Körfez'de Hacı Adayları Dularla Uğurlandı

Körfez'de Hacı Adayları Dularla Uğurlandı

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Müftülüğün organizasyonu ile Körfez’de kutsal topraklara gidecek olan umre kafilesini dualarla uğurladı.

Körfez'de Hacı Adayları Dularla Uğurlandı

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Müftülüğün organizasyonu ile Körfez'de kutsal topraklara gidecek olan umre kafilesini dualarla uğurladı.

Yeniyalımerkez camii önünde gerçekleşen uğurlama törenine katılan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran umreciler ile tek tek vedalaşarak, "Rabbim sağ salim gidip gelmeyi nasip etsin" dedi. Yoğun bir kalabalığın olduğu uğurlama törenine hacı adaylarının aileleri, eş, dost ve akrabaları da büyük ilgi gösterdi. Tekbir ve dualarla uğurlanan hacı adayları göz yaşlarına hakim olamadı.

Körfez Belediye Başkanı Baran, "Yolculukların en güzeline, Kabe'ye, Allah'ın evine gidiyorsunuz. Peygamber efendimizin gül kokusunun hissedildiği, ehli beytinin izlerinin olduğu topraklara gidiyorsunuz. Bu mübarek topraklara bizim selamlarımızı ulaştırmanızı sizlerden rica ediyorum. Eminim o mübarek topraklarda şehrimize, ülkemize, bütün İslam alemine, şu anda sıkıntı ve üzüntü içinde olan bütün İslam coğrafyasına, dünya mazlumlarına, barış ve kardeşliğe dualar edeceksiniz. Gönüllerimiz sizlerle, Allah hayırlı ve makbul eylesin, hayırlı yolculuklar diyorum" şeklinde konuştu. - KOCAELİ

Kaynak: İHA