesi, sahada iyi mücadele eden ve sonuç ne olursa olsun sahadan çıkarken alkışlanan bir takım olduk.


Tükürdüklerini yaladılar


Biz, şu an ki konum itibariyle yaptıklarımızla Türkiye’de 50 yıllık futbol tarihinde kısıtlı bütçesiyle ilkleri başarmış bir Sivasspor takımıyız. O yüzden onlarla olmaktan, çalışmaktan, onları izlemekten çok mutluyum.


18 yaşında futbolculuğa başladığımda babam bana şöyle dedi; "Futbolu bırakınca antrenör olacaksın" 18 yaşından futbolu bıraktığım 31 yaşına kadar, saha içerisinde antrenör gibi düşünerek kendimin hazırlayıcısı oldum. Kalbimdeki sevgiyi takımıma verdim.


3 sene önce teknik direktörlüğe başladığımda "Bunlar 3-6 hafta sonra düşer" dediler. Aradan 3 sene geçti hala ligin zirvesinde bir Sivasspor bulunması ve onların başında Bülent Uygun’un olmasından rahatsız olanlar, söylemlerinin gerçekleşmemesi sebebiyle tükürdüklerini yaladılar" dedi.


Hayalperest değilim


Bülent Uygun şampiyonluk konusunda ise iddialı. Sivas’ın patronu sözlerini şöyle sürdürdü:


"Hedefimiz Anadolu’dan bir takımın şampiyon olmasıdır. Bunu ben de arzuluyorum. 5 sene içerisinde bunun olacağını düşünüyorum. İnşallah bunun başında bir Türk hoca olarak ben olmak isterim. Avrupa’da Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek için bizde her türlü plan var. Biz Avrupa’da başarılı olmak istiyoruz. İmkanlarımız diğerleri kadar çok üst düzeyde olmasa bile kendi imkanlarımızla Avrupa’da iyi işler yapabileceğimizi biliyoruz. Biz savaşmaya hazırız. Yeter ki biz oraya girelim. Biz ülkemizi en iyi şekilde temsil ederiz. 3-5 yeriz ama 8 yemeyiz.


Bunun dışında kendimle ilgili bir UEFA Kupası’nı, bir Şampiyonlar Ligi Kupası’nı kaldırmak, Milli Takımlar’da Avrupa, Dünya Kupası şampiyonluklarını kaldırmak var. Ben bunların hayallerini kurdum. Hiçbir zaman hayalperest gibi yaşamadım. İnandım, istedim, arzuladım, çalışıyorum, araştırıyorum. İnşallah da Allah bana bunları nasip eder. Hayallerim bunun üzerine."


Avantajlı skor istiyoruz


Yiğido’nun cesur patronu F.Bahçe lig maçını ve oyun şablonuyla ilgili olarak da şu yorumu yaptı: "Fenerbahçe maçında 2-1 öndeyken, korkak futbol oynamadık. Korkaklar hiçbir şey kazanamazlar. Cesaretle mücadele edip, sahada başarmak için mücadele edenler de sahada mutlaka başarıyı yakalamışlardır. Biz futbolculara cesaret aşılamaya çalışıyoruz. Ne yapmaları gerektiğini söylüyoruz. Yarın (bugün) iki ayaklı bir karşılaşma olduğu için bu maçta taktiksel bir oyunu sahaya yansıtmayı hedefliyoruz. O düşünce ile kurulmuş bir kadro ile sahaya çıkmak ve kendimize avantaj sağlayacak bir skorla dönmek istiyoruz."


Türkiye’de ’sistemsizlik’ bir sistem


TÜRKİYE’de ’sistemsizlik’ bir sistem... Kendimize ait bir ekolümüz yok. Her kulübün kendine ait bir ekolü olmalı. Oyun tarzına uygun futbolcular araştırılıp, bulup, hocaya bunlardan hangisini istiyorsun diye sorulup, o hocanın çalıştırmasını sağlamamız lazım. Hocayı getiriyorsun, hoca transferi yapmaya çalışıyor. Takım kendi ekolü olmadığı için de bu problemleri yaşıyor. Sivassspor’da bir ekolümüz vardır. 5 tane skuatçımız futbolcuları izler, en son kararı verecek olan ben, gider, son kez izler, arkadaşla yemek yer, bu yediğimiz yemek sonrasında onun kişiliğini, karakterini ve düşüncesini araştırırım. Ondan sonra da bizim takıma uygunsa, transfer ederim. Ve nitekim şu an 8 transferin 7’si tam isabet, 1’i de ailevi nedenlerden dolayı vasat oluyor. Bizdeki mantalite bu. 100 bin dolarlık Kamanan ile bonservis vermeden Bilica’yı alabiliyoruz.


Pini Felix Balili: Bunlar ne yalancı


KAMPTA görüştüğümüz İsrailli Balili adeta sinir küpü. Sivas’ın gözdesi şöyle konuştu. "Ayıptır, günahtır, benim ağızımdan çıkmayan sözleri nasıl söylüyorlar? Bunları yazanlar ne kadar yalancı. Siyaset başka, futbol başka. Türkiye’de uzun yıllar ekmek yiyorum. Ben bu ülkeyi seviyorum. Her şey geride kalmış. Artık bu tür ateşleri tekrar yakmak kimseye fayda getirmez. Ben futbolumu, Sivas’ın şampiyonluğa için oynuyorum. İki kupanın birisini alırsak, Sivasspor’un futbolcusu olarak tarihe geçeceğim."


Fabio Da Silva Bilica: Benim takım büyük


SAVUNMANIN sigortası Bilica da Türkiye’de futbol oynamaktan büyük zevk aldığını belirtirken, "6 aydır Sivasspor forması giyiyorum. Çok mutluyum. Türkiye’de Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ı biliniyor ama biz Sivas olarak başa çıktığımız zaman herkes şaşırmış durumda. Bizim takımda kolej ruhu var. Bunu da sağlayan hocamız Bülent Uygun. Biri hata yaptığı zaman hemen arkasından biri imdada yetişiyor. Bana göre ben büyük bir takımda oynuyorum" dedi.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler