Körfez'de Bir Dershanede Çıkan Yangın Paniğe Neden Oldu

Körfez'de Bir Dershanede Çıkan Yangın Paniğe Neden Oldu

Kocaeli'nin Körfez İlçesinde Bir Dershanede Çıkan Yangın Nedeniyle Korkulu Anlar Yaşandı.

Körfez'de Bir Dershanede Çıkan Yangın Paniğe Neden Oldu

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde bir dershanede çıkan yangın nedeniyle korkulu anlar yaşandı.

Alınan bilgiye göre, Körfez ilçesi Cahit Zarifoğlu Caddesi üzerinde bulunan özel bir dershanede yangın çıktı. Dershanenin merdiven boşluğunda bulunan kabloların bir anda tutuşmasıyla başladığı kaydedilen yangın, korkuya neden oldu. Binanın bir anda dumanla kaplanmasından sonra, dershanede bulunan 150 öğrenci ve 16 öğretmen hemen dışarı çıktı. Olay yerine gelen büyükşehir belediyesi itfaiye ekipleri, hemen müdahale ettiği yangını söndürdü. Yangında 8 öğrenci dumandan etkilenerek zehirlendi. Olay yerine

gelen sağlık ekipleri, yangından etkilenen öğrencilere ilk müdaheleyi yaptı. Öğrencilerin durumlarının iyi olduğu bildirilirken, yangın haberini alan öğrenci velileri ise hemen dershaneye koştu.

Dershane Müdürü Nizamettin Gezer, olay sonrası yaptığı açıklamada, "Dumanlar etrafı sarınca bir panik yaşandı. Dershanemizde 150 öğrenci ve 16 öğretmen bulunuyordu. Hepsinin sağlık durumu iyi. Gereken önlemleri aldık. Allah'a şükürler olsun, olumsuz bir durum yok. TEDAŞ yetkilileri, olay anında hemen elektrikleri keserek büyük bir faciayı önledi" dedi.

Polis, olayla ilgili araştırma başlattı.

(RY-OK-Y)

Kaynak: İHA