Kore Haberleri

Kore haber, Kore son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kore - 19.9.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Güney Kore Güney Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinden (KCDC) yapılan açıklamaya göre, ülkede son 24 saatte 4'ü yurt dışı kaynaklı olmak üzere 110 Kovid-19 vakası tespit edildi.
Kore - 19.9.2020
19 Eylül Gaziler Günü
Gazilerin "ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz" düşüncesiyle, kahramanca vatanı savunduğunu belirten Topal, "Ülkemizin bugün ulaştığı seviye başta Kurtuluş Savaşı olmak üzere, Kore'de, Kıbrıs'ta, teröristle mücadele harekatında, 15 Temmuz hain darbe girişiminde, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında, Cerablus'ta, El-bab'ta ve Afrin'de hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin eseridir.
Kore - 19.9.2020
Rusya'da Kovid-19 vaka sayısı 1 milyon 97 bini geçti
Bazı ülkelere uçak seferleri yeniden başlıyor Öte yandan Rusya 21 Eylül'den itibaren, Kazakistan, Kırgızistan ve Belarus ile 27 Eylül'den itibaren de Güney Kore ile uluslararası uçak seferlerini karşılıklı olarak yeniden başlatacak.
Kore - 19.9.2020
İstanbul Valisi Yerlikaya'dan Gaziler Günü mesajı Açıklaması
Milli birlik ve beraberliğin korunması uğruna nice destanlar yazan gazilerin, şanlı tarihin ebedi kahramanları olduğunu belirten Yerlikaya, mesajında şunları kaydetti: "Emsali olmayan bir fedakarlıkla hainlere göz açtırmayan, canlarından vazgeçmeyi göze alan gazilerimizle ne kadar iftihar etsek azdır. Aziz milletimiz; Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da, Kore'de, Kıbrıs'ta ve 15 Temmuz'da vatana ve milli birliğimize kast edenlere karşı verdiği bütün mücadelelerde 'Ölürsek şehit oluruz, kalırsak gazi' diyerek şehadeti ve gaza ruhunu her türlü değerin üstünde tutmuştur.
Kore - 19.9.2020
Japonya'da Abe'den tartışmalı tapınağa ziyaret
Daha sonra görev süresi boyunca Abe, ülkesinin Güney Kore ve Çin ile ilişkilerine zarar vermemesi için tapınağı bizzat ziyaret etmekten kaçınmıştı.
Kore - 18.9.2020
Rusya, Belarus, Kırgızistan, Kazakistan ve Güney Kore'ye uçuşları yeniden başlatıyor
Rusya Korona Virüs Merkezi tarafından bugün yapılan açıklamada, Belarus, Kırgızistan, Kazakistan ve Güney Kore'ye uçuşların yeniden başlatılacağı duyuruldu.
Kore - 18.9.2020
Son dakika haberleri | Güney Kore Devlet Başkanı Moon yeni savunma bakanını atadı
Gelen son dakika haberlerine göre Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, Savunma Bakanlığına Orgeneral Suh Wook'u atadı.
Kore - 18.9.2020
Vali Atay, gazileri unutmadı
Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e "Gazi" ünvanı verilişinin yıldönümünde her yıl 19 Eylül tarihi Gaziler Günü olarak kutlanmaya başladı. Bu toprakların kazanılmasında ve milletin varoluş savaşlarına tanıklık eden, toprakların vatan olması için fedakarca mücadele eden gazileri, Gaziler gününde Düzce Valisi Cevdet Atay unutmadı. Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Düzce Valisi Cevdet Atay; "Aziz milletimiz, tarihi boyunca şehitlerimizin ve gazilerimizin açtığı yolda ilerleyerek coğrafyalar fethetmiş, devletler kurmuş ve en zor şartlar altında vatanına, bayrağına ve istikbaline sahip çıkmıştır. Yeryüzünde emsali olmayan zaferlerimizin mimarları olan şehit ve gazilerimizin fedakarlıkları her türlü takdirin üzerindedir. Onlara daima minnet ve şükran borçluyuz. Tarih boyunca hürriyet ve istiklalini her türlü değerin üzerinde tutan necip milletimiz; Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda, Kore'de, Kıbrıs'ta, 15 Temmuz'da milli birlik ve bütünlüğümüze yönelik hain terör örgütlerine karşı mücadelesinde şehit ve gazi olmayı büyük bir onur vesilesi saymıştır.
Kore - 18.9.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış, normalleşme sürecindeki Asya-Pasifik ülkelerinde sürüyor.
Kore - 18.9.2020
Son dakika haberleri | Yatırım Ofisi Başkanı Dağlıoğlu Koreli yatırımcıları Türkiye'ye davet etti
Gelen son dakika haberlerine göre Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu, Seul'de düzenlenen Dünya Bilgi Forumunda (WKF) yaptığı konuşmada, Türkiye'nin girişimcilik ve start-up ekosistemi hakkında bilgiler paylaşarak Koreli yatırımcıları Türkiye'ye yatırım yapmaya davet etti.
Kore - 18.9.2020
Vali Kaldırım'dan Gaziler Günü mesajı
Vali Kaldırım, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale'den Kurtuluş Savaşı'na, Kore'den, Kıbrıs harbine, içeride ve dışarıda teröre karşı verilen kahramanca mücadeleden 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı verilen eşsiz mücadeleye milletimizin ve devletimizin bekası için gözünü kırpmadan şehadete yürüyen yiğitlere sonsuz rahmet dilediğini ve kahraman gazileri minnetle andığını sözlerine ekledi.
Kore - 18.9.2020
Avrasya ülkelerinde Kovid-19'la ilgili gelişmeler
1 Ekim'den itibaren ayrıca yurt dışından ülkeye gelecekler için yeni uygulama başlatılacak. Buna göre, salgınla ilgili durumun güvenli olduğu Çin, Tayland, Malezya, Güney Kore, Gürcistan, Macaristan, Finlandiya, Letonya, Avusturya ve Japonya'dan gelenler doğrudan ülkeye girebilecek.
Kore - 18.9.2020
Asya borsaları yükseldi
Hindistan'da Sensex endeksi yüzde 0,2 yükselişle 39.053 puanda, Hong Kong'da Hang Seng endeksi yüzde 0,6 primle 24.4889 puanda seyrediyor. Güney Kore'de Kospi endeksi ise yüzde 0,3 artarak 2.
Kore - 18.9.2020
Küresel piyasalar veri odaklı bir seyir izliyor
Bugün Asya borsalarında ise alıcılı bir seyir izleniyor. Japonya'da açıklanan çekirdek enflasyonun beklentiler doğrulusunda yıllık yüzde 0,4 gerilemesi sonrası, kapanışa yakın Nikkei 225 endeksi yüzde 0,1 değer kazanırken, Çin'de Şanghay bileşik endeksi yüzde 1,3 ve Güney Kore'de Kospi endeksi yüzde 0,3 yükseldi.
Kore - 17.9.2020
Son dakika haberi: Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Antakya ilçesinde bir otelde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, 1071'de Malazgirt'te başlayan Çanakkale Savaşı'ndan Kurtuluş Savaşı'na, Kore'den Kıbrıs Barış Harekatı'na yıllardır süren terörle mücadeleden 15 Temmuz hain darbe girişimine kadar milletçe hep birlikte savaştıklarını söyledi.
Kore - 17.9.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Hong Kong Hong Kong Sağlık Koruma Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Çin'in Hong Kong Özel İdare Bölgesi'nde son 24 saatte 4'ü yurt dışı irtibatlı 9 yeni Kovid-19 vakasına rastlandı, bölgede toplam vaka sayısı 4 bin 994'e çıktı. Bugüne kadar Kovid-19 nedeniyle 102 kişinin hayatını kaybettiği Hong Kong'da, virüs tespit edilen 4 bin 682 kişi iyileşti. Güney Kore Güney Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinden (KCDC) yapılan açıklamaya göre, ülkede son 24 saatte 153 Kovid-19 vakası tespit edildi.
Kore - 17.9.2020
PlayStation 5 12 Kasım'dan itibaren raflarda
Sony Interactive Entertainment'tan yapılan açıklamaya göre, video oyun konsolu PlayStation 5, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya ve Güney Kore'de 12 Kasım'da satışa sunulacak.
Kore - 17.9.2020
Asya borsaları Fed ve BoJ faiz kararları sonrası geriledi
Hindistan'da Sensex endeksi yüzde 0,5 düşüşle 39.090 puanda, Hong Kong'da Hang Seng endeksi yüzde 1,4 kayıpla 24.383 puanda ve Güney Kore'de Kospi endeksi yüzde 1,1 gerilemeyle 2.
Kore - 17.9.2020
Japonya'nın yeni Başbakanı Suga'ya dünya liderlerinden tebrik mesajları
"Diyaloğa her zaman açığız" Güney Kore Devlet Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada ise Başkan Moon Jae-in'in Japonya'nın yeni Başbakanı Yoshihide Suga'ya bir tebrik mesajı gönderdiği ifade edildi.
Kore - 17.9.2020
Son dakika haber: Küresel piyasalar Fed sonrası karışık seyrediyor
Karar sonrası, kapanışa yakın Japonya'da Nikkei 225 endeksi yüzde 0,7 değer kaybetti, dolar/yen paritesi ise dünkü yüzde 0,5'lik düşüşün ardından hafif bir şekilde toparlayarak 105,03'e çıktı. Şu dakikalarda Çin'de Şanghay bileşik endeksi yüzde 0,7 ve Güney Kore'de Kospi endeksi yüzde 1 değer kaybetti.
Kore - 17.9.2020
Psikiyatristten gençlere 'rol model' uyarısı
Özellikle Güney Kore kökenli "K-Pop" olarak adlandırılan müzik gruplarının imaj ve yaşam tarzlarının oluşturduğu akımın fenomenlerinin genç nüfus tarafından idol olarak kabul edildiğini ve sembolleştirildiğini belirten İstanbul Gelişim Üniversitesi'nden Psikiyatrist Dr.
Kore - 16.9.2020
Son dakika haberi | Japonya Başbakanı Suga: "Öncelik salgının kontrol altına alınması ve ekonominin inşası"
Kuzey Kore ile çözülmeyi bekleyen "alıkonulmuşlar" sorununda kararlılık sergileyeceğini kaydeden Başbakan Suga, serbestleşmenin sürdürülerek "bürokratik bölgeciliğin" sona erdirileceğini dile getirdi.
Kore - 16.9.2020
Vietnam Kovid-19 nedeniyle ara verilen uluslararası uçuşları kısmen yeniden başlatıyor
Hükümetten yapılan açıklamada, başkent Hanoi ve Ho Chi Minh kentinden Çin, Japonya, Güney Kore ve Tayvan'a haftalık seferlerin bu hafta, Kamboçya ve Loas seferlerinin ise gelecek hafta başlayacağı bildirildi.
Kore - 16.9.2020
Edirne'den kısa kısa
Brezilya, Mısır, Güney Kore, Hindistan ve Monako ülkelerinden finale kalan takımlar arasında birinci olmak için yarışan, TÜ'den Ömrüm Ergüven ve Beşir Sefa Mumay, Marmara Üniversitesi'nden Emirhan Karadeniz ve İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nden Ali Mirzaei'den oluşan Türkiye ekibinin katıldığı yarışmanın sonuçları, kısa süre içerisinde açıklanacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kore Haberleri | Kore Haber - Haberler - Sayfa 6 - Kore haberleri, son dakika kore haber ve gelişmeleri burada. Yurt içi piyasalar yeni haftada Merkez Bankası'na odaklandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 12:05:44. #1.14#
title