Kore Haberleri

Kore haber, Kore son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kore - 21.9.2020
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Bundan önceki hükümetlerin 79 yılda toplam 714 milyar dolar kullandığını ifade eden Öztrak, konuşmasına şu sözlerle devam etti: "Bu 714 milyar dolarla bir ülke inşa ettiler. Şeker fabrikalarını, PETKİM'leri, TÜPRAŞ'ları, Telekom'ları kurdular. Barajlar, köprüler, demiryolları, otoyollar yaptılar. Osmanlı'nın dış borçlarını ödediler. İkinci Dünya Savaşı'na göğüs gerdiler. Kore Savaşı'nı ve Kıbrıs Barış Harekatı'nı yaptılar.
Kore - 21.9.2020
Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Birpınar: "Çevre konusunda ülkeler fonlarla cezalandırılmamalı"
Birpınar, çevre kirliliğinin ülkeler arasındaki yayılma hızına dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Çevre konusunda ben Akdeniz'i kirlettiğim zaman, bu kirlilik 10 dakika sonra İtalya'ya gidiyor, 1 saat sonra İngiltere'ye gidiyor. Bunun tersi de olabiliyor, oradaki kirlilik buraya da gelebiliyor. Hava kirliliği, toprak kirliliğinde de bu etkileşimi görebiliyoruz. Dolayısıyla çevre konusunda, hiçbir şekilde ülkeler cezalandırılmamalı. İklim değişikliğiyle mücadele fonlarının talep eden ülkelere açık olması gerektiğini düşünüyorum. Bu fonları alıp neticede çevre yatırımları yapacağız ki daha etkili bir şekilde iklim değişikliğiyle mücadele edebilelim. Ancak 'Türkiye, sen bu fonlardan yararlanamazsın' denildiği zaman, biz de şöyle düşünüyoruz; bu uluslararası fonlardan Güney Kore, Hindistan, Çin, Meksika, Arjantin, Brezilya, Singapur, Körfez'deki bütün petrol üreten zengin ülkeler faydalanabiliyorken Türkiye'nin faydalanamaması veya 'Bu fonlara erişemezsin" denmesini tamamen siyasi veya kasıtlı davranışlar olarak görüyoruz.
Kore - 21.9.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Güney Kore Güney Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinden (KCDC) yapılan açıklamaya göre, ülkede son 24 saatte 15'i yurt dışı kaynaklı olmak üzere 70 Kovid-19 vakası tespit edildi.
Kore - 21.9.2020
Japonya Başbakanı Suga ve ABD Başkanı Trump telefonda görüştü
Japonya'da önceki Başbakan Shinzo Abe'nin sağlık sorunları gerekçesiyle istifa etmesinin ardından ülkenin yeni başbakanı olan Yoshihide Suga, görevi devralmasının ardından ABD Başbakanı Donald Trump ile ilk görüşmesini gerçekleştirdi. Dün gece yaklaşık 25 dakika süren bir telefon görüşmesi yapan ikilinin, ikili ilişkiler ve bölgesel konular hakkında görüş alışverişinde bulunduğu öğrenildi. Görüşmenin ardından gazetecilere verdiği demeçte Suga, Başkan Trump'ın bölgesel barış ve istikrarın temeli olarak gördüğü Japonya-ABD ittifakını daha da güçlendirmek için birlikte çalışma isteğini dile getirdiğini açıkladı. Ayrıca Suga'nın Kuzey Kore tarafından kaçırılan Japon vatandaşları sorununun çözümü konusunda ABD'nin desteğini istediği belirtilirken, Trump'ın konu üzerinde Japonya ile yakın işbirliği içinde çalışmayı kabul ettiği ifade edildi.
Kore - 21.9.2020
Asya borsaları geriledi
Hindistan'da Sensex endeksi yüzde 0,03 düşüşle 24.077 puanda, Hong Kong'da Hang Seng endeksi yüzde 1,5 azalışla 24.078 puanda ve Güney Kore'de Kospi endeksi yüzde 0,1 kayıpla 2.
Kore - 21.9.2020
Yurt içi piyasalar yeni haftada Merkez Bankası'na odaklandı
Bugün, ABD ile Çin arasındaki gerilimin artabileceği endişeleri Asya borsalarında düşüşleri de beraberinde getirdi. Japonya borsasının resmi tatil dolayısıyla kapalı olduğu haftanın ilk işlem gününde, kapanışa yakın Çin'de Şanghay bileşik endeksi yüzde 0,5, Güney Kore'de Kospi endeksi yüzde 0,9 değer kaybetti.
Kore - 20.9.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Güney Kore Güney Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinden (KCDC) yapılan açıklamaya göre, ülkede son 24 saatte 10'u yurt dışı kaynaklı olmak üzere 82 Kovid-19 vakası tespit edildi.
Kore - 20.9.2020
AK Parti Alaşehir İlçe Başkanı Yaşar Demirel, yeniden seçildi
AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal ise Türkiye'nin Çin ve Güney Kore'den sonra pandemiden en az etkilenecek üçüncü ülke olduğunu söyledi.
Kore - 19.9.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Güney Kore ve Vietnam'ın yakın gelecekte iş seyahatlerini kolaylaştırmak için salgın kısıtlamalarını hafifletmeyi planladığı duyuruldu.
Kore - 19.9.2020
Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, gazileri duygulandırdı
Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Dilovası'nda yaşayan Kore ve Kıbrıs Gazileri'nin sokaklarına teşekkür pankartı astırarak sürpriz yaptı.
Kore - 19.9.2020
Son dakika haberi | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu 5. Kesim Açılış Töreni'nde konuştu: (2)
Yılın üçüncü çeyreğinde ise üretmeye devam ederek salgının etkilerinin önemli bir kısmının geride bırakıldığını belirten Erdoğan, "Ekonomik gidişatın habercisi olan ölçü göstergeler sadece ikinci çeyreğe göre değil geçen senenin bile üzerinde olumlu gelişmelere işaret ediyor. İmalat, satın alma yöneticileri endeksi son üç aydır eşik değer olan 50'nin üzerinde seyrediyor. Hatta ağustos ayındaki 54,3'lük değerle Amerika'yı, Almanya'yı, Fransa'yı, Euro bölgesinin tamamını, Güney Kore'yi geride bıraktık.
Kore - 19.9.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Güney Kore Güney Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinden (KCDC) yapılan açıklamaya göre, ülkede son 24 saatte 4'ü yurt dışı kaynaklı olmak üzere 110 Kovid-19 vakası tespit edildi.
Kore - 19.9.2020
19 Eylül Gaziler Günü
Gazilerin "ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz" düşüncesiyle, kahramanca vatanı savunduğunu belirten Topal, "Ülkemizin bugün ulaştığı seviye başta Kurtuluş Savaşı olmak üzere, Kore'de, Kıbrıs'ta, teröristle mücadele harekatında, 15 Temmuz hain darbe girişiminde, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında, Cerablus'ta, El-bab'ta ve Afrin'de hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin eseridir.
Kore - 19.9.2020
Rusya'da Kovid-19 vaka sayısı 1 milyon 97 bini geçti
Bazı ülkelere uçak seferleri yeniden başlıyor Öte yandan Rusya 21 Eylül'den itibaren, Kazakistan, Kırgızistan ve Belarus ile 27 Eylül'den itibaren de Güney Kore ile uluslararası uçak seferlerini karşılıklı olarak yeniden başlatacak.
Kore - 19.9.2020
İstanbul Valisi Yerlikaya'dan Gaziler Günü mesajı Açıklaması
Milli birlik ve beraberliğin korunması uğruna nice destanlar yazan gazilerin, şanlı tarihin ebedi kahramanları olduğunu belirten Yerlikaya, mesajında şunları kaydetti: "Emsali olmayan bir fedakarlıkla hainlere göz açtırmayan, canlarından vazgeçmeyi göze alan gazilerimizle ne kadar iftihar etsek azdır. Aziz milletimiz; Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da, Kore'de, Kıbrıs'ta ve 15 Temmuz'da vatana ve milli birliğimize kast edenlere karşı verdiği bütün mücadelelerde 'Ölürsek şehit oluruz, kalırsak gazi' diyerek şehadeti ve gaza ruhunu her türlü değerin üstünde tutmuştur.
Kore - 19.9.2020
Japonya'da Abe'den tartışmalı tapınağa ziyaret
Daha sonra görev süresi boyunca Abe, ülkesinin Güney Kore ve Çin ile ilişkilerine zarar vermemesi için tapınağı bizzat ziyaret etmekten kaçınmıştı.
Kore - 18.9.2020
Rusya, Belarus, Kırgızistan, Kazakistan ve Güney Kore'ye uçuşları yeniden başlatıyor
Rusya Korona Virüs Merkezi tarafından bugün yapılan açıklamada, Belarus, Kırgızistan, Kazakistan ve Güney Kore'ye uçuşların yeniden başlatılacağı duyuruldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kore Haberleri | Kore Haber - Haberler - Sayfa 7 - Kore haberleri, son dakika kore haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber: Küresel piyasalar imalat sanayi verilerine odaklandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 23:33:33. #1.14#
title